2023-02-02   17:58:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for SydCup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Entry List
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
9 100m Breaststroke Women
SydCup 1:10.03 Josephina Bartela 1994 Kvik Kastrup (DEN) Haderslev (Dan) 01-10-2011
1-12 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 144 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:39.39
2 150 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub DEN 1:43.14
3 16 Estelle Milou Joost 2013 MTV von 1860 e.V. Heide GER 1:49.00
4 74 Ilse Zuurman 2011 ZPC Hoogeveen NED 1:57.02
5 325 Sarah Külper Hansen 2012 Vejen Svømmeklub DEN 2:05.60
6 38 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 2:09.43
7 17 Lucie Kühnel 2011 MTV von 1860 e.V. Heide GER 2:22.00
8 26 Mathea Themann 2013 MTV von 1860 e.V. Heide GER 2:25.00
9 322 Tilde Søndergaard 2011 Vejen Svømmeklub DEN
13-14 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 133 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 1:27.83
2 100 Fenne Vogt 2009 DWK NED 1:29.46
3 4 Lotta Fee Jannusch 2010 TSB Flensburg v. 1865 GER 1:35.50
4 278 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:37.63
5 119 Elena Mendoza 2009 Kolding SK DEN 1:38.81
6 276 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub DEN 1:43.64
7 3 Zelda Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 GER 1:46.00
8 200 Søs Skovrup 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 1:46.65
9 312 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub DEN 1:49.16
10 196 Sonila Ramadani 2009 Haderslev Svømme Klub DEN 1:53.64
11 326 Mathilde Fellmann 2010 Vejen Svømmeklub DEN 2:05.60
12 328 Karoline Hansen 2009 Vejen Svømmeklub DEN 2:30.40
13 315 Katrine Mortensen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 3:10.50
14 327 Emilie Rasmussen 2010 Vejen Svømmeklub DEN 3:10.50
15 21 Mia Mailyn Mohrdieck 2010 MTV von 1860 e.V. Heide GER
15-17 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 54 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:16.47
2 237 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:16.71
3 89 Marieke Koekoek 2006 DWK NED 1:20.10
4 166 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 1:21.08
5 92 Senna Levering 2006 DWK NED 1:21.75
6 57 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen NED 1:21.83
7 53 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen NED 1:21.93
8 187 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 1:24.50
9 298 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted DEN 1:25.76
10 253 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense DEN 1:26.86
11 229 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:29.22
12 118 Inés Mendoza 2007 Kolding SK DEN 1:41.68
13 182 Signe Hestbech 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:45.62
14 178 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 1:46.16
18-123 år
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 341 Inge Koekoek 2004 DWK NED 1:14.16 LATE
2 30 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 1930
e.V.
GER 1:19.44
3 90 Anoeska Kraats 1997 DWK NED 1:21.27
4 94 Hanna Minderaa 2005 DWK NED 1:21.90
2022-11-09 21:32:04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner