2021-10-17   08:33:59
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for MM Telekom 2021

Below are all entry- and startlists shown by session.

1. del Predtekmovanja / 1st part Morning heats

Document
Start list
Plavalni miting Telekom Slovenije 2021
Place: Bazen pod Oblo Gorico Organizer: PK Radovljica
Pool: 50m Competition Date: Jul 10, 2021 to Jul 11, 2021
Event 13, 50m Freestyle Men
Heat 1 (17)
22.19 Jernej Godec 1986  (SLO) Montreal (CAN)
Mladinci 22.88 Anže Tavčar 1994  (SLO) Antwerpen (BEL) 8. 07. 2012
Kadeti 23.99 Anže Tavčar 1994  (SLO) Maribor (SLO)
Dečki 24.93 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 5. 06. 2021
Ml. dečki 26.68 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Maribor (SLO)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
12:59
1
183 2 Egbert Nathanial 2004 Team USA 41.90
252 3 Tian Rozman 2009 PK Radovljica 39.54
262 4 Tine Cvenkel 2012 PK Radovljica 37.53
256 5 Filip Milenkovič 2010 PK Radovljica 38.55
255 6 Matic Jelenc 2011 PK Radovljica 39.97
7
8
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 2 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:00
181 1 Young Ian 2007 Team USA 35.00
261 2 Kristjan Krivec 2010 PK Radovljica 34.66
337 3 Dorian Mahnič Dobrovoljc 2007 PK Olimpija 34.14
69 4 Jacob Furqueron 2010 KSK1911 33.42
258 5 Nejc Maher 2009 PK Radovljica 33.77
253 6 Vitan Dolar Čelesnik 2009 PK Radovljica 34.61
224 7 Erazem Šmid 2008 PK Triglav Kranj 34.71
260 8 Rok Dolar 2009 PK Radovljica 36.51
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 3 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:02
72 1 Viktor Osadsky 2007 KSK1911 32.85
447 2 Jane Jelovšek 2007 ŠD Riba Ljubljana 32.35
334 3 David Peček Danieli 2008 PK Olimpija 31.75
415 4 Andraž Cencelj 2007 PK Kamnik 31.11
371 5 Aljoša Vihernik 2008 PK Neptun Celje 31.69
385 6 Filip Bratina 2007 PK Neptun Celje 31.80
365 7 Anej Krušič 2006 PK Celulozar Krško 32.69
457 8 Peter Vuga 2006 ŠD Delfin Ljubljana 33.26
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 4 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:03
375 1 Julijan Pevec 2008 PK Neptun Celje 30.81
370 2 Tian Zupanič 2007 PK Neptun Celje 30.52
35 3 Matyáš Jahoda 2006 Pknj 29.97
320 4 Žiga Kramer 2006 PK Olimpija 29.73
32 5 Tobiáš Vavřin 2007 Pknj 29.84
104 6 ALESSANDRO PASSERINI 2006 Verona 30.00
418 7 Mark Anej Lapuh 2007 PK Kamnik 30.53
368 8 Jakob Brodej 2007 PK Neptun Celje 30.85
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 5 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:04
454 1 Nikola Tin Kocič 2007 ŠD Delfin Ljubljana 29.49
442 2 Tim Škulj 2007 ŠD Riba Ljubljana 29.47
381 3 Maj Kotnik 2006 PK Neptun Celje 29.43
373 4 Vid Čujež 2008 PK Neptun Celje 28.93
448 5 Maks Noah Valas 2006 ŠD Riba Ljubljana 29.27
246 6 Anže Lužnik 2007 PK Radovljica 29.44
31 7 Mikuláš Sekvard 2006 Pknj 29.48
413 8 Tevž Štupar 2006 PK Kamnik 29.66
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 6 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
13:05
Entry time
Start:
209 1 Matic Roter 2004 PK Triglav Kranj 28.77
43 2 Matěj Koutný 2007 Pknj 28.58
380 3 Luka Štrukelj 2006 PK Neptun Celje 28.48
398 4 Bastian Marič 2006 PK Fužinar Ravne 28.21
450 5 Luka Medic 2003 ŠD Riba Ljubljana 28.21
138 6 Dominick Kreuzer 2007 Triestina 28.50
44 7 Jan Vyskočil 2006 Pknj 28.63
34 8 Adam Nguyen Tien Than 2006 Pknj 28.91
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 7 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:07
391 1 Žan Podržavnik 2006 PK Fužinar Ravne 28.08
105 2 ALESSANDRO SCATTOLO 2006 Verona 28.00
369 3 Domen Vihernik 2006 PK Neptun Celje 27.95
322 4 Črt Babič 2006 PK Olimpija 27.71
440 5 Gaber Luka Grenc 2006 ŠD Riba Ljubljana 27.76
137 6 Mattia Guadagnin 2005 Triestina 28.00
203 7 Juš Posnjak 2006 PK Triglav Kranj 28.01
33 8 Vojtěch Písařovic 2003 Pknj 28.11
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 8 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:08
23 1 Matěj Pilát 2007 Pknj 27.67
377 2 Jakob Lesjak 2006 PK Neptun Celje 27.37
198 3 Aleš Ivičič 2004 PK Triglav Kranj 27.32
241 4 Maj Šumi Branilovič 2007 PK Radovljica 27.26
70 5 Sean Higgins 2006 KSK1911 27.27
419 6 Nik Peterlin 2006 PK Kamnik 27.32
271 7 Ian Franko 2007 PK Ljubljana 27.61
36 8 Adrian Sochor 2004 Pknj 27.68
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 9 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:09
172 1 Simone Ruggero 2002 UISP Nuoto Cordenons 27.00
56 2 Dominik Rene EINFALT 2005 SVS 26.90
296 3 Filip Abutović 2005 PK Ljubljana 26.86
26 4 Martin Tvarůžek 2004 Pknj 26.75
77 5 Sebastian Bartos 2004 Klub plave 26.78
81 6 Stepan Bruger 2005 Klub plave 26.89
343 7 Matevž Štih 2005 PK Olimpija 26.96
131 8 Lorenzo Buccino 2005 Triestina 27.00
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 10 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
13:10
Entry time
Start:
269 1 Luka Predalič 2004 PK Ljubljana 26.73
236 2 Andraž Aljaž 2005 PK Triglav Kranj 26.67
47 3 David Kos Lipušček 2005 PD Maribor 26.35
22 4 Dalibor Ott 2003 Pknj 26.33
340 5 Mark Košir 2002 PK Olimpija 26.33
85 6 Ondřej Kukrecht 2003 Klub plave 26.41
21 7 Jan Valečka 2005 TJ LOKOTMO Beroun 26.72
416 8 Gašper Stele 2004 PK Kamnik 26.74
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 11 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:11
132 1 Luca Carretti 2003 Triestina 26.30
4 2 Tristan Huber 2007 Schwimmver 26.27
338 3 Yisi Liu 2006 PK Olimpija 26.20
341 4 Benjamin Nahtigal 2003 PK Olimpija 26.18
240 5 Tevž Smolnikar 2005 PK Radovljica 26.20
76 6 Martin Polach 2005 Klub plave 26.21
5 7 Leon Trattler 2005 Schwimmver 26.30
136 8 Federico Fontanot 2002 Triestina 26.30
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 12 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:13
242 1 Primož Peternel 2004 PK Radovljica 26.16
71 2 Phillip Osadsky 2005 KSK1911 26.05
147 3 Francesco Scamperle 2006 Triestina 26.00
400 4 Luka Kelaidis 2003 PK Fužinar Ravne 25.94
28 5 Michal Šupa 2001 Pknj 25.98
401 6 Tine Rotovnik 2005 PK Fužinar Ravne 26.00
443 7 Svit Popovič 2007 ŠD Riba Ljubljana 26.08
421 8 Klemen Zavrtanik 2003 PK Nova Gorica 26.17
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 13 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:14
98 1 CARLOS D'AMBROSIO 2007 Verona 25.90
270 2 Krištof Razpotnik Vrtačnik 2006 PK Ljubljana 25.87
227 3 Nik Gladek 2003 PK Triglav Kranj 25.76
314 4 Maks Babič 2004 PK Olimpija 25.73
344 5 Cene Ulaga Sterle 2004 PK Olimpija 25.73
79 6 Michael Janda 2004 Klub plave 25.78
201 7 Miha Rijavec 2003 PK Triglav Kranj 25.89
62 8 Lazar MALOVIC 2004 SVS 25.93
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 14 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:15
49 1 Tian Kosec 2005 PD Maribor 25.70
88 2 Milan Semera 2005 Klub plave 25.60
8 3 ONDŘEJ GEMOV 2000 Slavia Plzen 25.53
307 4 Nejc Kukec 2001 PK Ilirija Ljubljana 25.42
42 5 Matěj Knesl 2003 Pknj 25.52
82 6 Petr Brtva 2005 Klub plave 25.53
66 7 Alexander SZEKELY 2005 SVS 25.67
439 8 Bor Pliverič 2005 ŠD Riba Ljubljana 25.70
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 15 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:16
9 1 ONDŘEJ SMRČEK 2000 Slavia Plzen 25.35
59 2 Johannes HOCHMEISTER 2003 SVS 24.99
30 3 Josef Kratochvíl 2001 Pknj 24.20
150 4 Manuel Zerjal 2002 Triestina 23.60
459 5 Jure Gornik 2002 ŠD Delfin Ljubljana 24.19
352 6 Jernej Prebil 2002 PK Olimpija 24.88
168 7 Davide Bincoletto 2002 UISP Nuoto Cordenons 25.00
267 8 Vid Potočnik 2002 PK Radovljica 25.42
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 16 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:17
123 1 DIEGO SCOGNAMIGLIO 2002 Verona 25.20
193 2 Gabi  Scantamburlo 1998 Clodia team 24.94
96 3 MATTEO CALIARI 2004 Verona 24.20
460 4 Tim Masten 1998 ŠD Delfin Ljubljana 23.41
462 5 Luka Dover 1997 PD Maribor 24.01
122 6 LUCA BELVIGLIERI 2000 Verona 24.30
171 7 Michele Orru 2002 UISP Nuoto Cordenons 25.00
452 8 Arne Furlan Štular 2005 ŠD Riba Ljubljana 25.38
Event 13, 50m Freestyle Men Heat 17 (17)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
13:18
305 1 Žan Špenko 1996 PK Ilirija Ljubljana 25.04
233 2 Jure Janhuba 2004 PK Triglav Kranj 24.93
100 3 MATTIA ROSSI 2000 Verona 24.20
86 4 Roman Procházka 2001 Klub plave 22.92
55 5 Moritz DITTRICH 2001 SVS 23.76
84 6 Tobias Kern 2005 Klub plave 24.20
65 7 Andreas RIZEK 2003 SVS 25.00
78 8 Marek Gavenda 2004 Klub plave 25.36
2021-07-09 22:10:29 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner