2024-06-16   21:30:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Masters mestaruusuinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Osallistujaluettelo
Masters mestaruusuinnit 2021
Paikka: Järjestäjä: KuUS
Allas: 50m Päivämäärä: 22 10 2021 - 24 10 2021
28 100m Rintauinti Miehet
80-84 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 52 martti lahti Cetus Espoo 2:10.67 JÄL
1937 FIN
75-79 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 58 Juha Koski 1942 Cetus Espoo FIN 2:08.41
70-74 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 329 Aksel Luige 1949 Meisterujumise U-Klubi EST 1:33.35
2 167 rafik neuman 1948 S.C. Pingviinit FIN 1:55.80
65-69 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 59 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo FIN 1:39.03
2 333 Ossi Vallemaa 1954 Meisterujumise U-Klubi FIN 1:39.33
3 281 Esa Ihalainen 1954 Uinti Imatra FIN 1:45.30
4 101 Juha Kainulainen 1954 Kuopion Uimaseura FIN 1:45.62
5 12 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap FIN 1:48.98
6 300 Esko Keskinen 1955 Vanders FIN JÄL
60-64 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 214 Matti Nikula 1960 Oulun Lohet FIN 1:26.09
2 152 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:34.58
3 301 Kaarlo Kalliomaa 1959 Vanders FIN 1:37.97
55-59 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 168 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit FIN 1:18.85
2 143 Mauri Kanto 1963 Kauhajoen Karhu FIN 1:21.98
3 217 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 FIN 1:25.60
4 117 Ensio Vatanen 1964 Brahean Uimarit FIN 1:26.76
5 200 Pertti Rasilainen 1964 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:41.97
50-54 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 270 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland FIN 1:17.12
2 261 Sami Kähkönen 1969 Hydra Platypus FIN 1:23.51
3 280 Jukka Lehtola 1968 Uinti Imatra FIN 1:26.57
4 298 Jun Kojima 1971 Vanders FIN 1:28.54
5 43 Juha Viitanen 1967 Simmis Wanda ry FIN
6 94 Kai Helsiaho 1970 Kouvolan Uimarit FIN
45-49 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 2 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.66
2 124 Timo Rastas 1976 Varkauden Uimarit FIN 1:27.15
3 72 Aki Kattelus 1972 Cetus Espoo FIN 1:29.89
4 38 Ari Savulahti 1972 Riihimäen Uimaseura FIN 1:37.28
5 24 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura FIN
40-44 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 255 Vili Nykänen 1981 ORCA Helsinki FIN 1:16.39
2 10 Markku Vihersalo 1978 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.62
3 26 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:17.62
4 61 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo FIN 1:19.66
5 203 Tommi Kahlos 1978 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:24.26
6 181 Vesa Perttula 1981 S.C. Pingviinit FIN 1:25.07
7 34 Janne Haapaniemi 1979 Keravan Uimarit FIN
8 259 Markku Ahonen 1981 UPOT FIN
35-39 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 123 Lauri Vilhunen 1985 Varkauden Uimarit FIN 1:12.23
2 233 Toivo Säily 1984 Kempeleen Pyrintö FIN
3 184 Rami Mustonen 1985 S.C. Pingviinit FIN
30-34 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 93 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit FIN 1:13.82
2 1 Lauri Tolvanen 1988 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN
25-29 years
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 Vanders 1:07.25
295 Juha Kollin 1993 FIN
2 Helsingin Uimarit 1:17.32
20 Rami Laakso 1992 FIN
3 S.C. Pingviinit 1:24.73
169 Daniel Laurila 1996 FIN
4 Kempeleen Pyrintö
227 Joona Korpela 1996 FIN
5 Vanders
289 Ahti Kosonen 1994 FIN
22-10-2021 22.30.27 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner