Program för Distriktstandvården Neptuniaden (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
516 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
9:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
410 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
9:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
243 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
766 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
771 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
876 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
9:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
764 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
370 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
9:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
767 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
763 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
981 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
9:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
478 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
10:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
485 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
10:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
877 |
|
Kasandra Svan |
2004 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
10:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
765 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
10:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
823 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
10:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
750 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
10:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
643 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
10:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
753 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
10:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
726 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
10:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
884 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
11:11.62 |
|
RES |
|
|
|
|
|
22 |
802 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
11:12.00 |
|
RES |
|
|
|
|
|
23 |
390 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
11:12.55 |
|
RES |
|
|
|
|
|
24 |
553 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
12:44.06 |
|
RES |
|
|
|
|
|
25 |
922 |
|
Amanda Eriksson |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
26 |
532 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 06:14:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|