2022-08-10   06:35:00
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for 2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session Two - Finals

Document
Start list
2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
Place: Moana Pool Organizer: Swimming New Zealand
Pool: 25m Competition Date: May 8, 2022 to May 12, 2022
Event 3, 200m Freestyle Men
Final 13 years
13NZR 1:57.71 Hayden Church HPKCO 8/6/2011
14NZR 1:54.24 Joshua Taylor-Martin ENTHP 9/29/2012
NZR 1:43.68 Matthew Stanley 1992 MATWK (NZL) China 11/10/2017
18NZR 1:46.47 Matthew  Hutchins WHACB (NZL) 9/30/2012
17NZR 1:46.63 Danyon Loader ZENOT (NZL) 1/6/1993
15NZR 1:50.55 Mitchell Donaldson PARAK 9/28/2008
16NZR 1:48.53 Matthew Hutchins WHACB 9/9/2011
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
17:51
68 1 Josiah Joyce 13 Fairfield Swim Club 2:16.58
157 2 Flyn Beattie 13 Mt Maunganui 2:14.49
64 3 Seongjin Choi 13 Dannevirke Swim Club 2:13.07
183 4 William McFarlane 13 Neptune Swim Club 2:06.23
261 5 Jack Rust 13 Stratford Swim Club 2:09.50
311 6 Bradley Searle 13 United Swimming Club 2:13.43
67 7 Alexander Copocean 13 Fairfield Swim Club 2:15.26
301 8 Thomas Campion 13 United Swimming Club 2:17.22
Event 3, 200m Freestyle Men Final 14 years
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
17:55
150 1 Jack Younger 14 Masterton Swim Club 2:09.84
303 2 Bosco Ding 14 United Swimming Club 2:08.93
125 3 Alfie WeatherstonHarvey 14 Kiwi ASC 2:07.49
314 4 Fraser Walker 14 United Swimming Club 2:04.70
363 5 Harrison James 14 Vikings Swim Club 2:06.86
147 6 Ionatana BakerSefo 14 Masterton Swim Club 2:08.61
148 7 Sam Whitehead-Kai 14 Masterton Swim Club 2:09.48
103 8 Zac Alexander 14 Pirates Swim Team 2:10.04
Event 3, 200m Freestyle Men Final 15 years
ID
Lane
Name
Age
Team
17:59
Entry time
Start:
298 1 Alexander Tudgey 15 Swim Timaru 2:09.40
146 2 Jayden Waters-Dawes 15 Manurewa Swim Club 2:08.06
347 3 Vlad Smirnov 15 Wharenui Swim Club 2:07.14
39 4 Jack Love 15 Blenheim Swim Club 2:02.32
15 5 Liam Rees 15 Alexandra Swim Club 2:02.47
101 6 Ray Suzuki 15 Jasi Swim Club 2:07.59
138 7 Elijah Yin 15 Mt Eden Swimming 2:08.19
9 8 Thomas Waddington 15 NgaTaiTuateaaTaraika 2:09.45
Event 3, 200m Freestyle Men Final 16-18 years
ID
Lane
Name
Age
Team
Entry time
Start:
18:04
2 1 Benjamin Smith 17 Selwyn Swim Club 2:04.05
27 2 Eli Wilson 17 Aquagym Swim Club 2:03.85
267 3 Harrison Summers 16 Taieri Swimming Club 2:01.45
24 4 Ben Isles 17 Aquagym Swim Club 2:00.22
87 5 Daniel Cieplinski 17 Howick Pakuranga 2:00.83
126 6 Eddie Wright 17 Kiwi ASC 2:02.41
6 7 Benjamin Kuggeleijn 16 NgaTaiTuateaaTaraika 2:03.86
190 8 Ethan Blair 16 North Canterbury 2:04.73
2022-05-08 16:53:04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Swimming New Zealand

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner