2021-10-17   11:21:41
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for MM Telekom 2021

Below are all entry- and startlists shown by session.

1. del Predtekmovanja / 1st part Morning heats

Document
Start list
Plavalni miting Telekom Slovenije 2021
Place: Bazen pod Oblo Gorico Organizer: PK Radovljica
Pool: 50m Competition Date: Jul 10, 2021 to Jul 11, 2021
Event 11, 200m Breaststroke Men
Heat 1 (6)
2:15.42 Matija Može 2000  (SLO) Helsinki (FIN) 5. 07. 2018
Mladinci 2:15.42 Matija Može 2000  (SLO) Helsinki (FIN) 5. 07. 2018
Kadeti 2:18.46 Matija Može 2000  (SLO) Kranj (SLO)
Dečki 2:27.77 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 2:39.77 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:08
260 1 Rok Dolar 2009 PK Radovljica
262 2 Tine Cvenkel 2012 PK Radovljica
368 3 Jakob Brodej 2007 PK Neptun Celje 4:00.72
255 4 Matic Jelenc 2011 PK Radovljica 3:41.14
183 5 Egbert Nathanial 2004 Team USA 3:45.00
216 6 Ažbe Jekovec 2008 PK Triglav Kranj 4:06.93
251 7 Emrah Hajdarevič 2008 PK Radovljica
8
Event 11, 200m Breaststroke Men Heat 2 (6)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:13
381 1 Maj Kotnik 2006 PK Neptun Celje 3:35.76
371 2 Aljoša Vihernik 2008 PK Neptun Celje 3:31.70
359 3 Matija Osetič 2006 PK Celulozar Krško 3:23.78
380 4 Luka Štrukelj 2006 PK Neptun Celje 3:17.16
370 5 Tian Zupanič 2007 PK Neptun Celje 3:23.34
369 6 Domen Vihernik 2006 PK Neptun Celje 3:24.52
224 7 Erazem Šmid 2008 PK Triglav Kranj 3:35.56
175 8 Harrison  Dauck 2011 JFK 3:40.00
Event 11, 200m Breaststroke Men Heat 3 (6)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:18
72 1 Viktor Osadsky 2007 KSK1911 3:10.88
377 2 Jakob Lesjak 2006 PK Neptun Celje 3:04.24
365 3 Anej Krušič 2006 PK Celulozar Krško 2:59.19
146 4 Luca Spanu 2007 Triestina 2:55.00
373 5 Vid Čujež 2008 PK Neptun Celje 2:56.68
481 6 Maj Pavešič 2006 PK Olimpija 3:00.14
179 7 Harris Jackob 2008 Team USA 3:05.00
358 8 Florijan Resnik 2006 PK Celulozar Krško 3:16.30
Event 11, 200m Breaststroke Men Heat 4 (6)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:22
385 1 Filip Bratina 2007 PK Neptun Celje 2:50.04
396 2 Jošt Skrivarnik 2006 PK Fužinar Ravne 2:44.88
71 3 Phillip Osadsky 2005 KSK1911 2:34.13
226 4 Jaka Čelik 2003 PK Triglav Kranj 2:25.39
133 5 Alessandro Curto 2003 Triestina 2:30.00
87 6 Vitězslav Raszka 2005 Klub plave 2:39.34
272 7 Matic Babnik 2007 PK Ljubljana 2:47.91
438 8 Simon Mamlić 2006 ŠD Riba Ljubljana 2:53.31
Event 11, 200m Breaststroke Men Heat 5 (6)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:25
145 1 Matteo Spanu 2006 Triestina 2:50.00
375 2 Julijan Pevec 2008 PK Neptun Celje 2:40.96
137 3 Mattia Guadagnin 2005 Triestina 2:32.00
16 4 Vojtech Matatko 2001 Czech U21 2:17.69
124 5 EDDY SINARDI 2004 Verona 2:28.80
6 6 Kilian Kaml 2004 Schwimmver 2:37.75
44 7 Jan Vyskočil 2006 Pknj 2:47.07
43 8 Matěj Koutný 2007 Pknj 2:52.80
Event 11, 200m Breaststroke Men Heat 6 (6)
ID
Lane
Name
Born
Team
12:29
Entry time
Start:
32 1 Tobiáš Vavřin 2007 Pknj 2:49.76
139 2 Andrea Morgan 2001 Triestina 2:40.00
342 3 Lan Dovč 2003 PK Olimpija 2:30.60
14 4 Vojtech Netrh 2002 Czech U21 2:15.35
54 5 Calvin DANECEK 2005 SVS 2:26.84
38 6 Josef Minář 2005 Pknj 2:37.37
58 7 Matteo FILKOVIC 2006 SVS 2:45.00
170 8 Jacopo Missana 2006 UISP Nuoto Cordenons 2:52.00
2021-07-09 22:10:27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner