2021-12-02   20:06:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (10)
Sponsor: JSM/SM 2021
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:00
1
2
491 3 Frida Wilmo Johansson 2004 SS04
211 4 emilia säther 2008 SKK
199 5 Celeste Rickberg 2008 SKK
6
7
8
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:04
1
198 2 Elsie Cooper 2008 SKK
482 3 Elin Krook Shik 2008 SS04
299 4 Tilda Petruson 2007 TYRESÖ SS
302 5 Elsa Sandahl 2008 TYRESÖ SS
196 6 Amanda Toverud 2008 SKK
530 7 Ester Kågedal 2008 SPIF SF
8
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:07
169 1 Eira Ljung 2008 SPÅRVÄGEN
489 2 Matilda Pettersson 2005 SS04
497 3 Disa Hagstad Västberg 2008 HELLAS SK
267 4 Moa Frejd 2008 SÖDERTÖRN 3:24.72
266 5 Elin Storell 2008 SÖDERTÖRN 3:26.06
194 6 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 SKK
161 7 Signe Wååg 2008 SPÅRVÄGEN
500 8 Felicia Kihlberg 2007 HELLAS SK
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:11
Anm tid
Start ca:
498 1 Tilde Jonasson 2006 HELLAS SK 3:14.52 L
236 2 Julia Boman 2008 SÖDERTÄLJE 2:58.73
503 3 Clementina  Orsi 2006 SPIF SF 2:58.50
121 4 Lisen Skott-Storheden 2008 SK NEPTUN 2:52.30
263 5 Sara Holen 2008 SÖDERTÖRN 2:57.45
122 6 Lovis Carltoft 2008 SK NEPTUN 2:58.55 L
525 7 Alva Ek 2006 SPIF SF 3:00.95 L
255 8 Jasmine Musaji 2008 SÖDERTÖRN 3:17.41
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:16
241 1 Nadja Travar 2007 SÖDERTÖRN 2:49.71
520 2 Sara Wattad 2006 SPIF SF 2:49.09
476 3 Louise Axland 2007 SS04 2:47.03
276 4 Märta Bengtsson 2008 SÖDERTÖRN 2:44.52
475 5 Lova Hjort 2007 SS04 2:46.43
171 6 Julia Hellberg 2007 SPÅRVÄGEN 2:47.38 L
511 7 Natalia Ljung 2004 SPIF SF 2:49.11
72 8 Vivyan Wallqvist 2007 SK NEPTUN 2:49.91 L
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:19
280 1 Kamilla Beslekoeva 2007 SÖDERTÖRN 2:43.65 L
269 2 Téa Brännström 2008 SÖDERTÖRN 2:42.99
250 3 Natalie Nilsson 2005 SÖDERTÖRN 2:40.93
485 4 Sofia Bäckström 2004 SS04 2:37.92 L
56 5 Sheila Hedman 2006 SK NEPTUN 2:38.32
209 6 Ebba Nilsson 2008 SKK 2:42.56
499 7 Moa Karlsson 2005 HELLAS SK 2:43.13
508 8 Sandra Ignatjovic 2007 SPIF SF 2:44.29
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:23
213 1 Ellen Bystedt 2007 SKK 2:34.64
100 2 Alicia Dahlberg 2007 SK NEPTUN 2:32.23
61 3 Clara Högqvist 2005 SK NEPTUN 2:32.16 L S10 - A, 12, +
550 4 Thea Severinsson 2008 SÖDERTÖRN 2:31.00
190 5 Agnes Thunberg 2007 SPÅRVÄGEN 2:31.50
67 6 Melanie Blix Grimaldi 2005 SK NEPTUN 2:32.17
512 7 Matilda Lindqvist 2004 SPIF SF 2:34.54
153 8 Anna Maria Olympia Rosenqvist 2008 SALTSJÖB 2:35.83
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:26
464 1 Cornelia Utgren 2007 SS04 2:30.62 L
457 2 Alva Lindberg 2008 ÖSMO SS 2:29.26
461 3 Lina Thunvall 2008 ÖSMO SS 2:28.99
251 4 Tilja Stålnacke 2005 SÖDERTÖRN 2:28.69
454 5 Audrey Glavas 2008 ÖSMO SS 2:28.77
105 6 Agnes Harlin Emanuelson 2008 SK NEPTUN 2:29.22
212 7 Ofelia Öström 2008 SKK 2:29.86
203 8 Elin Borgman 2008 SKK 2:30.95
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:30
459 1 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 2:25.87
455 2 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 2:25.57
559 3 Hanna Melander 2007 VÄSBY SS 2:22.51
184 4 Lisa Uddeholt 2005 SPÅRVÄGEN 2:20.77
242 5 Alva Qvist 2006 SÖDERTÖRN 2:22.22
102 6 Grace Yang 2007 SK NEPTUN 2:24.38
109 7 Louise Löfström 2008 SK NEPTUN 2:25.62
173 8 Jennifer Geaney 2005 SPÅRVÄGEN 2:25.91
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:33
175 1 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 2:20.00
513 2 Klara Klingberg 2006 SPIF SF 2:19.68
186 3 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 2:14.94
185 4 Michelle Wissinger 2004 SPÅRVÄGEN 2:09.22
189 5 Linn Melander 2005 SPÅRVÄGEN 2:11.20
259 6 Maja Frejd 2004 SÖDERTÖRN 2:18.01 L
243 7 Ellinor Eldh 2006 SÖDERTÖRN 2:19.90
304 8 Emilia Bertoli 2005 TYRESÖ SS 2:20.05
2021-10-16 08:13:16 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner