2022-09-29   15:22:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
1 4x50m Medley Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 429 Ystads Simsällskap 2006 Ystads Simsällskap SWE 2:02.04
2 430 Ystads Simsällskap lag 2 2005 Ystads Simsällskap SWE 2:11.99
3 431 Ystads Simsällskap lag 3 2006 Ystads Simsällskap SWE 2:26.31
4 432 Ystads Simsällskap lag 4 2005 Ystads Simsällskap SWE 2:36.85
2022-09-09 10:03:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
2 4x50m Medley Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 435 Ystads Simsällskap 2004 Ystads Simsällskap SWE 2:03.82
2022-09-09 10:03:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
3 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 365 Amanda Persson 2005 SK Triton SWE 33.82
2 330 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton SWE 33.84
3 449 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim SWE 33.91
4 359 Anna Jörgensen 2007 SK Triton SWE 34.91
5 66 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.31
6 48 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.54
7 474 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb SWE 35.96
8 61 Ella Andersson 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.96
9 387 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap SWE 36.09
10 65 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 36.49 L
11 473 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb SWE 36.55
12 423 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap SWE 36.98
13 50 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 37.22
14 84 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 37.64
15 444 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 37.86 L
16 281 Maja Palmqvist 2007 S 71 SWE 39.16
17 437 Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap SWE 40.03 EFT
18 409 Emma Nilsson 2008 Ystads Simsällskap SWE 40.44
19 402 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap SWE 40.81
20 163 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 41.04 L
21 49 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 41.99
22 420 Ida Viberg Mårtensson 2005 Ystads Simsällskap SWE 43.84
23 160 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 43.87
24 401 Tindra Karlsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 44.16
25 44 Alma Videvong 2008 Lönsboda Simsällskap SWE 44.20
26 439 Amanda Akselson
Bryngelsson
2009 Föreningen Österlen-Sim SWE 45.65
27 42 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap SWE 45.78
28 416 Tora Stark Friis 2008 Ystads Simsällskap SWE 46.15
29 455 Alida Alexandersson 2010 Föreningen Trelleborg Sim SWE 47.89 L
30 442 Jennie Yunusova 2009 Föreningen Österlen-Sim SWE 51.91
31 43 Alva Lavesson 2009 Lönsboda Simsällskap SWE 52.93
32 45 Ellen Videvong 2010 Lönsboda Simsällskap SWE 54.21 L
2022-09-09 10:03:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
4 50m Bröstsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 68 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.79
2 75 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.11
3 74 Erik Nicklasson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.61
4 72 Hugo Stenskepp 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.68
5 67 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.94
6 452 Jonatan Holmquist 2003 Föreningen Trelleborg Sim SWE 30.60
7 73 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.11
8 71 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.15
9 454 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim SWE 31.24
10 411 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap SWE 31.41
11 64 Stefan Ivan 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.90
12 51 Isaac Barrett 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 32.53 L
13 352 Jens Magnusson 2005 SK Triton SWE 33.46
14 69 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.98
15 397 Simon Frank 2007 Ystads Simsällskap SWE 34.05
16 162 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.53
17 337 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton SWE 36.26
18 393 Aaron Conradsson Häggel 2008 Ystads Simsällskap SWE 36.38 L
19 88 Melker Thalin 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 36.50 L
20 331 Zach Widstrand 2006 SK Triton SWE 36.51 L
21 412 Alfons Rosén 2005 Ystads Simsällskap SWE 38.77
22 378 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 40.74 L
23 472 Olof Lembke 2009 Kiviks Simklubb SWE 43.73
24 460 Gustav Härstedt 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 43.95
25 428 Benjamin Rosewall 2006 Ystads Simsällskap SWE 44.65 L
26 467 Svante Almgren 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 48.65
27 398 Wilmer Gunnemar 2008 Ystads Simsällskap SWE 52.22
28 459 Emil Görbom 2008 Föreningen Trelleborg Sim SWE 56.48 L
2022-09-09 10:03:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
5 50m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 47 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.61
2 65 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.56
3 330 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton SWE 26.69
4 154 Elin Nilsson 1991 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.87
5 449 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim SWE 26.89
6 473 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb SWE 27.16
7 360 Maja Blomliden 2004 SK Triton SWE 27.20
8 50 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.20
9 236 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran SWE 27.21
10 54 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.31
11 364 Julia Nilsson 2006 SK Triton SWE 27.57
12 387 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap SWE 27.69
13 76 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.87
14 66 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.99 L
15 403 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap SWE 28.14
16 83 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.38
17 158 Kajsa Söderholm 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.40
18 53 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.71
19 474 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb SWE 28.74
20 89 Emelina Bech 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.97 L
21 279 Freja Malmgren 2007 S 71 SWE 28.98
22 396 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap SWE 29.02
23 49 Anna Stenberg 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.05
24 84 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.07
25 405 Olivia Malmborg 2006 Ystads Simsällskap SWE 29.33
26 159 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.41
27 61 Ella Andersson 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.63
28 379 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 29.73
29 417 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap SWE 29.75
30 48 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.78
31 366 Amanda Pålsson 2005 SK Triton SWE 29.95
32 156 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.99 L
33 445 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 30.49 L
34 477 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir SWE 30.53
35 281 Maja Palmqvist 2007 S 71 SWE 30.63
36 82 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.63
37 444 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 30.65 L
38 280 Wilda Thorgren 2007 S 71 SWE 30.76
39 437 Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap SWE 30.91 EFT
40 475 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.06
41 157 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.14
42 409 Emma Nilsson 2008 Ystads Simsällskap SWE 31.23 L
43 450 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim SWE 31.38
44 448 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 31.61
45 395 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap SWE 32.02
46 456 Alma Liljenberg-Löfgren 2007 Föreningen Trelleborg Sim SWE 32.34
47 401 Tindra Karlsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 32.53
48 424 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 33.79
49 455 Alida Alexandersson 2010 Föreningen Trelleborg Sim SWE 34.61 L
50 42 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap SWE 35.23
51 414 Wilma Sjödin 2008 Ystads Simsällskap SWE 35.47
52 394 Ester Elmvik 2009 Ystads Simsällskap SWE 35.85
53 44 Alma Videvong 2008 Lönsboda Simsällskap SWE 36.13
54 439 Amanda Akselson
Bryngelsson
2009 Föreningen Österlen-Sim SWE 36.46
55 421 Alva Vollmer 2009 Ystads Simsällskap SWE 37.14
56 43 Alva Lavesson 2009 Lönsboda Simsällskap SWE 39.82
57 45 Ellen Videvong 2010 Lönsboda Simsällskap SWE 40.00 L
58 442 Jennie Yunusova 2009 Föreningen Österlen-Sim SWE 40.79 L
59 46 Bella Lee 2009 Lönsboda Simsällskap SWE 57.47
2022-09-09 10:03:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
6 50m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 75 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 21.96
2 67 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 23.11
3 69 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 23.16
4 72 Hugo Stenskepp 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 23.53
5 71 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 23.90
6 51 Isaac Barrett 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.08
7 79 Emil Svensson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.18 L
8 453 Mattias Rydqvist 2000 Föreningen Trelleborg Sim SWE 24.35
9 73 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.50
10 313 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap SWE 24.78
11 70 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.82
12 454 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim SWE 24.84
13 58 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.91
14 62 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.41
15 52 Gabriel Olsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.60
16 344 Victor Borg 2005 SK Triton SWE 25.77
17 63 Ivar Mengelbier 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.07
18 68 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.13
19 339 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton SWE 26.18
20 64 Stefan Ivan 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.20
21 411 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap SWE 26.25
22 55 Jonathan Fröjd 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.44 L
23 352 Jens Magnusson 2005 SK Triton SWE 26.45
24 331 Zach Widstrand 2006 SK Triton SWE 26.51
25 57 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.84
26 397 Simon Frank 2007 Ystads Simsällskap SWE 27.25
27 56 Filip Brodelius 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.33 L
28 60 Joris Jokubka 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.37
29 337 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton SWE 27.75
30 451 Jesper Hansson 1998 Föreningen Trelleborg Sim SWE 27.91
31 393 Aaron Conradsson Häggel 2008 Ystads Simsällskap SWE 28.11
32 86 Sam Askari Louyeh 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.17
33 412 Alfons Rosén 2005 Ystads Simsällskap SWE 30.26
34 422 Melvin Walters 2008 Ystads Simsällskap SWE 31.14
35 378 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 31.21 L
36 87 Melvin Falk 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 32.31 L
37 428 Benjamin Rosewall 2006 Ystads Simsällskap SWE 34.57
38 472 Olof Lembke 2009 Kiviks Simklubb SWE 36.39
39 467 Svante Almgren 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 38.68
40 398 Wilmer Gunnemar 2008 Ystads Simsällskap SWE 40.72
41 459 Emil Görbom 2008 Föreningen Trelleborg Sim SWE 46.34 L
42 480 Björn Tegnander 2007 SK Triton SWE
2022-09-09 10:03:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
7 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 47 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.22
2 65 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.54
3 473 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb SWE 29.19
4 236 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran SWE 29.33 L
5 330 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton SWE 29.38
6 66 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.48
7 474 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb SWE 29.67
8 360 Maja Blomliden 2004 SK Triton SWE 29.78
9 387 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap SWE 29.83
10 403 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap SWE 29.86 L
11 365 Amanda Persson 2005 SK Triton SWE 29.91
12 364 Julia Nilsson 2006 SK Triton SWE 30.43
13 91 Alicia Olsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.91
14 76 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.09
15 415 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap SWE 31.14
16 405 Olivia Malmborg 2006 Ystads Simsällskap SWE 31.38
17 159 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.58
18 396 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap SWE 31.99 L
19 444 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 32.11 L
20 160 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 32.13
21 379 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 32.29
22 158 Kajsa Söderholm 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 32.40
23 477 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir SWE 32.49
24 445 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 32.60 L
25 417 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap SWE 33.25
26 163 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 34.22
27 450 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim SWE 34.27 L
28 84 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.33
29 475 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.79
30 416 Tora Stark Friis 2008 Ystads Simsällskap SWE 35.94
31 456 Alma Liljenberg-Löfgren 2007 Föreningen Trelleborg Sim SWE 35.99
32 448 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 37.23
33 424 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 37.31
34 394 Ester Elmvik 2009 Ystads Simsällskap SWE 39.26
35 401 Tindra Karlsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 40.08
36 42 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap SWE 45.66
37 420 Ida Viberg Mårtensson 2005 Ystads Simsällskap SWE
38 46 Bella Lee 2009 Lönsboda Simsällskap SWE EFT
2022-09-09 10:03:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
8 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 75 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.12
2 67 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.42
3 72 Hugo Stenskepp 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.69 L
4 69 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.38
5 51 Isaac Barrett 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.71
6 73 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.06 L
7 74 Erik Nicklasson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.10
8 313 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap SWE 26.66
9 454 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim SWE 27.04
10 52 Gabriel Olsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.39 L
11 344 Victor Borg 2005 SK Triton SWE 27.45
12 62 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.48 L
13 71 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.61
14 63 Ivar Mengelbier 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.74
15 80 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.81
16 452 Jonatan Holmquist 2003 Föreningen Trelleborg Sim SWE 28.02 L
17 64 Stefan Ivan 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.04 L
18 339 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton SWE 28.60
19 68 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.80 L
20 411 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap SWE 28.96
21 331 Zach Widstrand 2006 SK Triton SWE 29.80
22 451 Jesper Hansson 1998 Föreningen Trelleborg Sim SWE 30.18
23 397 Simon Frank 2007 Ystads Simsällskap SWE 30.45
24 57 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.90
25 337 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton SWE 31.26
26 60 Joris Jokubka 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.69 L
27 88 Melker Thalin 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.15
28 162 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.20 L
29 393 Aaron Conradsson Häggel 2008 Ystads Simsällskap SWE 33.42 L
30 412 Alfons Rosén 2005 Ystads Simsällskap SWE 34.43
31 87 Melvin Falk 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.27
32 422 Melvin Walters 2008 Ystads Simsällskap SWE 35.68 L
33 460 Gustav Härstedt 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 36.35 L
34 378 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 37.27 L
35 472 Olof Lembke 2009 Kiviks Simklubb SWE 39.13
36 438 Albin Björk 2011 Föreningen Österlen-Sim SWE 39.14
2022-09-09 10:03:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
9 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 423 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap SWE 29.99
2 330 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton SWE 30.16
3 449 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim SWE 30.36
4 365 Amanda Persson 2005 SK Triton SWE 30.41
5 154 Elin Nilsson 1991 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.53
6 66 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.11
7 279 Freja Malmgren 2007 S 71 SWE 31.19
8 50 Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.79
9 65 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 31.87
10 473 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb SWE 32.57
11 83 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 32.77
12 402 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap SWE 33.06
13 53 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.30
14 82 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.51
15 474 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb SWE 33.66
16 396 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap SWE 33.89
17 89 Emelina Bech 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 34.18
18 437 Estelle Johansson 2010 Ängelholms Simsällskap SWE 34.22 EFT
19 366 Amanda Pålsson 2005 SK Triton SWE 34.25
20 91 Alicia Olsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 34.56 L
21 415 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap SWE 34.95
22 156 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.38
23 445 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim SWE 35.48 L
24 409 Emma Nilsson 2008 Ystads Simsällskap SWE 36.09
25 448 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim SWE 36.34
26 450 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim SWE 36.51
27 416 Tora Stark Friis 2008 Ystads Simsällskap SWE 36.72
28 359 Anna Jörgensen 2007 SK Triton SWE 36.80 L
29 281 Maja Palmqvist 2007 S 71 SWE 36.85
30 395 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap SWE 37.00
31 280 Wilda Thorgren 2007 S 71 SWE 37.70
32 424 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 38.28
33 157 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 38.41
34 401 Tindra Karlsson 2006 Ystads Simsällskap SWE 41.81
35 394 Ester Elmvik 2009 Ystads Simsällskap SWE 43.88 L
36 43 Alva Lavesson 2009 Lönsboda Simsällskap SWE 50.32
2022-09-09 10:03:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
10 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 75 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 26.18
2 79 Emil Svensson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.03
3 70 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.28
4 313 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap SWE 27.39
5 72 Hugo Stenskepp 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 27.42
6 63 Ivar Mengelbier 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.13
7 352 Jens Magnusson 2005 SK Triton SWE 28.48
8 69 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.84
9 52 Gabriel Olsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 28.99
10 58 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.19
11 71 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.33
12 67 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 29.95
13 331 Zach Widstrand 2006 SK Triton SWE 30.27
14 344 Victor Borg 2005 SK Triton SWE 30.48
15 60 Joris Jokubka 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 30.79
16 451 Jesper Hansson 1998 Föreningen Trelleborg Sim SWE 31.91
17 339 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton SWE 32.41
18 337 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton SWE 33.35
19 73 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 33.50
20 422 Melvin Walters 2008 Ystads Simsällskap SWE 33.85
21 86 Sam Askari Louyeh 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 34.59
22 393 Aaron Conradsson Häggel 2008 Ystads Simsällskap SWE 34.70
23 80 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 35.84 L
24 428 Benjamin Rosewall 2006 Ystads Simsällskap SWE 41.15
25 472 Olof Lembke 2009 Kiviks Simklubb SWE 41.96
26 480 Björn Tegnander 2007 SK Triton SWE
2022-09-09 10:03:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
11 4x50m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 433 Ystads Simsällskap 2005 Ystads Simsällskap SWE 1:52.59
2 434 Ystads Simsällskap lag 2 2006 Ystads Simsällskap SWE 1:59.14
3 469 Föreningen Trelleborg Sim 2005 Föreningen Trelleborg Sim SWE 2:02.22
4 431 Ystads Simsällskap lag 3 2006 Ystads Simsällskap SWE 2:09.38
5 432 Ystads Simsällskap lag 4 2005 Ystads Simsällskap SWE 2:19.58
2022-09-09 10:03:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
12 4x50m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 471 Föreningen Trelleborg Sim 1998 Föreningen Trelleborg Sim SWE 1:43.75
2 435 Ystads Simsällskap 2004 Ystads Simsällskap SWE 1:51.87
2022-09-09 10:03:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
13 200m Medley Damer
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 220 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran SWE 3:26.84 L
13 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 81 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:16.79
2 309 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap SWE 2:26.86
3 473 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb SWE 2:29.65
4 328 Julia Almquist 2007 SK Triton SWE 2:31.10
5 24 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap SWE 2:34.55
6 396 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap SWE 2:35.03
7 415 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap SWE 2:35.08
8 335 Liv Stalbohm 2007 SK Triton SWE 2:35.82
9 61 Ella Andersson 2006 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:35.97
10 15 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap SWE 2:36.84
11 387 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap SWE 2:38.02
12 18 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap SWE 2:38.56
13 91 Alicia Olsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:38.92 L
14 237 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran SWE 2:45.30
15 242 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran SWE 2:46.63
16 2 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap SWE 2:48.42
17 100 Angeliki Marinidis 2009 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:52.13 L
18 350 Signe Larzenius 2008 SK Triton SWE 2:52.52
19 346 Clara Lindström 2008 SK Triton SWE 2:54.38
20 357 Felicia Winberg 2007 SK Triton SWE 2:56.43
21 261 Isabella Ahlfors-Braun 2008 Simklubben Ran SWE 2:59.74
22 SK Triton 3:00.70
351 Frida Mårtensson 2009 SWE
23 Simklubben Ran 3:01.91
259 Emmie Engdahl 2008 SWE L
24 Simklubben Ran 3:02.17
257 Elina Svensson 2008 SWE L
25 Ystads Simsällskap 3:03.42
416 Tora Stark Friis 2008 SWE L
26 Malmö Kappsimningsklubb 3:07.59
135 Nellie Frohm 2009 SWE
27 Malmö Kappsimningsklubb 3:09.00
131 Alicia Christensen Vatsa 2008 SWE
28 Sjöbo Simsällskap 3:09.46
314 Isabella Stoltz 2008 SWE
29 SK Triton 3:12.59
345 Marie Rönn Frigård 2008 SWE
30 Simklubben Ran 3:15.16
260 Helin Cakmak 2008 SWE
31 Malmö Kappsimningsklubb 3:16.56
132 Elna Blake 2009 SWE
32 SK Triton 3:17.84
372 Ebba Andersson 2009 SWE
33 Simklubben Ran 3:26.25
273 Heidi Heimdal 2008 SWE L
34 Simklubben Ran 4:02.25
255 Amila Jelacic 2008 SWE
35 Malmö Kappsimningsklubb
133 Maja Jönsson 2009 SWE
36 Simklubben Ran
266 Mathilda Molin 2009 SWE
37 Malmö Kappsimningsklubb
134 Narma Kamaran 2009 SWE
38 Malmö Kappsimningsklubb EFT
479 Ana Radenkovic 2008 SWE
2022-09-09 10:03:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 sep 2022 till den 11 sep 2022
14 200m Medley Herrar
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 292 Nils Troberg 2010 S 71 SWE 3:18.69
13 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 68 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:10.38
2 35 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap SWE 2:13.48
3 313 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap SWE 2:13.82
4 80 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:14.24
5 338 Albin Nyholm 2007 SK Triton SWE 2:17.27
6 62 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:17.67
7 67 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:18.06
8 274 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran SWE 2:21.93 L
9 37 Ted Nilsson 2006 Landskrona Simsällskap SWE 2:27.19
10 232 Adrian Bajram 2007 Simklubben Ran SWE 2:33.80 L
11 88 Melker Thalin 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:37.08 L
12 239 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Ran SWE 2:37.67
13 59 Dag Bäckerud 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:38.44 L
14 371 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton SWE 2:39.49
15 10 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap SWE 2:41.58
16 5 Dennis Henriksson 2005 Landskrona Simsällskap SWE 2:41.68 L
17 87 Melvin Falk 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:42.21 L
18 6 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap SWE 2:43.47
19 94 Anton Vitazka 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:44.13 L
20 262 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran SWE 2:44.25
21 264 Leo Carrasco 2008 Simklubben Ran SWE 2:44.64
22 Simklubben Ran 2:45.13
233 Hugo Evander 2007 SWE L
23 Malmö Kappsimningsklubb 2:48.62
95 Alp Naoumov 2008 SWE
24 Simklubben Ran 2:54.42
267 Samuel Kronberg 2009 SWE L
25 Malmö Kappsimningsklubb 2:57.13
191 Selim Cvrk 2009 SWE
26 Simklubben Ran 2:58.91
252 Alex Christell Barry 2008 SWE L
27 Landskrona Simsällskap 2:59.97
14 Linus Gustafsson 2009 SWE
28 Malmö Kappsimningsklubb 3:02.04
92 Marius Kruse 2008 SWE L
29 Malmö Kappsimningsklubb 3:03.51
96 Ludvig Arfwidson 2009 SWE L
30 SK Triton 3:06.62
361 Otto Gjelvold 2009 SWE
31 Simklubben Ran 3:07.11
268 Samuel Trajkovski 2007 SWE
32 Sjöbo Simsällskap 3:10.76
315 Elias Westerberg 2008 SWE L
33 SK Triton 3:13.26
363 Noah Tsiparis 2008 SWE
34 SK Triton 3:14.39
369 Lucas Bergman 2009 SWE
35 Simklubben Ran 3:16.95
269 Valdemar Winstrand Lövin 2009 SWE L
36 Simklubben Ran 3:25.83
265 Leon Eder 2008 SWE L
37 SK Triton
332 Albert Ringström 2009 SWE
38 Simklubben Ran
258 Elis Ohlsson 2009 SWE
2022-09-09 10:03:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document