2023-02-02   18:58:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
1 400m Freestyle Women
SydCup 4:20.33 Anne Dalgaard 1979 Birkerød (DEN) Haderslev (Dan) 01-01-1998
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 52 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen NED 4:33.42
2 168 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 4:33.89
3 6 Louisa Obermark 2002 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:35.00
4 51 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen NED 4:48.62
5 70 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen NED 4:52.83
6 7 Jana Porath 2005 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:53.10
7 5 Mette Mathilde Johannsen 2007 TSB Flensburg v. 1865 GER 4:56.50
8 30 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 4:58.04
9 32 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 5:03.37
10 152 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub DEN 5:04.04
11 92 Senna Levering 2006 DWK NED 5:10.88
12 191 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 5:15.13
13 255 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense DEN 5:20.00
14 262 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense DEN 5:20.33
15 120 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK DEN 5:21.34
16 133 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 5:23.99
17 141 Sille Augustesen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 5:27.81
18 33 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 5:29.77
19 259 Lisa Bjergmann Jensen 2007 Frem Odense DEN 5:30.00
20 230 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 5:34.39
21 298 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted DEN 5:34.80
22 101 Laura Volkers 2008 DWK NED 5:38.59
23 65 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen NED 5:38.90
24 178 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 5:51.47
25 180 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 5:52.84
26 126 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 5:54.75
27 98 Karlijn Siderius 2009 DWK NED 6:03.89
28 263 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense DEN 6:05.84
29 177 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 6:10.59
30 268 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense DEN 6:30.00
31 134 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub DEN 6:30.00
32 148 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub DEN 6:33.04
33 114 Alma Schmidt 2009 Kolding SK DEN 6:37.19
34 182 Signe Hestbech 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 6:37.61
35 264 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense DEN 6:40.00
36 37 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:20.00
37 43 Tilda Ave Marje Seeck 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:20.00
38 35 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 7:43.41
39 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
8:15.00
38 Sara Jasmand Pedrosa 2013 GER
40 346 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense DEN LATE
41 303 Ciro Cheetancheri 2011 Svømmeklubben Sønderborg DEN
42 290 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN
2022-11-09 21:31:55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner