2024-07-21   10:00:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för TYR Invite

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Heatlista
 TYR Invite Täby Sim
Plats: Tibblebadet Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 3 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar
Final 1 (7)
Sponsor: Kaelus
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
1
240 2 Anton Thermaenius 2009 TÄBY SIM
246 3 Max Alsen 2009 TÄBY SIM 1:42.73
248 4 Oscar Smids 2009 TÄBY SIM
5
6
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:43
1
305 2 Oliver Bronsdon 2008 TÄBY SIM 1:33.51
432 3 Martin Oskarsson 2009 ÖSMO SS 1:31.28 S
306 4 William Clason 2008 TÄBY SIM 1:32.50
302 5 Elias Steinle 2007 TÄBY SIM 1:36.80
6
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
241 1 Arvid Larsson 2009 TÄBY SIM 1:28.57
326 2 Noel Lundström 2007 TÄBY SIM 1:25.11
34 3 Emil Corlevi 2009 LIDINGÖ SK 1:22.70 S
315 4 Carl Olsson 2008 TÄBY SIM 1:25.08
423 5 Robin Andersson 2009 ÖSMO SS 1:28.53 S
55 6 Emil Taavo 2008 LULEÅ SS 1:29.55 S
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
323 1 Matteo Costa 2008 TÄBY SIM 1:20.95
445 2 Robin Westberg 2007 IKSU 1:19.16 S
304 3 Hugo Zuhr 2007 TÄBY SIM 1:16.82
6 4 Peter Oechtering 2008 DANDERYD 1:18.28
485 5 Nathanael Alexanderson 2006 SPÅRVÄGEN 1:19.91
447 6 Sam Asaad 2006 SPIF SF 1:21.61 S
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
402 1 Elias Bergfeldt 2007 VÄSBY SS 1:14.90
363 2 Amadeus Suhr 2009 VÄSBY SS 1:13.28 S
359 3 Theodore Brändström 2009 UMEÅ SS 1:11.18 S
320 4 Erik Talipov 2007 TÄBY SIM 1:12.84
452 5 Gustav Stridh 2008 SPIF SF 1:14.55
300 6 Caesar Sparacio 2007 TÄBY SIM 1:15.98 S
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:51
Anm tid
Start ca:
51 1 Emil Lundkvist 2008 LULEÅ SS 1:10.30 S
308 2 Troy Sevonen 2008 TÄBY SIM 1:08.07 S
257 3 Johannes Lörinc 2007 TÄBY SIM 1:06.95
439 4 Albert Björk 2006 IKSU 1:07.58 S
167 5 Tommy Ritmberg 2007 SÖDERTÖRN 1:08.83
282 6 Noah Juhlin Fredriksson 2005 TÄBY SIM 1:10.48
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
254 1 Caspian Humble 2005 TÄBY SIM 1:01.46
267 2 William Lagerlöf 2007 TÄBY SIM 59.11 S
132 3 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 56.93
137 4 William Erneholm 2006 SPÅRVÄGEN 58.71
195 5 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 1:00.14 S
149 6 Oliver Geaney 2006 SPÅRVÄGEN 1:05.47 S
2022-06-04 08:14:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner