Program for Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
231 |
|
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
165 |
|
Albin Lövgren |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
292 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
587 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
35 |
|
Mark Horvath |
2004 |
Austria |
AUT |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
400 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
378 |
|
David Falk |
2003 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
23 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
473 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
329 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
371 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
150 |
|
William Kerman |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
476 |
|
Movla Gerihanov |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
151 |
|
Gustav Lind |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
483 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
375 |
|
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
60 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
56.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
284 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
477 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
275 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
57.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
592 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
94 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
595 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
27 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
420 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
84 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
58.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
46 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
357 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
280 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
337 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
194 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
45 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
126 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
458 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
421 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
52 |
|
David Stoica |
2008 |
Euro Swimming |
ROM |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
214 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
578 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
356 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
302 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
541 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:00.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
315 |
|
Adam Ringdahl |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
206 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
333 |
|
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:00.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
213 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:00.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
230 |
|
Ludvig Hoff |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
130 |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
195 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
279 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
380 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
SWE |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
488 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
233 |
|
Casper Kristensen |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:02.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
471 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
196 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
171 |
|
Leo Partanen |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:05.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
435 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
530 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
115 |
|
Ludvig Bartolek |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
111 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:09.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
268 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
462 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:12.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
531 |
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
264 |
|
Samuel Ask |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
273 |
|
Axel Nihlén Miheller |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-29 07:41:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|