2022-01-28   20:29:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Regionsmesterskaber Syddanmark

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Seedede heat Lb 12
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Kortbane    Udskriftsdato  30 oktober 2021   
  Stvne by  Snderborg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Svmmeklubben Snderborg         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  30 oktober 2021         
 
 
 
Lb 12, 100m Medley Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Jacob Zenk  2010  1019AL  SNDERBORG    25m   
73  Oliver Skov Knudsen  2007  0749AR  KOLDING    25m   
127  Daniel Schjdt Kristensen  2008  0839AN  FREDERICIA    25m   
192  Oscar Torarenni Brndum  2010  1003AJ  H2Odense    25m   
190  Mikkel Philipsen  2009  0929BE  H2Odense    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Christian Hejlskov  2008  0853AR  KOLDING    25m   
50  Noah Andersen  2009  0953AB  NYBORG    25m  2:05.59 
180  Hjalte Vinther-Okholm  2008  0851AK  H2Odense    25m  1:52.21 
54  Rolf Hjalmar Nielsen  2008  0849AM  NYBORG    25m  1:56.91 
33  Laurits Schou Petersen  2010  1013AD  NYBORG    25m  2:15.85 
141  Nikolaj Jochimsen  2009  0997BE  SNDERBORG    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Oliver Nielsen  2010  1025AE  NYBORG    25m  1:46.41 
25  Anton Plauborg  2010  1059AA  RINGE    25m  1:43.98 
57  Hjalte Mller Carlsen  2008  0889AD  NYBORG    25m  1:37.51 
49  Marcus Korsholm Gaster  2010  1051AB  NYBORG    25m  1:43.44 
185  Mathias Jrgensen  2008  0801AR  H2Odense    25m  1:45.00 
52  Otto Thuelund  2010  1045AB  NYBORG    25m  1:51.74 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Aksel Damsted Lund  2009  0955AC  RINGE    25m  1:36.44 
77  Asbjrn Kousgaard  2008  0803AI  ESBJERG    25m  1:34.55 
21  Jannik Kjellerup  2009  0989AA  RINGE    25m  1:32.84 
44  Alexander Kirk  2008  0863AD  NYBORG    25m  1:33.61 
183  Anders Beier  2007  0703AO  H2Odense    25m  1:35.00 
179  Hjalmer Lunden  2008  0821AK  H2Odense    25m  1:37.32 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Mathias Mygind  2009  0933AD  RINGE    25m  1:30.30 
143  Oliver Kuettel  2009  0993AF  SNDERBORG    25m  1:28.00 
140  Niclas Petersen  2009  0997BA  SNDERBORG    25m  1:27.78 
32  Martin Stokholm  2007  0719AM  NYBORG    25m  1:27.83 
182  Louis Sthr Bentsen  2010  1031AB  H2Odense    25m  1:29.51 
105  Simon Paschke  2007  0761AN  ESBJERG    25m  1:30.54 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Mads Kvorning  2008  0825AR  KOLDING    25m  1:27.22 
83  Nikolai Elgaard  2009  0973AC  ESBJERG    25m  1:24.89 
10  Marius Lundsfryd  2008  0839AB  RINGE    25m  1:24.22 
121  Oliver Se  2009  0923AD  FREDERICIA    25m  1:24.43 
79  Jonas Staghj Andersen  2010  1011AD  ESBJERG    25m  1:26.91 
84  Sebastian Drachmann  2008  0841AL  ESBJERG    25m  1:27.52 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG    25m  1:23.91 
82  Toke Kousgaard  2008  0891AI  ESBJERG    25m  1:23.69 
48  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    25m  1:23.23 
78  Nicolai Varny Sreb  2007  0741AR  ESBJERG    25m  1:23.32 
46  Frey Nielsen Memborg  2010  1015AA  NYBORG    25m  1:23.83 
98  Oscar Hgensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  1:24.03 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Philip Park-Nielsen  2007  0709AM  NYBORG    25m  1:22.33 
80  Emil Asger Mller  2009  0965AG  ESBJERG    25m  1:21.44 
11  Benjamin Grann Madsen  2008  0893AK  RINGE    25m  1:20.38 
120  Joakim Kristensen  2008  0813AB  FREDERICIA    25m  1:21.08 
139  Mikkel Fangel Christensen  2009  0985BA  SNDERBORG    25m  1:21.62 
Laurits Damsted Lund  2007  0765AH  RINGE    25m  1:23.07 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    25m  1:19.20 
97  Noah Junior Grene  2008  0823AE  ESBJERG    25m  1:18.56 
124  Mathias Mller Madsen  2008  0899AH  FREDERICIA    25m  1:16.97 
104  Jeppe Bech Bgedal  2008  0819AF  ESBJERG    25m  1:17.73 
Mathias Mller Nielsen  2008  0861AD  RINGE    25m  1:18.68 
138  Max Sierszecki  2007  0735AK  SNDERBORG    25m  1:19.49 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Gustav Bttiger  2008  0849AI  H2Odense    25m  1:16.38 
115  Frederik Billes Beck  2008  0815AA  FREDERICIA    25m  1:15.55 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  0773AB  RINGE    25m  1:10.61 
103  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  1:13.24 
Gustav Nrregaard Jensen  2008  0881AE  RINGE    25m  1:15.92 
81  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  0717AH  ESBJERG    25m  1:16.75 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Peter Borg Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  1:08.76 
102  Frederik Mhring Madsen  2007  0713AD  ESBJERG    25m  1:06.31 
55  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  1:03.51 
100  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  1:05.20 
135  Boris Gamishev  2007  0717AA  SNDERBORG    25m  1:07.76 
101  Erik Hauge Srensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  1:09.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 oktober 2021 
Licens til Svmmeklubben Snderborg  Udskriftstidspunkt  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner