2022-01-28   19:48:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Regionsmesterskaber Syddanmark

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Seedede heat Lb 6
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Kortbane    Udskriftsdato  30 oktober 2021   
  Stvne by  Snderborg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Svmmeklubben Snderborg         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  30 oktober 2021         
 
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
136  Jacob Zenk  2010  1019AL  SNDERBORG    25m   
68  Christian Hejlskov  2008  0853AR  KOLDING    25m   
73  Oliver Skov Knudsen  2007  0749AR  KOLDING    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Nikolaj Jochimsen  2009  0997BE  SNDERBORG    25m   
63  Mads Kvorning  2008  0825AR  KOLDING    25m   
33  Laurits Schou Petersen  2010  1013AD  NYBORG    25m  1:04.17 
127  Daniel Schjdt Kristensen  2008  0839AN  FREDERICIA    25m  1:06.03 
190  Mikkel Philipsen  2009  0929BE  H2Odense    25m   
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Hjalte Vinther-Okholm  2008  0851AK  H2Odense    25m  45.22 
182  Louis Sthr Bentsen  2010  1031AB  H2Odense    25m  44.32 
77  Asbjrn Kousgaard  2008  0803AI  ESBJERG    25m  43.00 
143  Oliver Kuettel  2009  0993AF  SNDERBORG    25m  43.64 
185  Mathias Jrgensen  2008  0801AR  H2Odense    25m  45.00 
51  Oliver Nielsen  2010  1025AE  NYBORG    25m  50.56 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Simon Paschke  2007  0761AN  ESBJERG    25m  42.83 
179  Hjalmer Lunden  2008  0821AK  H2Odense    25m  41.04 
11  Benjamin Grann Madsen  2008  0893AK  RINGE    25m  39.94 
78  Nicolai Varny Sreb  2007  0741AR  ESBJERG    25m  40.00 
54  Rolf Hjalmar Nielsen  2008  0849AM  NYBORG    25m  41.21 
49  Marcus Korsholm Gaster  2010  1051AB  NYBORG    25m  42.93 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Sebastian Holt Poulsen  2007  0705AB  VEJLE    25m  39.84 
98  Oscar Hgensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  39.02 
84  Sebastian Drachmann  2008  0841AL  ESBJERG    25m  38.70 
10  Marius Lundsfryd  2008  0839AB  RINGE    25m  38.80 
44  Alexander Kirk  2008  0863AD  NYBORG    25m  39.65 
32  Martin Stokholm  2007  0719AM  NYBORG    25m  39.87 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Frey Nielsen Memborg  2010  1015AA  NYBORG    25m  38.43 
161  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  37.93 
183  Anders Beier  2007  0703AO  H2Odense    25m  36.82 
121  Oliver Se  2009  0923AD  FREDERICIA    25m  37.79 
123  Bastian Ladekjr  2007  0705AK  FREDERICIA    25m  38.34 
79  Jonas Staghj Andersen  2010  1011AD  ESBJERG    25m  38.58 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Mikkel Fangel Christensen  2009  0985BA  SNDERBORG    25m  36.19 
120  Joakim Kristensen  2008  0813AB  FREDERICIA    25m  35.45 
53  Philip Park-Nielsen  2007  0709AM  NYBORG    25m  35.14 
82  Toke Kousgaard  2008  0891AI  ESBJERG    25m  35.19 
138  Max Sierszecki  2007  0735AK  SNDERBORG    25m  36.17 
83  Nikolai Elgaard  2009  0973AC  ESBJERG    25m  36.41 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Emil Asger Mller  2009  0965AG  ESBJERG    25m  34.16 
114  Rasmus Thy  2007  0741AQ  FREDERICIA    25m  33.69 
97  Noah Junior Grene  2008  0823AE  ESBJERG    25m  33.04 
177  Martin Kjeldsen  2007  0705AO  H2Odense    25m  33.25 
122  Phillip Thomsen  2007  0779AM  FREDERICIA    25m  34.11 
48  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    25m  34.56 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Mathias Mller Madsen  2008  0899AH  FREDERICIA    25m  32.93 
104  Jeppe Bech Bgedal  2008  0819AF  ESBJERG    25m  32.78 
Peter Borg Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  31.13 
103  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  31.86 
115  Frederik Billes Beck  2008  0815AA  FREDERICIA    25m  32.79 
153  Christian Christensen  2007  0737AL  VEJLE    25m  33.02 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  0773AB  RINGE    25m  30.18 
100  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  28.53 
55  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  27.25 
102  Frederik Mhring Madsen  2007  0713AD  ESBJERG    25m  27.44 
162  Marius Toustrup Elkjr  2007  0701AB  VEJLE    25m  29.91 
135  Boris Gamishev  2007  0717AA  SNDERBORG    25m  30.86 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 oktober 2021 
Licens til Svmmeklubben Snderborg  Udskriftstidspunkt  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner