2023-01-30   09:01:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Start list
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 10, 100m Individual Medley Men
Final 1 (11)
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:13
265 1 Omar bahij 2008 FREM
47 2 Mika Lund 2010 Flensburge 3:50.00
11 3 Peer Bendtschneider 2012 MTV von 18 2:00.00
40 4 Finn Bohlig 2010 Flensburge 2:10.00
198 5 Valdemar Friis Petersen 2010 HADERSLEV
6
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 2 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:14
42 1 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburge 2:00.00
210 2 William Enevoldsen 2008 HADERSLEV 1:53.55
211 3 Thomas Hansen 2008 HADERSLEV 1:49.96
317 4 Marcus Puggaard Hougaard 2011 VEJEN 1:50.20
39 5 Emil Ernst 2012 Flensburge 2:00.00
36 6 Leo Simpson 2013 Flensburge 2:00.00
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 3 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:15
208 1 Lucas Skovshoved 2011 HADERSLEV 1:33.29
110 2 Phillip Thomsen 2010 NORD-ALS 1:30.04
286 3 Berthram Byskov 2009 FREDERICIA 1:29.52
162 4 Christoffer Carl Mielke Ravn 2008 HADERSLEV 1:30.00
251 5 Aksel Sebelin Espegård 2008 FREM 1:30.22
202 6 Anes Ramadani 2011 HADERSLEV 1:35.63
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 4 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:16
280 1 Elias Hylle-Wiig 2008 FREDERICIA 1:24.54
250 2 Malthe Petersen 2008 FREM 1:24.40
281 3 Malthe Petersen 2009 FREDERICIA 1:23.03
319 4 Rasmus Wadskjær 2008 VEJEN 1:24.29
297 5 Jakob Stærmose 2007 GRINDSTED 1:24.46
316 6 Mads Bertelsen 2010 VEJEN 1:25.68
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 5 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
20:17
Entry time
Start:
283 1 Benjamin Thomsen 2008 FREDERICIA 1:19.64
81 2 Bas Daatselaar 2007 DWK 1:18.56
307 3 Niclas Petersen 2009 SØNDERBORG 1:17.50
125 4 Anders Yde 2007 HORSENS 1:18.31
185 5 Malthe Skovshoved 2008 HADERSLEV 1:18.61
103 6 Dirk-Johan Wyma 2002 DWK 1:21.62
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 6 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:18
161 1 Oliver Lund Gotfredsen 2008 HADERSLEV 1:17.37
108 2 Luis Cayetano Alonso 2009 RØDDING 1:16.76
291 3 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 ÅRHUS 1900 1:15.69
10 4 Harm Bendtschneider 2007 MTV von 18 1:16.00
296 5 Niels Bjerrum 2005 GRINDSTED 1:16.93
163 6 Tobias Philippsen 2009 HADERSLEV 1:17.43
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 7 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:19
169 1 Eskild Meyer 2009 HADERSLEV 1:14.37
64 2 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen 1:12.59
186 3 Otto Milther 2007 HADERSLEV 1:11.60
18 4 Henning Lachmann 1992 MTV von 18 1:12.42
254 5 Conrad Johansen 2008 FREM 1:13.82
284 6 Oliver Søe 2009 FREDERICIA 1:15.11
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 8 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:20
19 1 Tobias Lemke 1991 MTV von 18 1:11.23
189 2 Ulrik Stark 2007 HADERSLEV 1:10.80
274 3 Joakim Kristensen 2008 FREDERICIA 1:10.57
192 4 Kasper O. Jensen 2007 HADERSLEV 1:10.71
82 5 Teun Essen 2004 DWK 1:11.00
239 6 Oscar Robinson 2007 GENTOFTE 1:11.29
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 9 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:21
68 1 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen 1:08.14
231 2 Theodor Nytoft Bergmann 2007 GENTOFTE 1:07.49
240 3 August Bülow Sandersen 2007 GENTOFTE 1:07.28
235 4 Maximillian Udar 2006 GENTOFTE 1:07.33
194 5 David Hansen Hobolth 2006 HADERSLEV 1:07.95
184 6 Johannes Due Jessen 2008 HADERSLEV 1:08.30
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 10 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:22
243 1 Sebastian Reyneke 2005 GENTOFTE 1:06.50
234 2 Mark Nielsen 2007 GENTOFTE 1:06.13
55 3 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen 1:05.47
93 4 Raphael Mennen 2001 DWK 1:06.03
164 5 Andreas Bahnsen 2005 HADERSLEV 1:06.49
58 6 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen 1:06.81
Event 10, 100m Individual Medley Men Final 11 (11)
ID
Lane
Name
Born
Team
20:23
Entry time
Start:
195 1 Kasper Christiansen 2003 HADERSLEV 1:03.03
340 2 Bart Muselaers 2001 DWK 1:00.82
87 3 Niek Heethaar 1999 DWK 59.43
83 4 Ronis Everdingen 2003 DWK 59.56
60 5 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen 1:02.45
241 6 David Johannes Dahl 2006 GENTOFTE 1:03.56
2022-11-11 15:35:29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner