2021-10-17   08:34:39
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for MM Telekom 2021

Below are all entry- and startlists shown by session.

1. del Predtekmovanja / 1st part Morning heats

Document
Entry List
Plavalni miting Telekom Slovenije 2021
Place: Bazen pod Oblo Gorico Organizer: PK Radovljica
Pool: 50m Competition Date: Jul 10, 2021 to Jul 11, 2021
12 200m Breaststroke Women
2:46.52 Neža Leskovar 2000  (SLO) Nova Gorica (SLO)
2:26.06 Tjaša Vozel 1994  (SLO) 4. 10. 2019
Mladinke 2:30.47 Neža Klančar 2000  (SLO) Praga/Prague (CZE) 8. 04. 2017
Kadetinje 2:31.56 Neža Marčun 1995  (SLO) Maribor (SLO)
Deklice 2:32.89 Anja Klinar 1988  (SLO) Radovljica (SLO)
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 177 Nikoleta Trníková 2002 Považskobystrický plavecký oddiel SVK 2:28.21
2 18 Katerina Lankova 2003 Czech U21 national team CZE 2:30.22
3 94 Clementína    Franková 2005 KomBr CZE 2:35.94
4 153 Valentina Morassutti 2002 Maniago Nuoto SSD ITA 2:38.00
5 67 Abigail Furqueron 2003 KSK1911 GER 2:41.76
6 388 Nija Gerdej 2007 Plavalni klub Fužinar Ravne na
Koroškem
SLO 2:44.48
7 97 ALESSIA CUNEGATTI Fondazione Bentegodi Verona 2:45.00
2004 ITA
8 24 Veronika Hasalová Plavecky klub Novy Jicin 2:45.36
2004 CZE
9 92 Adéla Pospíšilová Klub plavevkych sportu Ostrava 2:48.90
2006 CZE
10 135 Alessia Fontanot Triestina 2:49.50
2005 ITA
11 389 Manca Sedar Plavalni klub Fužinar Ravne na
Koroškem
2:51.94
2004 SLO
12 51 Sarah ALARA 2005 SVS Simmering AUT 2:54.04
13 372 Hanna Naya Hušić 2008 Plavalni klub Neptun Celje SLO 2:54.85
14 111 EVELYN ERTHAN 2008 Fondazione Bentegodi Verona ITA 2:55.00
15 325 Hana Bele 2008 Plavalni klub Olimpija SLO 2:56.12
16 412 Ivana Lukan 2008 Plavalni klub Kamnik SLO 2:56.85
17 116 GAIA AVESANI 2007 Fondazione Bentegodi Verona ITA 3:00.00
18 29 Amálie Sochorová 2006 Plavecky klub Novy Jicin CZE 3:00.71
19 90 Daniela Jandová 2006 Klub plavevkych sportu Ostrava CZE 3:02.15
20 420 Žana Peterlin 2004 Plavalni klub Kamnik SLO 3:02.17
21 107 MELISSA ZHUO 2007 Fondazione Bentegodi Verona ITA 3:03.00
22 161 Noemi Ortone 2004 UISP Nuoto Cordenons ITA 3:04.00
23 185 Stuart Emily 2001 Team USA USA 3:04.00
24 40 Adéla Žurková 2007 Plavecky klub Novy Jicin CZE 3:05.62
25 393 Tinkara Medved 2006 Plavalni klub Fužinar Ravne na
Koroškem
SLO 3:08.96
26 184 Myhre Rihannon 2007 Team USA USA 3:09.00
27 25 Nella Kneiflová 2007 Plavecky klub Novy Jicin CZE 3:09.20
28 335 Klara Pureber 2008 Plavalni klub Olimpija SLO 3:10.45
29 186 Robertson Melanie 2005 Team USA USA 3:15.00
30 48 Katarina Lepenik 2007 Plavalno društvo Maribor SLO 3:16.44
31 379 Pia Krajinović 2007 Plavalni klub Neptun Celje SLO 3:17.67
32 93 Evelína   2009  Fraňková 2009 PŠRBr CZE 3:20.00
33 336 Laura Krušec 2008 Plavalni klub Olimpija SLO 3:23.39
34 326 Iza Bricelj 2008 Plavalni klub Olimpija SLO 3:25.05
35 376 Gaja Plevnik Ivanuša 2008 Plavalni klub Neptun Celje SLO 3:27.41
36 324 Pika Babič 2009 Plavalni klub Olimpija SLO 3:31.50
37 222 Taja Aljaž 2008 Plavalni klub Triglav Kranj SLO 3:32.00
38 384 Tia Perc 2007 Plavalni klub Neptun Celje SLO 3:38.87
39 332 Ayla Babić 2008 Plavalni klub Olimpija SLO 3:45.82
40 333 Tia Sedej 2009 Plavalni klub Olimpija SLO 3:50.12
41 259 Mia Kocijančič 2010 Plavalni klub Radovljica SLO
42 483 Noah  Cheney 2008 Team USA USA
2021-07-11 14:11:35 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner