2023-01-30   08:53:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Start list
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 11, 50m Butterfly Women
Indledende 1 (13)
SydCup 26.55 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (DEN) 01-01-2004
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:36
1
323 2 Anne Vesterskov Hansen 2008 VEJEN
35 3 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburge 1:01.16
143 4 Liv Damgaard 2011 HORSENS 1:04.62
5
6
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 2 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:37
16 1 Estelle Milou Joost 2013 MTV von 18 59.37
24 2 Mia Rehse 2011 MTV von 18 53.47
209 3 Mira Kaehne Poulsen 2011 HADERSLEV 47.85
80 4 Jolijn Burgwal 2009 DWK 53.40
266 5 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 FREM 57.87
38 6 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburge 1:00.62
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 3 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:38
12 1 Merle Friedrichs 2010 MTV von 18 46.67
102 2 Yara Wegman 2009 DWK 45.21
311 3 Karoline Poder Kristensen 2007 VEJEN 44.75
278 4 Caroline Trolle Pedersen 2009 FREDERICIA 45.20
290 5 Johanne Schmidt Jensen 2007 ÅRHUS 1900 46.40
37 6 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburge 47.49
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 4 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:39
109 1 Julie Holmgaard Hansen 2008 NORD-ALS 41.87
285 2 Gabriella L Thoustrup 2008 FREDERICIA 41.52
314 3 Freya Kofoed Lökkegaard 2007 VEJEN 40.25
275 4 Freja Kawa 2010 FREDERICIA 40.28
4 5 Lotta Fee Jannusch 2010 TSB Flensb 41.61
181 6 Kristine Hansen 2008 HADERSLEV 42.39
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 5 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
20:40
Entry time
Start:
116 1 Stine Pedersen 2008 KOLDING 39.64
279 2 Maja Germansen 2007 FREDERICIA 38.90
180 3 Thea Hansen 2009 HADERSLEV 38.42
14 4 Lara Kristin Führer 2004 MTV von 18 38.64
56 5 Femke Horst 2010 ZPC Hoogeveen 39.10
134 6 Sofia-Elena Plaesu 2010 HORSENS 39.71
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 6 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:41
88 1 Tess Jansen 2009 DWK 37.59
299 2 Josefine Nielsen 2007 GRINDSTED 37.40
120 3 Alberte Raunskov 2009 KOLDING 37.36
141 4 Sille Augustesen 2008 HORSENS 37.38
96 5 Myrthe Rijpma 2008 DWK 37.48
300 6 Cecilie Nielsen 2009 GRINDSTED 37.87
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 7 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:42
113 1 Vera Nantsen 2008 KOLDING 36.85
262 2 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 FREM 36.77
99 3 Yanou Vaessen 2006 DWK 36.38
312 4 Sofie Udbye 2010 VEJEN 36.48
57 5 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen 36.82
258 6 Sandra Cecilie Schmidt 2005 FREM 37.00
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 8 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:43
95 1 Lili Oosting 2009 DWK 35.74
232 2 Caroline Victoria Reedtz 2007 GENTOFTE 35.65
8 3 Frederike Marleen Robbes 2009 TSB Flensb 35.50
9 4 Alexia Stephanides 2006 TSB Flensb 35.52
260 5 Sofie Damm Johansen 2006 FREM 35.69
292 6 Cecilia Dolan 2005 ÅRHUS 1900 36.24
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 9 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:44
23 1 Beeke Petrow 2006 MTV von 18 35.40
32 2 Lene Thielemann 2009 Flensburge 35.13
98 3 Karlijn Siderius 2009 DWK 34.50
101 4 Laura Volkers 2008 DWK 34.93
127 5 Frederikke Sanggaard 2009 HORSENS 35.22
131 6 Cecilie Egemose Gregersen 2005 HORSENS 35.45
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 10 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:45
152 1 Simone Trekær Klausen 2007 HORSENS 34.16
31 2 Julia Wroblewski 2008 Flensburge 33.88
59 3 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen 33.38
226 4 Anna Hinsch Lauritzen 2006 GENTOFTE 33.39
71 5 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen 34.13
65 6 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen 34.44
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 11 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
20:46
Entry time
Start:
188 1 Sille Holm-Nissen 2007 HADERSLEV 32.64
228 2 Laura Raahauge 2008 GENTOFTE 31.56
236 3 Anna E.E. Balle 2006 GENTOFTE 29.93
301 4 Maria Møberg Nielsen 2007 GRINDSTED 31.25
94 5 Hanna Minderaa 2005 DWK 32.23
175 6 Sigrid Sand Jürgensen 2007 HADERSLEV 33.22
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 12 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:47
304 1 Karoline Hellesøe 2006 SØNDERBORG 32.53
46 2 Emiliia Pyzhyk 2009 Flensburge 31.56
67 3 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen 29.54
97 4 Celine Schoenmaker 1998 DWK 30.28
233 5 Tess van der Laan 2008 GENTOFTE 32.08
334 6 Sarah Lyse Søe 2007 HORSENS 33.08
Event 11, 50m Butterfly Women Indledende 13 (13)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
20:48
30 1 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburge 32.41
52 2 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen 31.39
238 3 Malou Soelberg 2004 GENTOFTE 29.31
225 4 Christine Stubbe Lundsby 2006 GENTOFTE 30.28
335 5 Laura Klug Christensen 2008 GENTOFTE 31.99
237 6 Ella Bagger Kjær 2007 GENTOFTE 32.77
2022-11-11 15:35:30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner