2022-07-02   01:39:52
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for 2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session One - Heats

Document
Start list
2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
Place: Moana Pool Organizer: Swimming New Zealand
Pool: 25m Competition Date: May 8, 2022 to May 12, 2022
Event 4, 200m Freestyle Women
Heat 1 (10)
13NZR 2:03.57 Erika Fairweather NEPOT 10/3/2017
14NZR 2:01.94 Sophia Batchelor AQGCB 9/30/2009
NZR 1:54.97 Lauren Boyle 1987 UNIAK (NZL) Netherlands 8/7/2013
18NZR 1:58.27 Tabitha Baumann NSSAK (NZL) 10/3/2013
17NZR 1:55.66 Erika  Fairweather NEPOT (NZL) 7/4/2021
15NZR 1:57.88 Erika Fairweather NEPOT (NZL) 11/17/2019
16NZR 1:55.23 Erika Fairweather 2003 Neptune Swim Club (NZL) Water World Te Rapa (NZL) 10/9/2020
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
09:41
1
12 2 Caitlin Ellett 13 ALXOT 2:26.28
184 3 Isabella Miller 13 NEPOT 2:24.87
338 4 Jessica Drury 13 WHACB 2:24.70
169 5 Lilly Claridge 14 NLSNM 2:24.81
254 6 Katie Taylor 13 STPWK 2:25.79
29 7 Jasmine Chalke 13 ASTCB 2:26.47
8
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 2 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
09:45
170 1 Rosie Goomes 13 NLSNM 2:24.09
25 2 Ava Renner 13 AQGCB 2:23.68
72 3 Nancy Johnson 15 GDLHP 2:23.58
16 4 Ariana Webb 15 ALXOT 2:23.55
7 5 Lucy Price 14 NTTWN 2:23.55
119 6 Abby McBride 13 KIWOT 2:23.66
211 7 Vivienne Shaw 14 OCASL 2:24.04
194 8 Ariana Ferguson 14 NCSCB 2:24.59
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 3 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
09:48
Entry time
Start:
113 1 Sophie Sloan 16 PIRWN 2:23.50
139 2 Kaia McKenzie 16 MACCB 2:23.50
1 3 Layla MacDowall 14 SELCB 2:23.47
58 4 Paige Franklin 13 CHBHP 2:23.26
207 5 Deegan Croucher 15 OAMOT 2:23.29
320 6 Amy Oliver 16 WMANM 2:23.50
128 7 Ava Bravenboer 17 KOWAK 2:23.50
17 8 Heidi Winter 13 ALXOT 2:23.51
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 4 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
09:51
163 1 Lauryn Fleming 15 MKUSL 2:23.14
256 2 Samara Agent 15 STRTR 2:22.89
69 3 Ariella Riley 13 FFDWK 2:22.82
260 4 Madeline Hobo 13 STRTR 2:22.69
32 5 Ella McDowell 14 ASTCB 2:22.74
212 6 Rhianna Short 18 OCASL 2:22.83
299 7 Heidi Uys 16 STUCB 2:23.14
258 8 Meila Gwiazdzinski 13 STRTR 2:23.26
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 5 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
09:54
43 1 Katie Marsh 13 BLENM 2:22.62
35 2 Sascha Bell 14 BOINL 2:22.14
75 3 Holly Stanford 14 GDLHP 2:22.01
247 4 Breana Emmerson 15 STPWK 2:21.77
158 5 Amelie Pearson 14 MTMBP 2:21.91
11 6 Isabella Aitken 17 ALXOT 2:22.04
333 7 Teuila McDiarmid 14 WEINL 2:22.37
289 8 Madison Darby 18 TARWK 2:22.68
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 6 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
09:57
324 1 Aria Bannister 14 WSCMW 2:21.61
326 2 Greer Gresham 16 WSCMW 2:21.58
186 3 Malaika Ogbuehi 16 NEPOT 2:21.03
61 4 Eliana Brown 13 DVKMW 2:20.80
56 5 Frankie Dodunski 13 CCYAK 2:21.03
38 6 Sophie Kole 14 BLENM 2:21.05
332 7 Hayley Foon 16 WEINL 2:21.59
91 8 Emma Bendall 14 ICEMW 2:21.75
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 7 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
10:00
Entry time
Start:
18 1 Sophie Winter 15 ALXOT 2:20.57
329 2 Sophie Young-Wilson 14 WSCMW 2:20.46
151 3 Ayla Davie 16 MATWK 2:20.02
21 4 Kate Galletly 15 AQGCB 2:19.62
243 5 Samantha Ward 15 SPCWK 2:19.82
54 6 Peta Clark 17 CCYAK 2:20.27
182 7 Sophie Matehaere 16 NEPOT 2:20.55
343 8 Sophia Molnar 15 WHACB 2:20.60
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 8 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
10:03
152 1 Bella Dye 15 MATWK 2:19.22
304 2 Louise Ecclestone 15 UNIAK 2:18.83
107 3 Alice Davies 14 PIRWN 2:18.54
112 4 Elaina Neal 17 PIRWN 2:17.50
359 5 Kate Cowan 15 VIKCB 2:17.92
294 6 Amalia Cabrera-Martin 16 STUCB 2:18.57
238 7 Hayley McIntyre 13 SPCWK 2:18.88
223 8 Meg Shuker 16 PUKWK 2:19.41
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 9 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
10:06
356 1 Caitlin Roberts 16 WAICB 2:16.95
115 2 Isabella Valentine 18 PIRWN 2:16.28
178 3 Poppy Henderson 16 NEPOT 2:15.77
307 4 Sara Jameson 15 UNIAK 2:15.51
198 5 Jorja Stott 15 NCSCB 2:15.69
273 6 Mia Booth 16 TWAWN 2:16.16
26 7 Skye Trist 15 AQGCB 2:16.90
175 8 Charlotte Aburn 13 NEPOT 2:17.25
Event 4, 200m Freestyle Women Heat 10 (10)
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
10:09
154 1 Heidi Roberts 14 MATWK 2:15.26
342 2 Grace Haydon 15 WHACB 2:14.85
3 3 Holly Smith 15 SELCB 2:14.36
121 4 Meg McLaughlan 18 KIWOT 2:13.43
197 5 Isabella McConchie 16 NCSCB 2:14.22
253 6 Emma Maultsaid 18 STPWK 2:14.56
114 7 Catherine Sonerson 15 PIRWN 2:15.06
23 8 Grace Henderson 15 AQGCB 2:15.27
2022-05-07 17:53:20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Swimming New Zealand

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner