2022-11-26   10:03:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Vestkyst Cup 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

19/11-2021

Document
Startliste
Vestkyst Cup 2021
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Esbjerg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. nov  2021 to 21. nov  2021
Løb 1, 100m Medley Damer
Indledende 1 (18)
Sponsor: 24/7 Tømrer og Snedker ApS
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:00
230 1 Maja Germansen 2007 Fredericia SK
17 2 Katrin Stone 2008 KOLDING
188 3 Mathilde Mathiasen 2010 ESBJERG
239 4 Laura Sommer Bendtsen 2008 BRÆDSTRUP
181 5 Silke Grene 2011 ESBJERG
6
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 2 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:02
305 1 Zenia Spence 2010 KVIK 2:25.99
297 2 Lykke Sønderkær 2010 KVIK 2:13.53
303 3 Vega Bisgaard Bang 2011 KVIK 2:10.00
23 4 Sofie Boulund 2009 KOLDING 2:11.85
280 5 Elena Gurani 2010 KVIK 2:20.00
24 6 Clara Kirk Øgendahl 2012 KOLDING
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 3 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
17:05
Tilm
Start:
299 1 Maja Visbjerg Priskorn 2011 KVIK 2:10.00
298 2 Lærke Sofie Flindt 2010 KVIK 2:00.00
295 3 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 KVIK 1:50.00
304 4 Vera Vildrik Thougaard 2010 KVIK 1:53.63
302 5 Sofia Poulsen 2011 KVIK 2:03.62
300 6 Olivia R. Christensen 2010 KVIK 2:10.00
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 4 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:08
292 1 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 KVIK 1:46.64
285 2 Alba Overgaard Pedersen 2010 KVIK 1:45.71
184 3 Frida Agerskov 2009 ESBJERG 1:43.53
291 4 Louise Bilberg Lund 2010 KVIK 1:45.00
293 5 Liva Astrid Jørgensen 2010 KVIK 1:46.62
191 6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 ESBJERG 1:47.84
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 5 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:10
170 1 Evalina Jordt-Edwards 2010 ESBJERG 1:41.70
60 2 Caroline Brøndum Poulsen 2010 GENTOFTE 1:40.57
331 3 Sofie Hartmann 2011 VEJLE 1:40.45
190 4 Sofie Fur Lisby 2010 ESBJERG 1:40.53
89 5 Mathilde Drescher 2010 GENTOFTE 1:40.87
244 6 Wiktoria Gawor 2009 BRÆDSTRUP 1:42.02
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 6 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:12
294 1 Katarina Nilsson 2010 KVIK 1:40.14
322 2 Camilla H Graversen 2010 VEJLE 1:39.67
62 3 Elin Ingemann Hansen 2010 GENTOFTE 1:38.62
74 4 Sophia Scheel Orloff 2010 GENTOFTE 1:39.36
185 5 Liv Rong Hansen 2010 ESBJERG 1:39.92
221 6 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia SK 1:40.32
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 7 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:14
32 1 Ida Mørup 2006 HGF 1:37.72
332 2 Katrine Klein Christensen 2006 HGF 1:36.93
21 3 Inés Mendoza 2007 KOLDING 1:36.63
289 4 Coco Cairo 2010 KVIK 1:36.89
179 5 Sasha Lee T Sørensen 2010 ESBJERG 1:37.52
248 6 Cecilie Nielsen 2009 GRINDSTED 1:37.85
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 8 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:16
229 1 Liv K. L. Jensen 2008 Fredericia SK 1:36.48
286 2 Alberte Delin Backhausen 2010 KVIK 1:35.93
319 3 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 VEJLE 1:35.89
180 4 Signe Sejr Bentsen 2010 ESBJERG 1:35.92
174 5 Mie Bech Bøgedal 2010 ESBJERG 1:36.30
182 6 Bell Møller-Jacobsen 2010 ESBJERG 1:36.62
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 9 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:18
325 1 Kaya Bull-Sørensen 2009 VEJLE 1:34.48
114 2 Trine Larsen 2009 FREM 1:32.95
22 3 Vera Nantsen 2008 KOLDING 1:31.09
327 4 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 VEJLE 1:31.27
141 5 Filuka Lolk Frederiksen 2009 ESBJERG 1:33.92
330 6 Sofie Emily Clavsen 2009 VEJLE 1:35.13
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 10 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
17:21
Tilm
Start:
10 1 Elena Mendoza 2009 KOLDING 1:29.61
142 2 Alberte Lagoni 2009 ESBJERG 1:29.02
103 3 Rosa Toft 2009 GENTOFTE 1:28.88
251 4 Anne Sørensen 2008 GRINDSTED 1:28.89
226 5 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia SK 1:29.42
282 6 Emma Smedegaard Hansson 2010 KVIK 1:30.01
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 11 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:23
88 1 Liva Dorff 2009 GENTOFTE 1:28.13
18 2 Emilie Boulund 2006 KOLDING 1:27.76
223 3 Esther Korsholm 2008 Fredericia SK 1:27.47
247 4 Liv Bendixen 2004 GRINDSTED 1:27.72
153 5 Sofie Barack Søe 2008 ESBJERG 1:27.96
87 6 Laura Kegel Sørensen 2009 GENTOFTE 1:28.65
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 12 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:25
15 1 Signe Magelund Møller 2006 KOLDING 1:27.16
324 2 Helene Seidler Madsen 2009 VEJLE 1:26.84
250 3 Josefine Nielsen 2007 GRINDSTED 1:25.68
130 4 Amalie Haals Jensen 2009 ESBJERG 1:25.69
9 5 Alberte Raunskov 2009 KOLDING 1:27.11
164 6 Isabelle Weber 2009 ESBJERG 1:27.18
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 13 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:26
161 1 Marie Thorup 2006 ESBJERG 1:24.57
138 2 Christina Dracea Horsbøl 2007 ESBJERG 1:23.25
137 3 Caroline Sølbech Larsen 2009 ESBJERG 1:21.35
12 4 Emilia Spangsberg 2007 KOLDING 1:22.13
147 5 Lea Timmermand 2008 ESBJERG 1:23.57
119 6 Elvira Køstner Kristensen 2008 FREM 1:24.84
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 14 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:28
53 1 Caroline Victoria Reedtz 2007 GENTOFTE 1:20.68
152 2 Rosa Ella Kjems 2008 ESBJERG 1:19.75
25 3 Stephanie de Bruijn 2005 KOLDING 1:19.25
321 4 Augusta Dalsgaard 2007 VEJLE 1:19.71
132 5 Carolina Schlander 2007 ESBJERG 1:20.32
204 6 Olivia MacArtney 2008 ESBJERG 1:20.90
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 15 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:30
83 1 Flora Rybak-Andersen 2009 GENTOFTE 1:18.74
249 2 Maria Møberg Nielsen 2007 GRINDSTED 1:18.66
52 3 Anna Hinsch Lauritzen 2006 GENTOFTE 1:18.33
222 4 Clara Bendtsen 2008 Fredericia SK 1:18.58
26 5 Rikke Ydemann Pedersen 2006 HGF 1:18.67
2 6 Nanna Højstrøm 2007 KOLDING 1:18.88
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 16 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
17:32
Tilm
Start:
126 1 Sava Mathilde Simonsen 2008 FREM 1:16.17
337 2 Katja Poulsen 2006 KVIK 1:13.45
54 3 Malou Soelberg 2004 GENTOFTE 1:10.39
20 4 Johanne Heilmann 2005 KOLDING 1:11.57
205 5 Andrea Bjerring Pedersen 2007 ESBJERG 1:15.56
85 6 Ingrid Kaas Permin 2008 GENTOFTE 1:18.19
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 17 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:34
149 1 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 ESBJERG 1:15.84
338 2 Siv Reimer 2006 KVIK 1:13.14
5 3 Cille Christensen 2004 KOLDING 1:07.54
207 4 Femke Iris Keulen 2005 ESBJERG 1:11.49
232 5 Mathilde Søe 2008 Fredericia SK 1:15.46
77 6 Karoline Drescher 2008 GENTOFTE 1:17.64
Løb 1, 100m Medley Damer Indledende 18 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
17:36
58 1 Julie Heurlin Lunding 2006 GENTOFTE 1:15.59
4 2 Ane Christensen 2006 KOLDING 1:12.85
333 3 Sofie A. Wolf 2006 ESBJERG 1:04.74
55 4 Christine Stubbe Lundsby 2006 GENTOFTE 1:11.10
50 5 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 GENTOFTE 1:14.60
238 6 Sille Augustesen 2008 BRÆDSTRUP 1:16.81
19-11-2021 14:51.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner