2023-01-30   09:54:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Start list
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 2, 100m Backstroke Men
Indledende 1 (8)
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:47
265 1 Omar bahij 2008 FREM
198 2 Valdemar Friis Petersen 2010 HADERSLEV
47 3 Mika Lund 2010 Flensburge 2:00.00
318 4 Mikkel Bertelsen 2012 VEJEN 2:10.00
305 5 Mate Wolf 2012 SØNDERBORG
6
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 2 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:48
36 1 Leo Simpson 2013 Flensburge 1:58.29
317 2 Marcus Puggaard Hougaard 2011 VEJEN 1:49.27
2 3 Erik Hoffmann 2009 TSB Flensb 1:47.10
40 4 Finn Bohlig 2010 Flensburge 1:47.92
39 5 Emil Ernst 2012 Flensburge 1:51.89
42 6 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburge 1:58.64
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 3 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:49
61 1 Svenn Meffert 2011 ZPC Hoogeveen 1:32.42
286 2 Berthram Byskov 2009 FREDERICIA 1:29.71
319 3 Rasmus Wadskjær 2008 VEJEN 1:25.77
50 4 Mathijs Boersma 2010 ZPC Hoogeveen 1:28.12
151 5 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 HORSENS 1:31.87
202 6 Anes Ramadani 2011 HADERSLEV 1:43.32
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 4 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:50
162 1 Christoffer Carl Mielke Ravn 2008 HADERSLEV 1:25.00
103 2 Dirk-Johan Wyma 2002 DWK 1:21.75
84 3 Quinn Frunt 2008 DWK 1:18.67
66 4 Amor Veen 2011 ZPC Hoogeveen 1:21.07
281 5 Malthe Petersen 2009 FREDERICIA 1:22.38
69 6 Ramon Vos 2011 ZPC Hoogeveen 1:25.25
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 5 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
17:51
Entry time
Start:
284 1 Oliver Søe 2009 FREDERICIA 1:18.07
190 2 Zsolt Bokor 2006 HADERSLEV 1:12.70
307 3 Niclas Petersen 2009 SØNDERBORG 1:11.49
64 4 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen 1:12.56
256 5 Oliver Jørgensen 2008 FREM 1:15.98
242 6 Frederik Mindegaard 2007 GENTOFTE 1:18.41
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 6 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:52
273 1 Frederik Billesø Beck 2008 FREDERICIA 1:08.33
73 2 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen 1:04.38
83 3 Ronis Everdingen 2003 DWK 1:00.38
60 4 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen 1:03.37
342 5 Jonas Paul Obermark 2005 TSB Flensb 1:05.82
254 6 Conrad Johansen 2008 FREM 1:11.20
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 7 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:53
239 1 Oscar Robinson 2007 GENTOFTE 1:07.94
55 2 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen 1:04.26
68 3 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen 59.77
231 4 Theodor Nytoft Bergmann 2007 GENTOFTE 1:02.90
338 5 Harald Heyde Engvad 2007 FREM 1:05.79
277 6 Mathias Møller Madsen 2008 FREDERICIA 1:10.81
Event 2, 100m Backstroke Men Indledende 8 (8)
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
17:54
137 1 Alexander Mogensen 2005 HORSENS 1:07.09
58 2 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen 1:03.93
87 3 Niek Heethaar 1999 DWK 56.57
234 4 Mark Nielsen 2007 GENTOFTE 1:02.55
72 5 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen 1:05.18
192 6 Kasper O. Jensen 2007 HADERSLEV 1:08.37
2022-11-11 15:35:23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner