2021-11-30   00:15:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Lödde Cup 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Lödde Cup 2021
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: SK Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:34
Anm tid
Start ca:
220 1 Otto Nielsen 2010 SK LAXEN
191 2 Alexander Andreasson 2010 SK LAXEN
219 3 Felix Örmgård 2010 SK LAXEN
298 4 Anton Larsson 2011 MKK
305 5 Erik Wojcieszak 2010 MKK
6
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:36
190 1 Melvin Lindell 2009 SK LAXEN
321 2 Tim Kapusta 2010 MKK
299 3 Anton Pogarcic 2011 MKK
465 4 Gabriel Tairi 2010 SK SYDSIM
315 5 Noel Redenby 2010 MKK
442 6 Eskil Sommarström 2011 SK RAN
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:39
436 1 Ludvig Sjödahl 2011 SK RAN
300 2 Arvid Eriksson 2011 MKK
209 3 Agaton Jernberg 2010 SK LAXEN
309 4 Karl Lundberg 2011 MKK
519 5 Lucas Bergman 2009 SK TRITON
661 6 Axel Ainalem 2010 SK SYDSIM
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:41
448 1 Elis Ohlsson 2009 SK RAN
162 2 Karl Osbakk 2009 LANDSKRONA
521 3 Albert Ringström 2009 SK TRITON
201 4 Vincent Ternström 2009 SK LAXEN
302 5 David Askari Louyeh 2011 MKK
517 6 Holger Romedahl 2010 SK TRITON
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:43
535 1 Daniel Lasine 2010 SK TRITON
605 2 John Apelqvist 2009 YSTADS SS 2:35.37
S1
188 3 Karim Kurdi 2009 SK LAXEN 1:52.27 L
339 4 Konstantin Rogovoy 2010 MKK 2:05.57
204 5 Noah Almquist 2010 SK LAXEN
217 6 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 SK LAXEN
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:47
633 1 Edvin Liesenhoff 2010 SK LÖDDE 1:43.66
177 2 Alexander Bagge 2009 SK LAXEN 1:41.03
189 3 Levi Hullegård 2012 SK LAXEN 1:37.43 L
539 4 Jakob Persson 2009 SK TRITON 1:38.95
179 5 Viktor Forsberg Funkquist 2009 SK LAXEN 1:41.51
306 6 Ernad Adrovic 2010 MKK 1:51.10
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:49
Anm tid
Start ca:
659 1 Albin Lindman 2009 SK TRITON 1:33.07
51 2 Wille Thente 2010 VELLINGE-N 1:29.93
518 3 Theo Westberg 2009 SK TRITON 1:25.85
382 4 Finn Bredberg 2010 POSEIDON 1:28.81
349 5 Oliver Hörnell 2009 MKK 1:32.87
386 6 Dante Anker 2010 POSEIDON 1:33.17
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:52
380 1 Vidar Elmér 2009 POSEIDON 1:24.47
451 2 Samuel Kronberg 2009 SK RAN 1:24.25
389 3 Kieran O'Brien 2009 POSEIDON 1:21.87
569 4 Noah Sjögren 2010 VELLINGE-N 1:22.82 L
392 5 Filip Edlundh 2009 POSEIDON 1:24.35
533 6 Otto Gjelvold 2009 SK TRITON 1:24.69
2021-10-09 07:08:07 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Lödde

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner