Program for Regionsmesterskab Sjælland Syd
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag 30. oktober 2021
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland og Swim Team Taastrup |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
64 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
110 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
89 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
59 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
183 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
20 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
10 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
132 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
63 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
40 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
140 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
136 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
112 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
118 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
111 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
81 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
135 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
49 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
15 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
78 |
|
Victor Bjørneborg |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
106 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
137 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
149 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
79 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
87 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
9 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 12:45.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|