Program for UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
185 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
Linn Melander |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
259 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:18.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
243 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
175 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
304 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
184 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
242 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
559 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
102 |
|
Grace Yang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
455 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
459 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
173 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
251 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
454 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
461 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
105 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
457 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
212 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
464 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:30.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
203 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
550 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
190 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
61 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.16 |
L |
S10 |
|
|
|
|
|
28 |
67 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
512 |
|
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
213 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
153 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
485 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:37.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
56 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
250 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
209 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
269 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
499 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
SWE |
2:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
280 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
508 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
276 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
475 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
476 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
171 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:47.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
520 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
511 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
241 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
72 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:49.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
121 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
263 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
503 |
|
Clementina Orsi |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
122 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:58.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
236 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
525 |
|
Alva Ek |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
3:00.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
498 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
SWE |
3:14.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
255 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
267 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
266 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
497 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
194 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
489 |
|
Matilda Pettersson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
161 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
169 |
|
Eira Ljung |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
500 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
299 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
302 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
482 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
196 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
198 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
530 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
211 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
199 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
491 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 18:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|