Startliste for Sigma Allerød Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
99 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:27.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
64 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
185 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
346 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
183 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
356 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
199 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
194 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
219 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
166 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
262 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
260 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
221 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
343 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
255 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
2:41.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
162 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
324 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
367 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
247 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:48.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
246 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:49.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
354 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
294 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
197 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:51.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
2:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
328 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
299 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
376 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
226 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
288 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
167 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
223 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
14 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
13 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
329 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
153 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
344 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
192 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:13.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
341 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
370 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
3:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
293 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
168 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
57 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
326 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
286 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
342 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
333 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
292 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
336 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
331 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
340 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
280 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
198 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:12.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
279 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
71 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
78 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
191 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
85 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
68 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
88 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
73 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
77 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
87 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
70 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
40 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
82 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:52.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|