2022-12-05   21:13:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Allerød Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
1 400m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 137 Zeline Maxine Helsengren
Lintrup
2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 5:40.36
2 241 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 5:43.34
3 242 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:02.30
4 238 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:10.00
5 239 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:20.00
6 234 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:23.44
7 267 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:26.42
8 237 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:35.57
9 225 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:36.34
10 228 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 6:39.12
11 233 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 7:00.00
12 247 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 7:06.37
13 217 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
14 211 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
15 231 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
16 153 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DEN
17 299 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
04-02-2022 15:22.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
2 400m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 159 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve DEN 4:52.22
2 1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 5:15.32
3 198 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 5:29.45
4 305 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. DEN 5:33.50
5 286 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 5:35.32 L
6 136 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 5:38.08
7 226 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 5:55.25
8 246 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 5:59.30
9 245 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:00.00
10 224 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:10.00
11 243 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:10.00
12 235 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:30.22
13 236 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:36.35
14 244 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:44.96
15 240 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 6:56.84
16 180 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 7:36.94
17 219 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
18 220 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
19 230 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
20 232 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
21 222 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
22 227 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
23 221 Hannibal Bjerregaard-
Knudsen
2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
24 229 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
25 223 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
26 218 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 8:00.00
04-02-2022 15:22.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
3 50m Brystsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 184 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 39.44
2 199 Laura Kaysfeld 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 40.38
3 205 Sigrid Mygind 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 42.27
4 160 Julie Bruun 2008 GTI - Greve DEN 43.00
5 115 Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 43.17
6 138 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 43.42
7 139 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 43.50
8 118 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 44.88
9 195 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 46.91
10 182 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DEN 47.04
11 119 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening DEN 48.44
12 110 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 48.75
13 282 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 49.84
14 192 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DEN 50.64
15 179 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 51.98
16 217 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 53.52
17 193 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 54.75
18 216 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 56.17
19 212 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 56.24
20 287 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 56.28
21 201 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 56.86
22 215 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 57.41
23 114 Eva Rosted 1999 Hørsholm Svømmeforening DEN 57.90
24 213 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 58.19
25 231 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 1:00.00
26 211 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 1:01.22
27 233 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 1:03.36
28 188 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:03.96
29 196 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN
04-02-2022 15:22.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
4 50m Brystsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 136 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 38.95
2 185 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 39.60
3 117 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 40.87
4 191 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 41.87
5 146 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 42.14
6 284 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 42.30
7 177 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 42.30
8 112 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 43.54
9 202 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 44.82
10 178 Albert Benian 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 45.50
11 285 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 45.50
12 120 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 46.25
13 124 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 47.69
14 181 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 48.30
15 132 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 49.40
16 145 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 51.08 L
17 219 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 51.21
18 203 Jens Ole H. Frederiksen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 54.60
19 218 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 54.92
20 214 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 55.73
21 220 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 56.90
22 189 Malthe Markersen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 57.79
23 229 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 58.33
24 123 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN
04-02-2022 15:22.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
5 200m Medley Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 200 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 3:04.78
2 247 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:12.00
3 135 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:13.57
4 239 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:20.00
5 192 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DEN 3:21.74
6 267 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:22.40
7 80 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN 3:23.90
8 129 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:29.47
9 182 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DEN 3:30.07
10 228 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:34.94
11 237 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:37.50
12 113 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 3:44.49
13 212 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
14 215 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
15 216 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
16 213 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
17 83 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj DEN
18 304 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. DEN
19 155 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DEN
20 108 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening DEN
21 156 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve DEN
22 303 Frederikke Lohmann
Frostholm
2011 GTI - Tune I.F. DEN
23 301 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DEN
24 300 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
25 126 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN
26 84 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj DEN
04-02-2022 15:22.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
6 200m Medley Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 2 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:46.39
2 245 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:50.00
3 90 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj DEN 2:56.65
4 41 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:59.34
5 187 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:59.90
6 111 Emil Arnum Kofoed 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 3:00.70
7 224 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:05.00
8 286 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 3:06.49
9 91 Frederik Luca Lamprecht 2006 GTI - Ishøj DEN 3:06.94
10 162 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve DEN 3:11.20
11 175 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve DEN 3:13.98
12 243 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:20.31
13 285 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 3:23.37
14 140 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:30.56
15 171 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve DEN 3:33.67
16 236 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:39.51
17 244 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:45.18
18 176 Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DEN 3:48.42
19 283 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 3:48.46 L
20 98 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj DEN 4:11.25
21 313 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 4:15.17
22 222 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
23 223 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
24 227 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
25 221 Hannibal Bjerregaard-
Knudsen
2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
26 178 Albert Benian 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 4:30.82
27 214 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 5:00.00
28 232 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 5:00.00
29 116 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN
30 284 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN
31 172 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve DEN
32 109 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening DEN
33 169 Emil Klinge Vølund
Tømmerholt
2010 GTI - Greve DEN
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
7 100m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 307 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 1:19.95
2 139 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:24.37
3 241 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:25.08
4 161 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve DEN 1:26.89
5 179 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:31.06
6 201 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:31.24
7 160 Julie Bruun 2008 GTI - Greve DEN 1:31.70
8 238 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:35.00
9 225 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:35.00
10 197 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:40.50
11 242 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:42.56
12 196 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:52.11
13 234 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:07.44
14 153 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DEN
15 156 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve DEN
16 299 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
17 300 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
18 80 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
8 100m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 305 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. DEN 1:05.60
2 159 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve DEN 1:05.96
3 143 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:12.63 L
4 191 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:13.04
5 133 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:17.13
6 2 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:24.78
7 226 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:25.70
8 187 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:26.29
9 146 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:30.30
10 185 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:35.88
11 132 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:39.51
12 246 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:40.00
13 235 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:40.44
14 145 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:41.11 L
15 240 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:43.99
16 123 Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:49.10
17 125 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:50.95
18 181 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:16.33
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
9 200m Rygsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 268 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:33.83
2 139 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:49.39
3 51 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød DEN 2:50.54
4 59 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød DEN 2:52.89
5 297 Katrine Johanne Grovn 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 2:56.89
6 45 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød DEN 3:04.62
7 238 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:05.97
8 267 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:10.00
9 247 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:13.42
10 225 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:15.45
11 12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 3:16.31
12 242 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:16.92
13 44 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød DEN 3:20.83
14 113 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 3:25.87
15 336 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 DEN 3:30.00
16 135 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:30.30
17 333 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 DEN 3:38.00
18 237 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:38.44
19 239 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:45.00
20 179 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 3:47.76
21 129 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:53.07
22 57 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød DEN 4:00.00
23 195 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 4:13.94
24 217 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
25 211 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
26 216 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
27 233 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
28 212 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
29 213 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
30 231 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 5:00.00
31 99 Caroline Tegllund Blaabjerg 2010 Hørsholm Svømmeforening DEN
32 156 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve DEN
33 83 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj DEN
34 331 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 DEN
35 155 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DEN
36 301 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DEN
37 80 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN
38 299 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
39 300 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
40 196 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN
41 153 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DEN
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
10 200m Rygsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 91 Frederik Luca Lamprecht 2006 GTI - Ishøj DEN 2:35.52
2 245 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:41.63
3 143 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:48.76
4 55 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød DEN 2:49.08
5 48 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød DEN 2:52.89
6 1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:57.36
7 243 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:58.65
8 198 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 3:00.95
9 39 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 3:05.69
10 109 Hugo Krage Lykke 2010 Hørsholm Svømmeforening DEN 3:06.51
11 146 Julius Hartmann Mortensen 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:15.15
12 240 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:15.71
13 40 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 3:17.58
14 235 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:18.77
15 236 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:19.38
16 224 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:20.92
17 244 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:24.08
18 226 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 3:25.49
19 175 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve DEN 3:49.74
20 140 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub DEN 4:08.22
21 218 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
22 229 Jonathan Samuel Heskia 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
23 220 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
24 214 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
25 232 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
26 219 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 4:30.00
27 230 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 5:00.00
28 314 Villads Fast Storgaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN
29 313 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. DEN
30 98 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj DEN
31 311 Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. DEN
32 174 Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve DEN
33 172 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve DEN
34 315 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. DEN
35 103 Rasmus Vejbæk-Zerr 2011 Hørsholm Svømmeforening DEN
36 176 Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DEN
37 170 Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve DEN
38 168 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve DEN
39 171 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve DEN
40 286 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN
41 162 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve DEN
42 90 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj DEN
43 169 Emil Klinge Vølund
Tømmerholt
2010 GTI - Greve DEN
44 173 Magnus Ørum Bodal 2010 GTI - Greve DEN
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
11 50m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 307 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 30.08
2 43 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød DEN 30.52
3 199 Laura Kaysfeld 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 30.86
4 200 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 31.19
5 184 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 31.28
6 205 Sigrid Mygind 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 32.14
7 58 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød DEN 32.34
8 137 Zeline Maxine Helsengren
Lintrup
2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 32.67
9 108 Agnethe Overgaard 2010 Hørsholm Svømmeforening DEN 32.79
10 119 Rosamarie Grevelund 2007 Hørsholm Svømmeforening DEN 33.35
11 138 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 33.79
12 201 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 34.18
13 10 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød DEN 34.21
14 242 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 34.21
15 110 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 34.44
16 11 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød DEN 34.46
17 147 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 34.55
18 118 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 34.76
19 115 Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 35.21
20 56 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød DEN 35.34
21 113 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 35.35
22 44 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød DEN 35.48
23 237 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 35.55
24 197 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 35.55
25 192 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DEN 35.70
26 3 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 36.42
27 204 Katrine Hermansen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 36.53
28 161 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve DEN 36.56
29 228 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 36.82
30 46 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød DEN 36.90
31 225 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 37.38
32 53 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød DEN 37.47
33 328 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 DEN 37.59
34 130 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub DEN 38.02
35 234 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 39.27
36 12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 39.28
37 14 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 39.44
38 7 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 40.09
39 282 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 40.75
40 217 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 40.96
41 233 Summer Jorgensen 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 41.22
42 114 Eva Rosted 1999 Hørsholm Svømmeforening DEN 41.34
43 128 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 41.47
44 325 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 DEN 41.67
45 332 Malena Vágsheyg Sigurdsson 2009 Svømmeklubben MK31 DEN 41.86
46 6 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 42.43
47 326 Smilla Brandt-Brofeldt 2010 Svømmeklubben MK31 DEN 42.85
48 212 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 42.93
49 239 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 43.33
50 193 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 43.65
51 215 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub DEN 46.11
52 293 Sofie Amalie Morthorst 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 48.31 L
53 188 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 48.65
54 231 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub DEN 50.00
55 295 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 55.90
56 355 Penelope Meilvang 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 1:08.01
57 327 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 DEN
58 317 Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 DEN
59 323 Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 DEN
60 316 Andrea Fredenslund 2010 Svømmeklubben MK31 DEN
61 291 Ayah Løvgreen El Husseini 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN
04-02-2022 15:22.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Deltagerliste
Sigma Allerød Open
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. feb  2022 to 6. feb  2022
12 50m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 159 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve DEN 27.17
2 305 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. DEN 27.26
3 191 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 28.65
4 133 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 29.16
5 136 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 29.57
6 1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 30.65
7 49 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød DEN 30.74
8 180 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 30.99
9 178 Albert Benian 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 31.08
10 245 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 31.15
11 50 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød DEN 31.29
12 120 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 31.37
13 9 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 31.43
14 145 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 31.55
15 187 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 32.14
16 185 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 32.36
17 181 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 33.09
18 4 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 33.27
19 226 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 33.72
20 117 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening DEN 33.78
21 162 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve DEN 34.15
22 190 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 34.23
23 219 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 34.58
24 285 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 34.70
25 112 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening DEN 34.75
26 224 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 34.76
27 39 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 34.96
28 177 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub DEN 35.26
29 246 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 35.34
30 148 Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 35.87
31 124 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 36.07
32 235 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 36.57
33 221 Hannibal Bjerregaard-
Knudsen
2010 Gentofte Svømme Klub DEN 37.05
34 322 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 DEN 37.17
35 47 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød DEN 37.45
36 202 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 37.63
37 54 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød DEN 37.96
38 13 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 38.02
39 79 Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød DEN 38.15
40 240 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 38.87