Startliste for Sigma Allerød Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
345 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
321 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
DEN |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
203 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
254 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
250 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
281 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
144 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
16 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
225 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
202 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
352 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
160 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
208 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
207 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
36.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
253 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
DEN |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
338 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
330 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
163 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
9 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
337 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
152 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
32 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
38 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
283 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
147 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
149 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
169 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
285 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
228 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
349 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
229 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
56 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
240 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
291 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
55 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
287 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
58 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
59 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
289 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
69 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
204 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
83 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
205 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
37 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
46 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
364 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
23 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
230 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
17 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
172 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
50 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
290 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
284 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
190 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
76 |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
36 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
44 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
21 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
297 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
360 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
298 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:52.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|