2022-10-05   03:52:39
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Oulun Uinnit

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Osallistujaluettelo
Oulun Uinnit
Paikka: Järjestäjä: Oulun Uinti
Allas: 50m Päivämäärä: 26 02 2022 - 26 02 2022
26 100m Breaststroke Men
Sponsor: Ailean Technologies Oy
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 129 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:28.38
2 307 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet FIN 1:30.69
3 541 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:33.12
4 441 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:33.79
5 42 Vilho Eerik Pellikka 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:34.63
6 242 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:44.61
7 608 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:45.69
8 469 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:45.92
9 205 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere FIN 1:49.97
10 444 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:50.42
11 245 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:51.78
12 47 Iaroslav Bondarenko 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:52.99
13 480 Onni Mattas 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:56.61
14 467 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:57.14
15 44 Aleksey Lopatin 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:57.44
16 544 Nicholas Alapirtti 2010 Kempeleen Pyrintö FIN 2:00.98
17 222 Mikael Minkkinen 2009 Kajaanin Uimaseura FIN 2:04.18
18 565 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö FIN 2:13.52
19 225 Jimi Alaloukusa 2010 Kajaanin Uimaseura FIN 2:17.73
20 500 Oliveri Mäentausta 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 2:20.29
21 411 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 2:37.13
22 261 Oliver Vilmunen 2010 Kemin Uimaseura FIN
23 568 Petter Alaric Jolma 2010 Kempeleen Pyrintö FIN
24 243 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN
25 597 Herman Lämsä 2009 Kuusamon Erä-Veikot FIN
14-16 vuotiaat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 303 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 1:10.39
2 425 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:14.86
3 153 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit FIN 1:16.38
4 125 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:16.53
5 126 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:17.23
6 289 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet FIN 1:18.21 S
7 431 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.68
8 447 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.75
9 427 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:20.86
10 434 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.24
11 132 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:24.20
12 119 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:24.59
13 418 Shengzhe Yin 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:25.55
14 296 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet FIN 1:25.99
15 239 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:26.14
16 138 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:26.90
17 575 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:27.18
18 287 Veikko Mikael Korpipää 2006 Oulun Lohet FIN 1:27.77
19 460 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:29.03
20 536 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:29.62
21 290 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet FIN 1:30.09
22 453 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:31.18
23 39 Otso Partanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:31.76
24 420 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:32.35
25 424 Viljo Soini 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:33.23
26 446 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:37.00
27 551 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 1:37.77
28 27 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:38.30
29 142 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:45.69
30 451 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:46.21
31 450 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:48.80
32 435 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:50.05
33 120 Edvin Pulkkinen 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:50.10
34 542 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:51.30
35 610 Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:57.44
17 ja vanhemmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 4 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:03.17
2 373 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.47
3 12 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:07.45
4 372 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:07.75
5 193 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit FIN 1:12.08
6 382 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.66
7 409 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.67
8 531 Atte Leinonen 2004 Kempeleen Pyrintö FIN 1:14.61
9 406 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:14.64
10 107 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 1:14.86
11 273 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet FIN 1:19.52
12 111 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:21.30
13 633 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:22.35 JÄL
14 17 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:26.70
15 398 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN
25-02-2022 09.35.05 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner