2023-09-26   20:12:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SydCup 2022

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
1 400m Freestyle Women
SydCup 4:20.33 Anne Dalgaard 1979 Birkerød (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1998
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 52 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen NED 4:33.42
2 168 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 4:33.89
3 6 Louisa Obermark 2002 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:35.00
4 51 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen NED 4:48.62
5 70 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen NED 4:52.83
6 7 Jana Porath 2005 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:53.10
7 5 Mette Mathilde Johannsen 2007 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:56.50
8 30 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 4:58.04
9 32 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 5:03.37
10 152 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 5:04.04
11 92 Senna Levering 2006 DWK NED 5:10.88
12 191 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 5:15.13
13 255 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense DEN 5:20.00
14 262 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense DEN 5:20.33
15 120 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK DEN 5:21.34
16 133 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 5:23.99
17 141 Sille Augustesen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 5:27.81
18 33 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 5:29.77
19 259 Lisa Bjergmann Jensen 2007 Frem Odense DEN 5:30.00
20 230 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 5:34.39
21 298 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted DEN 5:34.80
22 101 Laura Volkers 2008 DWK NED 5:38.59
23 65 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen NED 5:38.90
24 178 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 5:51.47
25 180 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 5:52.84
26 126 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 5:54.75
27 98 Karlijn Siderius 2009 DWK NED 6:03.89
28 263 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense DEN 6:05.84
29 177 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 6:10.59
30 268 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense DEN 6:30.00
31 134 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub DEN 6:30.00
32 148 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub DEN 6:33.04
33 114 Alma Schmidt 2009 Kolding SK DEN 6:37.19
34 182 Signe Hestbech 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 6:37.61
35 264 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense DEN 6:40.00
36 37 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:20.00
37 43 Tilda Ave Marje Seeck 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:20.00
38 35 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:43.41
39 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
8:15.00
38 Sara Jasmand Pedrosa 2013 GER
40 346 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense DEN LATE
41 303 Ciro Cheetancheri 2011 Svømmeklubben Sønderborg DEN
42 290 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN
2022-11-09 21:31:55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
2 100m Backstroke Men
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
1-13 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 66 Amor Veen 2011 ZPC Hoogeveen NED 1:21.07
2 69 Ramon Vos 2011 ZPC Hoogeveen NED 1:25.25
3 50 Mathijs Boersma 2010 ZPC Hoogeveen NED 1:28.12
4 151 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub DEN 1:31.87
5 61 Svenn Meffert 2011 ZPC Hoogeveen NED 1:32.42
6 202 Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 1:43.32
7 40 Finn Bohlig 2010 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:47.92
8 317 Marcus Puggaard Hougaard 2011 Vejen Svømmeklub DEN 1:49.27
9 39 Emil Ernst 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:51.89
10 36 Leo Simpson 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:58.29
11 42 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:58.64
12 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
2:00.00
47 Mika Lund 2010 GER
13 318 Mikkel Bertelsen 2012 Vejen Svømmeklub DEN 2:10.00
14 198 Valdemar Friis Petersen 2010 Haderslev Svømme Klub DEN
15 305 Mate Wolf 2012 Svømmeklubben Sønderborg DEN
14-15 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 273 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 1:08.33
2 277 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 1:10.81
3 254 Conrad Johansen 2008 Frem Odense DEN 1:11.20
4 307 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg DEN 1:11.49
5 256 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense DEN 1:15.98
6 284 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:18.07
7 84 Quinn Frunt 2008 DWK NED 1:18.67
8 281 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:22.38
9 162 Christoffer Carl Mielke Ravn 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:25.00
10 319 Rasmus Wadskjær 2008 Vejen Svømmeklub DEN 1:25.77
11 286 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:29.71
12 2 Erik Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 GER 1:47.10
13 265 Omar bahij 2008 Frem Odense DEN
16-18 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 68 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen NED 59.77
2 234 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:02.55
3 231 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:02.90
4 58 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen NED 1:03.93
5 73 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen NED 1:04.38
6 72 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen NED 1:05.18
7 338 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense DEN 1:05.79 LATE
8 342 Jonas Paul Obermark 2005 TSB Flensburg v. 1865 GER 1:05.82 LATE
9 137 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub DEN 1:07.09
10 239 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:07.94
11 192 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 1:08.37
12 64 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:12.56
13 190 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 1:12.70
14 242 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:18.41
19-123 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 87 Niek Heethaar 1999 DWK NED 56.57
2 83 Ronis Everdingen 2003 DWK NED 1:00.38
3 60 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen NED 1:03.37
4 55 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen NED 1:04.26
5 103 Dirk-Johan Wyma 2002 DWK NED 1:21.75
2022-11-09 21:32:00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
3 200m Backstroke Women
SydCup 2:16.26 Louise Ørnstedt 1985 Frem - Sto95 (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1998
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 67 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen NED 2:20.96
2 53 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen NED 2:23.00
3 227 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 2:25.75
4 238 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub DEN 2:27.93
5 70 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen NED 2:28.90
6 59 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen NED 2:30.63
7 232 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:31.04
8 233 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 2:31.96
9 226 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 2:34.54
10 51 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen NED 2:34.94
11 71 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen NED 2:36.10
12 175 Sigrid Sand Jürgensen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 2:36.58
13 101 Laura Volkers 2008 DWK NED 2:41.95
14 299 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted DEN 2:42.03
15 99 Yanou Vaessen 2006 DWK NED 2:50.82
16 309 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:50.93
17 95 Lili Oosting 2009 DWK NED 2:56.27
18 229 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:58.23
19 119 Elena Mendoza 2009 Kolding SK DEN 2:58.40
20 113 Vera Nantsen 2008 Kolding SK DEN 3:05.07
21 276 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 3:05.63
22 126 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 3:08.14
23 285 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 3:09.91
24 102 Yara Wegman 2009 DWK NED 3:14.14
25 200 Søs Skovrup 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 3:15.04
26 74 Ilse Zuurman 2011 ZPC Hoogeveen NED 3:34.50
27 267 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense DEN 3:43.72
28 127 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub DEN
2022-11-09 21:32:01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
4 50m Breaststroke Men
SydCup 28.17 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
1-13 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 316 Mads Bertelsen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 41.87
2 50 Mathijs Boersma 2010 ZPC Hoogeveen NED 42.00
3 345 Darius Ignat 2010 Horsens Svømmeklub DEN 47.40 LATE
4 11 Peer Bendtschneider 2012 MTV von 1860 e.V. Heide GER 52.52
5 208 Lucas Skovshoved 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 53.43
6 117 Lucas Rosendahl Søndergaard 2010 Kolding SK DEN 57.65
7 27 Ole Westensee 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 59.00
8 40 Finn Bohlig 2010 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:00.00
9 39 Emil Ernst 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:01.60
10 42 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:05.00
11 36 Leo Simpson 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:06.39
12 Svømmeklubben Sønderborg
305 Mate Wolf 2012 DEN
13 Vejen Svømmeklub
318 Mikkel Bertelsen 2012 DEN
14-15 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 129 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub DEN 34.03
2 183 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 34.06
3 274 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 34.53
4 169 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 35.92
5 128 Alexander Buch 2008 Horsens Svømmeklub DEN 37.68
6 108 Luis Cayetano Alonso 2009 Rødding Svømmeklub DEN 38.78
7 310 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DEN 39.24
8 185 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 40.00
9 308 Nikolaj Jochimsen 2009 Svømmeklubben Sønderborg DEN 40.03
10 163 Tobias Philippsen 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 40.31
11 283 Benjamin Thomsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 40.72
12 293 Albert Hoffmeyer 2008 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 40.91
13 161 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 41.16
14 250 Malthe Petersen 2008 Frem Odense DEN 42.88
15 145 Bastian Christoffersen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 47.33
16 Haderslev Svømme Klub 51.52
179 Kristian Lauridsen 2008 DEN
17 Haderslev Svømme Klub 56.51
210 William Enevoldsen 2008 DEN
18 Haderslev Svømme Klub 1:01.02
211 Thomas Hansen 2008 DEN
19 Haderslev Svømme Klub 1:03.89
212 Victor Frederiksen 2009 DEN
16-18 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 164 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 30.40
2 241 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 31.48
3 1 Linus Dittloff 2006 TSB Flensburg v. 1865 GER 32.30
4 72 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen NED 32.72
5 194 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 33.09
6 64 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen NED 33.33
7 243 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub DEN 33.89
8 295 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted DEN 34.01
9 269 Sebastian Emil F. Klicman 2005 Frem Odense DEN 34.65
10 167 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 34.80
11 189 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 34.91
12 306 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg DEN 35.41
13 122 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK DEN 35.62
14 338 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense DEN 36.39 LATE
15 Horsens Svømmeklub 36.82
139 Marcus Diego Bach 2006 DEN
16 Gentofte Svømme Klub 36.92
240 August Bülow Sandersen 2007 DEN
17 ZPC Hoogeveen 37.49
75 Tim Zuurman 2007 NED
18 MTV von 1860 e.V. Heide 37.90
10 Harm Bendtschneider 2007 GER
19 Aarhus Idrætsforening Af 1900 37.90
291 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 DEN
20 Horsens Svømmeklub 39.31
135 Mathias Nielsen 2007 DEN
21 DWK 40.27
81 Bas Daatselaar 2007 NED
22 Frem Odense 42.64
252 Sylvester Neto 2007 DEN
23 Svømmeklubben Grindsted 47.25
297 Jakob Stærmose 2007 DEN
19-123 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 87 Niek Heethaar 1999 DWK NED 30.18
2 93 Raphael Mennen 2001 DWK NED 30.45
3 60 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen NED 30.59
4 15 Fabian Hennings 2002 MTV von 1860 e.V. Heide GER 34.85
5 19 Tobias Lemke 1991 MTV von 1860 e.V. Heide GER 35.00
6 82 Teun Essen 2004 DWK NED 35.55
2022-11-09 21:32:01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
5 50m Freestyle Women
SydCup 24.94 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (Dan) 01-01-2004
1-12 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 144 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub DEN 36.24 LATE
2 150 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub DEN 36.56 LATE
3 37 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 39.29
4 24 Mia Rehse 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 39.91
5 43 Tilda Ave Marje Seeck 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 39.95
6 207 Nina Hansen 2012 Haderslev Svømme Klub DEN 41.77
7 160 Julie Wennick 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 42.54
8 16 Estelle Milou Joost 2013 MTV von 1860 e.V. Heide GER 43.97
9 35 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 44.24
10 172 Amalie Eriksen Kjems 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 45.55
11 201 Ella Bøgen Andersen 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 47.94
12 38 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 49.90
13 Vejen Svømmeklub 50.19
325 Sarah Külper Hansen 2012 DEN
14 Vejen Svømmeklub 50.20
322 Tilde Søndergaard 2011 DEN
15 Haderslev Svømme Klub 50.48
170 Josefine Gydesen 2011 DEN
16 MTV von 1860 e.V. Heide 50.98
17 Lucie Kühnel 2011 GER
17 Haderslev Svømme Klub 51.99
203 Anna Syencha 2011 DEN
18 Haderslev Svømme Klub 53.19
173 Bella Skovrup 2012 DEN
19 Haderslev Svømme Klub 54.06
174 Liv Lund 2011 DEN
20 MTV von 1860 e.V. Heide 57.17
26 Mathea Themann 2013 GER
21 Vejen Svømmeklub 59.45
329 Naja Veisberg Christensen 2012 DEN
22 MTV von 1860 e.V. Heide 1:02.80
13 Rieke Friedrichs 2013 GER
23 Aarhus Idrætsforening Af 1900
294 Katrine Elgaard Rohde 2012 DEN
13-14 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 71 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen NED 28.93
2 59 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen NED 29.06
3 46 Emiliia Pyzhyk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 29.19
4 8 Frederike Marleen Robbes 2009 TSB Flensburg v. 1865 GER 30.90
5 146 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub DEN 32.46
6 88 Tess Jansen 2009 DWK NED 32.73
7 312 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub DEN 32.74
8 300 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted DEN 32.96
9 282 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 33.34
10 4 Lotta Fee Jannusch 2010 TSB Flensburg v. 1865 GER 34.40
11 196 Sonila Ramadani 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 35.87
12 3 Zelda Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 GER 36.90
13 12 Merle Friedrichs 2010 MTV von 1860 e.V. Heide GER 37.92
14 80 Jolijn Burgwal 2009 DWK NED 38.37
15 336 Gry Boysen Schmidt 2010 Nord-Als Svømmeklub DEN 38.44
16 313 Andrea Kiel Hansen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 38.77
17 320 Sally Marie Ulbrandt
Henriksen
2010 Vejen Svømmeklub DEN 38.81
18 25 Linea Themann 2009 MTV von 1860 e.V. Heide GER 41.52
19 199 Thilde Tüchsen 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 45.00
20 324 Liv Veisberg Christensen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 46.12
21 206 Lærke Kylling 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 46.19
22 204 Steffanie Gydesen 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 48.49
23 326 Mathilde Fellmann 2010 Vejen Svømmeklub DEN 49.68
24 205 Clara Ebsen 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 49.77
25 21 Mia Mailyn Mohrdieck 2010 MTV von 1860 e.V. Heide GER 52.85
26 328 Karoline Hansen 2009 Vejen Svømmeklub DEN 55.40
27 197 Nicoline Lund 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 58.63
28 327 Emilie Rasmussen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:05.94
29 315 Katrine Mortensen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:06.97
15-17 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 54 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen NED 27.60
2 225 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 27.88
3 166 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 28.26
4 301 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted DEN 28.43
5 230 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 28.52
6 304 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg DEN 28.88
7 188 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 28.97
8 89 Marieke Koekoek 2006 DWK NED 29.08
9 31 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 29.13
10 335 Laura Klug Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 29.36
11 226 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 29.56
12 237 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 29.98
13 141 Sille Augustesen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 30.04
14 5 Mette Mathilde Johannsen 2007 TSB Flensburg v. 1865 GER 30.30
15 255 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense DEN 30.30
16 311 Karoline Poder Kristensen 2007 Vejen Svømmeklub DEN 30.42
17 23 Beeke Petrow 2006 MTV von 1860 e.V. Heide GER 30.50
18 290 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 30.79
19 65 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen NED 30.84
20 57 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen NED 31.02
21 191 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 31.22
22 99 Yanou Vaessen 2006 DWK NED 31.28
23 187 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 31.62
24 33 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 31.84
25 260 Sofie Damm Johansen Frem Odense 32.01
2006 DEN
26 9 Alexia Stephanides TSB Flensburg v. 1865 32.20
2006 GER
27 86 Jinte Ginkel DWK 33.41
2007 NED
28 20 Jule Löbkens MTV von 1860 e.V. Heide 34.06
2007 GER
29 321 Andrea Kargo Vejen Svømmeklub 34.35
2008 DEN
30 323 Anne Vesterskov Hansen Vejen Svømmeklub 34.93
2008 DEN
31 181 Kristine Hansen Haderslev Svømme Klub 34.98
2008 DEN
32 118 Inés Mendoza Kolding SK 35.82
2007 DEN
33 171 Victoria Friis Petersen Haderslev Svømme Klub 36.53
2008 DEN
34 132 Nicoline H. Ridings Horsens Svømmeklub 37.22
2007 DEN
35 121 Katrin Stone Kolding SK 39.12
2008 DEN
18-123 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 ZPC Hoogeveen 27.77
67 Senna Veen 2004 NED
2 DWK 27.87
97 Celine Schoenmaker 1998 NED
3 DWK 27.96 LATE
341 Inge Koekoek 2004 NED
4 52 Dominique Dingshoff ZPC Hoogeveen 27.98
2004 NED
5 90 Anoeska Kraats DWK 28.62
1997 NED
6 6 Louisa Obermark TSB Flensburg v. 1865 29.50
2002 GER
7 7 Jana Porath TSB Flensburg v. 1865 29.80
2005 GER
8 292 Cecilia Dolan Aarhus Idrætsforening Af 1900 31.68
2005 DEN
9 131 Cecilie Egemose Gregersen Horsens Svømmeklub 31.70
2005 DEN
10 14 Lara Kristin Führer MTV von 1860 e.V. Heide 33.70
2004 GER
11 258 Sandra Cecilie Schmidt Frem Odense 35.75
2005 DEN
2022-11-10 19:52:25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
6 200m Butterfly Men
SydCup 1:59.20 Johannes Dietrich 1985 Berlin E.V./Germany (GER Haderslev (DEN) 01-01-2003
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 62 Owen Peeks 2001 ZPC Hoogeveen NED 2:16.85
2 68 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen NED 2:18.75
3 340 Bart Muselaers 2001 DWK NED 2:19.05
4 184 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 2:20.47
5 257 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense DEN 2:30.00
6 235 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 2:34.68
7 269 Sebastian Emil F. Klicman 2005 Frem Odense DEN 2:39.54
8 42 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 3:50.00
2022-11-09 21:32:02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
7 100m Individual Medley Women
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (DEN) 17-11-2019
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 213 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 1:05.86
2 238 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub DEN 1:08.98
3 225 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:09.59
4 168 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 1:10.16
5 53 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:10.69
6 54 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:11.55
7 233 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:11.62
8 236 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:12.73
9 228 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:14.52
10 232 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:15.06
11 59 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen NED 1:16.24
12 334 Sarah Lyse Søe 2007 Horsens Svømmeklub DEN 1:16.67
13 51 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:16.75
14 57 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:17.85
15 70 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:18.10
16 23 Beeke Petrow 2006 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:19.00
17 86 Jinte Ginkel 2007 DWK NED 1:20.25
18 309 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg DEN 1:20.25
19 177 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 1:20.96
20 292 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 1:21.21
21 311 Karoline Poder Kristensen 2007 Vejen Svømmeklub DEN 1:22.06
22 263 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense DEN 1:22.55
23 20 Jule Löbkens 2007 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:24.30
24 56 Femke Horst 2010 ZPC Hoogeveen NED 1:24.40
25 100 Fenne Vogt 2009 DWK NED 1:24.49
26 98 Karlijn Siderius 2009 DWK NED 1:24.91
27 96 Myrthe Rijpma 2008 DWK NED 1:25.21
28 279 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub DEN 1:25.23
29 116 Stine Pedersen 2008 Kolding SK DEN 1:25.26
30 88 Tess Jansen 2009 DWK NED 1:25.26
31 14 Lara Kristin Führer 2004 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:26.00
32 282 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:26.05
33 321 Andrea Kargo 2008 Vejen Svømmeklub DEN 1:26.16
34 312 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:27.53
35 275 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub DEN 1:27.86
36 146 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub DEN 1:29.98
37 346 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense DEN 1:31.81 LATE
38 323 Anne Vesterskov Hansen 2008 Vejen Svømmeklub DEN 1:32.45
39 150 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:33.14
40 268 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense DEN 1:33.84
41 144 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:34.87
42 209 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 1:35.83
43 267 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense DEN 1:35.94
44 171 Victoria Friis Petersen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:38.49
45 148 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub DEN 1:38.53
46 320 Sally Marie Ulbrandt
Henriksen
2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:40.73
47 314 Freya Kofoed Lökkegaard 2007 Vejen Svømmeklub DEN 1:41.63
48 37 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:41.91
49 12 Merle Friedrichs 2010 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:42.00
50 264 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense DEN 1:45.07
51 24 Mia Rehse 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:48.03
52 25 Linea Themann 2009 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:49.19
53 Haderslev Svømme Klub 1:52.16
172 Amalie Eriksen Kjems 2011 DEN
54 Haderslev Svømme Klub 1:52.79
207 Nina Hansen 2012 DEN
55 Haderslev Svømme Klub 1:52.99
206 Lærke Kylling 2010 DEN
56 Haderslev Svømme Klub 1:53.35
204 Steffanie Gydesen 2009 DEN
57 Nord-Als Svømmeklub 1:53.44
336 Gry Boysen Schmidt 2010 DEN
58 Frem Odense 1:53.75
266 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 DEN
59 Vejen Svømmeklub 1:55.77
313 Andrea Kiel Hansen 2010 DEN
60 Haderslev Svømme Klub 1:56.97
201 Ella Bøgen Andersen 2011 DEN
61 Haderslev Svømme Klub 2:00.69
170 Josefine Gydesen 2011 DEN
62 ZPC Hoogeveen 2:00.95
74 Ilse Zuurman 2011 NED
63 Horsens Svømmeklub 2:01.46
143 Liv Damgaard 2011 DEN
64 Haderslev Svømme Klub 2:01.92
174 Liv Lund 2011 DEN
65 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
2:05.14
35 Annemie Stina Thielemann 2012 GER
66 203 Anna Syencha 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 2:08.19
67 324 Liv Veisberg Christensen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 2:09.16
68 173 Bella Skovrup 2012 Haderslev Svømme Klub DEN 2:10.30
69 160 Julie Wennick 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 2:10.56
70 197 Nicoline Lund 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 2:15.00
71 303 Ciro Cheetancheri 2011 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:17.39
72 199 Thilde Tüchsen 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 2:25.00
73 13 Rieke Friedrichs 2013 MTV von 1860 e.V. Heide GER 2:50.00
74 43 Tilda Ave Marje Seeck 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 3:50.00
2022-11-09 21:32:03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub
Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
8 200m Freestyle Men
SydCup 1:48.67 Marcel Wouda 1972 PSV. Eindhoven/Netherla Haderslev (DEN) 01-01-1996
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 83 Ronis Everdingen 2003 DWK NED 1:52.12
2 62 Owen Peeks 2001 ZPC Hoogeveen NED 1:55.87
3 176 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub DEN 1:59.81
4 73 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen NED 2:00.42
5 195 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 2:01.96
6 58 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen NED 2:03.86
7 165 Jonathan Bos 1998 Haderslev Svømme Klub DEN 2:07.41
8 75 Tim Zuurman 2007 ZPC Hoogeveen NED 2:07.66
9 72 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen NED 2:08.43
10 186 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 2:10.47
11 15 Fabian Hennings 2002 MTV von 1860 e.V. Heide GER 2:10.55
12 193 Daniel Hornsá 2004 Haderslev Svømme Klub DEN 2:12.70
13 137 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub DEN 2:12.89
14 273 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 2:14.45
15 277 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 2:14.63
16 129 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:14.65
17 252 Sylvester Neto 2007 Frem Odense DEN 2:15.34
18 190 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 2:16.26
19 183 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 2:16.32
20 242 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:17.72
21 306 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:18.09
22 139 Marcus Diego Bach 2006 Horsens Svømmeklub DEN 2:19.52
23 296 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted DEN 2:20.20
24 128 Alexander Buch 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:20.76
25 142 Villiam K. Carstensen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 2:25.20
26 84 Quinn Frunt 2008 DWK NED 2:25.93
27 310 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:26.35
28 135 Mathias Nielsen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 2:26.98
29 69 Ramon Vos 2011 ZPC Hoogeveen NED 2:32.04
30 179 Kristian Lauridsen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 2:37.06
31 50 Mathijs Boersma 2010 ZPC Hoogeveen NED 2:38.50
32 2 Erik Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 GER 2:41.10
33 66 Amor Veen 2011 ZPC Hoogeveen NED 2:44.89
34 293 Albert Hoffmeyer 2008 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 2:47.18
35 280 Elias Hylle-Wiig 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 2:58.18
36 61 Svenn Meffert 2011 ZPC Hoogeveen NED 2:58.25
37 27 Ole Westensee 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 3:14.90
38 256 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense DEN 3:23.69
39 115 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK DEN 3:31.26
40 40 Finn Bohlig 2010 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 3:39.45
41 42 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 3:50.00
42 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
4:00.00
47 Mika Lund 2010 GER
43 36 Leo Simpson 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 4:18.65