2023-02-02   19:56:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Start list
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 1, 400m Freestyle Women
Final 1 (7)
SydCup 4:20.33 Anne Dalgaard 1979 Birkerød (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1998
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:00
1
303 2 Ciro Cheetancheri 2011 SØNDERBORG
38 3 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburge 8:15.00
346 4 Mille Strømkjær 2009 FREM
290 5 Johanne Schmidt Jensen 2007 ÅRHUS 1900
6
Event 1, 400m Freestyle Women Final 2 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:01
37 1 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburge 7:20.00
182 2 Signe Hestbech 2008 HADERSLEV 6:37.61
148 3 Malou Bach Jensen 2010 HORSENS 6:33.04
114 4 Alma Schmidt 2009 KOLDING 6:37.19
264 5 Ida Elsborg Gorecki 2010 FREM 6:40.00
35 6 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburge 7:43.41
Event 1, 400m Freestyle Women Final 3 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:02
268 1 Mia Enevold Pedersen 2010 FREM 6:30.00
263 2 Amalie Jørgensen 2010 FREM 6:05.84
126 3 Andrea Grøndal 2009 HORSENS 5:54.75
98 4 Karlijn Siderius 2009 DWK 6:03.89
177 5 Amalie Øgendahl 2010 HADERSLEV 6:10.59
134 6 Sofia-Elena Plaesu 2010 HORSENS 6:30.00
Event 1, 400m Freestyle Women Final 4 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:03
178 1 Ida Bahnsen 2007 HADERSLEV 5:51.47
101 2 Laura Volkers 2008 DWK 5:38.59
259 3 Lisa Bjergmann Jensen 2007 FREM 5:30.00
298 4 Anne Sørensen 2008 GRINDSTED 5:34.80
65 5 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen 5:38.90
180 6 Thea Hansen 2009 HADERSLEV 5:52.84
Event 1, 400m Freestyle Women Final 5 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
17:04
Entry time
Start:
141 1 Sille Augustesen 2008 HORSENS 5:27.81
120 2 Alberte Raunskov 2009 KOLDING 5:21.34
255 3 Helena Bett Andersen 2007 FREM 5:20.00
262 4 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 FREM 5:20.33
133 5 Vigga Rasmussen 2009 HORSENS 5:23.99
33 6 Delia Nainzadeh 2007 Flensburge 5:29.77
Event 1, 400m Freestyle Women Final 6 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:05
92 1 Senna Levering 2006 DWK 5:10.88
32 2 Lene Thielemann 2009 Flensburge 5:03.37
5 3 Mette Mathilde Johannsen 2007 TSB Flensb 4:56.50
30 4 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburge 4:58.04
152 5 Simone Trekær Klausen 2007 HORSENS 5:04.04
191 6 Anna Vaupell 2008 HADERSLEV 5:15.13
Event 1, 400m Freestyle Women Final 7 (7)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:06
70 1 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen 4:52.83
6 2 Louisa Obermark 2002 TSB Flensb 4:35.00
52 3 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen 4:33.42
168 4 Maja Stamholt 2005 HADERSLEV 4:33.89
51 5 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen 4:48.62
7 6 Jana Porath 2005 TSB Flensb 4:53.10
2022-11-11 15:35:18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner