Program for Höstsimiaden 2021, Åkersberga
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
691 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
585 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
693 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
805 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
608 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
823 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
587 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
590 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
596 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
592 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
235 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
614 |
|
Ebbe Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
723 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:46.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
21 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
811 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
20 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
594 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
635 |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
247 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
862 |
|
Sixten De Wendel |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
615 |
|
Lavie Tamir |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
549 |
|
Alexander Lindblå |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
758 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 08:11:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|