Program för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
24 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
407 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
33 |
|
Christopher Rothbauer |
1998 |
Austria |
AUT |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
144 |
|
Dante Vollmer |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
594 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
440 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
73 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
167 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
379 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
593 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
370 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
473 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
103 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
482 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
26 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
499 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
372 |
|
Levente Nagy |
2005 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
483 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
91 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
293 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
484 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
277 |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
357 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
337 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
203 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
468 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
501 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
351 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
417 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
487 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
57 |
|
Andrei Iaschiu |
|
Euro Swimming |
ROM |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
54 |
|
Alexandru Ivanof |
2008 |
Euro Swimming |
ROM |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
495 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
547 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
47 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
173 |
|
David Bergqvist |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
172 |
|
Olle Lutgård |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
299 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
518 |
|
Aron Persson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
118 |
|
Wille Zetterström |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
131 |
|
Noel Ardenvik |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
132 |
|
Maxx Broberg |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:33.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
509 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
311 |
|
Melvin Falk |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
268 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:37.14 |
|
RES |
|
|
|
|
|
48 |
111 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:39.27 |
|
RES |
|
|
|
|
|
49 |
413 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:42.05 |
L |
RES |
|
|
|
|
|
50 |
266 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:52.11 |
|
RES |
|
|
|
|
|
51 |
218 |
|
Örn Kato Arnarsson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-29 07:40:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|