Startliste for Madwave Challenge Ringsted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:02 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 september 2021 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
1110AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
349 |
4 |
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
TRITON B |
|
25m |
2:18.70 |
297 |
5 |
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
STT |
|
25m |
2:37.10 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
379 |
2 |
Josephine Wesselhoff |
2010 |
1014AA |
VORDINGB |
|
25m |
2:13.95 |
64 |
3 |
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
RINGSTED |
|
25m |
2:08.73 |
378 |
4 |
Freja Schou Rybka |
2008 |
0872AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:59.00 |
295 |
5 |
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
STT |
|
25m |
2:04.38 |
101 |
6 |
Emeli Eggertsen |
2010 |
1082AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:13.39 |
146 |
7 |
Janesse Dickow |
2010 |
1036AO |
NÆSTVED |
|
25m |
2:14.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Alesia Gabriela Taraboi |
2008 |
0874AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.63 |
377 |
2 |
Gine Juul Martins |
2009 |
0972BF |
VORDINGB |
|
25m |
1:49.65 |
136 |
3 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:48.59 |
33 |
4 |
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:46.69 |
37 |
5 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:47.69 |
317 |
6 |
Anna Müller |
2008 |
0868AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:49.50 |
400 |
7 |
Bianca Uhl |
2009 |
0996AH |
SVØMSK |
|
25m |
1:51.63 |
193 |
8 |
Klara Christiansen |
2009 |
0968BD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:55.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:45.44 |
45 |
2 |
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:40.83 |
405 |
3 |
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
0976AH |
SVØMSK |
|
25m |
1:38.08 |
36 |
4 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:36.71 |
139 |
5 |
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
0978BD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:38.06 |
34 |
6 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
1:38.81 |
142 |
7 |
Anja Munkebjerg |
2009 |
0928BD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:42.20 |
289 |
8 |
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
0954BD |
STT |
|
25m |
1:46.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Adrianna Pedersen |
2009 |
0994AA |
SVØMSK |
|
25m |
1:36.51 |
6 |
2 |
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
SOLRØD |
|
25m |
1:35.93 |
173 |
3 |
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:34.86 |
282 |
4 |
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
0884AL |
STT |
|
25m |
1:31.11 |
329 |
5 |
Olivia Køltoft |
2009 |
0914BC |
SK-SYD |
|
25m |
1:32.32 |
287 |
6 |
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
STT |
|
25m |
1:35.26 |
28 |
7 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:36.01 |
184 |
8 |
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:36.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SVØMSK |
|
25m |
1:30.17 |
223 |
2 |
Camila Hansen |
2006 |
0624AL |
HASLEV |
|
25m |
1:29.60 |
355 |
3 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:29.45 |
250 |
4 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
STT |
|
25m |
1:26.83 |
97 |
5 |
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
0922AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:27.43 |
280 |
6 |
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
STT |
|
25m |
1:29.47 |
16 |
7 |
Clara Johansen |
2008 |
0872AH |
RØNNE |
|
25m |
1:29.73 |
224 |
8 |
Yasmin Thrane Kristensen |
2006 |
0654AW |
HASLEV |
|
25m |
1:30.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
0812AP |
TRITON B |
|
25m |
1:25.53 |
3 |
2 |
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:24.43 |
253 |
3 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
STT |
|
25m |
1:23.61 |
134 |
4 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.34 |
168 |
5 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.43 |
225 |
6 |
Anna Baad Clausen |
2007 |
0742AU |
HASLEV |
|
25m |
1:23.76 |
411 |
7 |
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
SVØMSK |
|
25m |
1:24.59 |
260 |
8 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
STT |
|
25m |
1:26.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SVØMSK |
|
25m |
1:21.71 |
119 |
2 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.62 |
105 |
3 |
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
0786AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.48 |
9 |
4 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:21.10 |
414 |
5 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SVØMSK |
|
25m |
1:21.32 |
109 |
6 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.51 |
110 |
7 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.68 |
32 |
8 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.36 |
325 |
2 |
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
SK-SYD |
|
25m |
1:18.36 |
7 |
3 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:17.98 |
259 |
4 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
STT |
|
25m |
1:16.70 |
1 |
5 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:16.73 |
271 |
6 |
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
25m |
1:17.99 |
390 |
7 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SVØMSK |
|
25m |
1:18.93 |
279 |
8 |
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
STT |
|
25m |
1:20.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:15.69 |
181 |
2 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.41 |
48 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.25 |
393 |
4 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SVØMSK |
|
25m |
1:12.27 |
226 |
5 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
1:12.58 |
113 |
6 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.61 |
171 |
7 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.45 |
252 |
8 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
STT |
|
25m |
1:16.44 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2010-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Line Silleborg |
2010 |
1022AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:55.72 |
401 |
2 |
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
1088AE |
SVØMSK |
|
25m |
1:51.28 |
144 |
3 |
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
1026AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:41.07 |
129 |
4 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.35 |
402 |
5 |
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
1018AA |
SVØMSK |
|
25m |
1:34.18 |
399 |
6 |
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
SVØMSK |
|
25m |
1:42.79 |
298 |
7 |
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
STT |
|
25m |
1:55.00 |
296 |
8 |
Alma Neesen |
2010 |
1060AK |
STT |
|
25m |
2:08.17 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2008-2009) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.53 |
288 |
2 |
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
STT |
|
25m |
1:17.91 |
138 |
3 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.90 |
127 |
4 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.44 |
273 |
5 |
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
STT |
|
25m |
1:15.46 |
352 |
6 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:16.32 |
290 |
7 |
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
STT |
|
25m |
1:18.36 |
413 |
8 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SVØMSK |
|
25m |
1:19.53 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1923-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SVØMSK |
|
25m |
1:11.74 |
351 |
2 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:11.18 |
118 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:09.80 |
266 |
4 |
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
1:02.33 |
180 |
5 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:06.79 |
112 |
6 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.42 |
269 |
7 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
STT |
|
25m |
1:11.44 |
167 |
8 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:02 |
|