2023-02-02   18:09:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
7 100m Individual Medley Women
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (DEN) 17-11-2019
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 213 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 1:05.86
2 238 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub DEN 1:08.98
3 225 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:09.59
4 168 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub DEN 1:10.16
5 53 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:10.69
6 54 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:11.55
7 233 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:11.62
8 236 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:12.73
9 228 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:14.52
10 232 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:15.06
11 59 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen NED 1:16.24
12 334 Sarah Lyse Søe 2007 Horsens Svømmeklub DEN 1:16.67
13 51 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:16.75
14 57 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:17.85
15 70 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:18.10
16 23 Beeke Petrow 2006 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:19.00
17 86 Jinte Ginkel 2007 DWK NED 1:20.25
18 309 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg DEN 1:20.25
19 177 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 1:20.96
20 292 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 1:21.21
21 311 Karoline Poder Kristensen 2007 Vejen Svømmeklub DEN 1:22.06
22 263 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense DEN 1:22.55
23 20 Jule Löbkens 2007 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:24.30
24 56 Femke Horst 2010 ZPC Hoogeveen NED 1:24.40
25 100 Fenne Vogt 2009 DWK NED 1:24.49
26 98 Karlijn Siderius 2009 DWK NED 1:24.91
27 96 Myrthe Rijpma 2008 DWK NED 1:25.21
28 279 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub DEN 1:25.23
29 116 Stine Pedersen 2008 Kolding SK DEN 1:25.26
30 88 Tess Jansen 2009 DWK NED 1:25.26
31 14 Lara Kristin Führer 2004 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:26.00
32 282 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:26.05
33 321 Andrea Kargo 2008 Vejen Svømmeklub DEN 1:26.16
34 312 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:27.53
35 275 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub DEN 1:27.86
36 146 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub DEN 1:29.98
37 346 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense DEN 1:31.81 LATE
38 323 Anne Vesterskov Hansen 2008 Vejen Svømmeklub DEN 1:32.45
39 150 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:33.14
40 268 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense DEN 1:33.84
41 144 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:34.87
42 209 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 1:35.83
43 267 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense DEN 1:35.94
44 171 Victoria Friis Petersen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:38.49
45 148 Malou Bach Jensen 2010 Horsens Svømmeklub DEN 1:38.53
46 320 Sally Marie Ulbrandt
Henriksen
2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:40.73
47 314 Freya Kofoed Lökkegaard 2007 Vejen Svømmeklub DEN 1:41.63
48 37 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:41.91
49 12 Merle Friedrichs 2010 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:42.00
50 264 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense DEN 1:45.07
51 24 Mia Rehse 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:48.03
52 25 Linea Themann 2009 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:49.19
53 Haderslev Svømme Klub 1:52.16
172 Amalie Eriksen Kjems 2011 DEN
54 Haderslev Svømme Klub 1:52.79
207 Nina Hansen 2012 DEN
55 Haderslev Svømme Klub 1:52.99
206 Lærke Kylling 2010 DEN
56 Haderslev Svømme Klub 1:53.35
204 Steffanie Gydesen 2009 DEN
57 Nord-Als Svømmeklub 1:53.44
336 Gry Boysen Schmidt 2010 DEN
58 Frem Odense 1:53.75
266 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 DEN
59 Vejen Svømmeklub 1:55.77
313 Andrea Kiel Hansen 2010 DEN
60 Haderslev Svømme Klub 1:56.97
201 Ella Bøgen Andersen 2011 DEN
61 Haderslev Svømme Klub 2:00.69
170 Josefine Gydesen 2011 DEN
62 ZPC Hoogeveen 2:00.95
74 Ilse Zuurman 2011 NED
63 Horsens Svømmeklub 2:01.46
143 Liv Damgaard 2011 DEN
64 Haderslev Svømme Klub 2:01.92
174 Liv Lund 2011 DEN
65 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
2:05.14
35 Annemie Stina Thielemann 2012 GER
66 203 Anna Syencha 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 2:08.19
67 324 Liv Veisberg Christensen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 2:09.16
68 173 Bella Skovrup 2012 Haderslev Svømme Klub DEN 2:10.30
69 160 Julie Wennick 2011 Haderslev Svømme Klub DEN 2:10.56
70 197 Nicoline Lund 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 2:15.00
71 303 Ciro Cheetancheri 2011 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:17.39
72 199 Thilde Tüchsen 2010 Haderslev Svømme Klub DEN 2:25.00
73 13 Rieke Friedrichs 2013 MTV von 1860 e.V. Heide GER 2:50.00
74 43 Tilda Ave Marje Seeck 2012 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 3:50.00
2022-11-09 21:32:03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner