Program for Sum-Sim Regionfinal 2021, Uppsala
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Uppsala
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Bröstsim P13-14 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
KN Kontor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
182 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
201 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
222 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
282 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
186 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
44 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
81 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
165 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
274 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
71 |
|
Peter Flamborg |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:25.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
23 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
42 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
79 |
|
Moltaz Andersson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
180 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
85 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
233 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
141 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
142 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
157 |
|
Robin Kvart |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
203 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
202 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
112 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
171 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 07:53:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|