Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion Brottet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Laxen |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
400m Frisim Herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
215 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
295 |
|
Anton Jansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
4:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
410 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
70 |
|
Oscar Elfers |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
330 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
175 |
|
Lucas Humling |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
96 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Jakob Brougham |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
304 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
4:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
97 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
438 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
423 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
187 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
98 |
|
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
320 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
420 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
246 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
David Olofsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
186 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
92 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
518 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
4:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
87 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
247 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
223 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
4:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
193 |
|
Ruben Staaf |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
500 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
5:07.92 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-24 01:21:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|