2022-09-25   07:23:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Umestänket

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag förmiddag kl 10.00

Document
Heatlista
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 11, 200m Bröstsim Damer ABCD
Final 1 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:42
Anm tid
Start ca:
69 0 Hanna Nordberg 2009 NJURUNDA
55 1 Margaretha Eliasson 2009 LULEÅ SS
269 2 Allis Lindbäck 2004 BODEN
268 3 Ebba Böttcher Åström 2007 BODEN
157 4 Nike Lindqvist 2010 UMEÅ SS
86 5 Leia Ekberg 2009 PITEÅ SIM
59 6 Stina Ahlström 2010 LULEÅ SS
203 7 Hedvig Wälivaara 2011 Ö-VIKS ASS
20 8 Moa Sjödin 2009 HÄRNÖSAND
9
Gren 11, 200m Bröstsim Damer ABCD Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
274 0 Ines Ljungqvist 2010 DOROTEA IF
223 1 Maya Portin 2011 IKSU
289 2 Alexia Henriksson 2010 LULEÅ SS
54 3 Felicia Mäki 2009 LULEÅ SS 4:23.22
65 4 Alice Sjödin 2009 NJURUNDA 4:01.49
64 5 Alice Ernerfeldt 2008 NJURUNDA 4:06.73
47 6 Ellen Stridsman 2011 LULEÅ SS
166 7 Klara Westman 2007 UMEÅ SS
25 8 Amanda Ljungdahl 2009 HÄRNÖSAND
68 9 Haben Tsegay 2009 NJURUNDA
Gren 11, 200m Bröstsim Damer ABCD Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:51
45 0 Leia Horn 2008 LULEÅ SS 3:51.93
136 1 Nathalie Säfsten 2009 UMEÅ SS 3:44.09
100 2 Tricia Kärrlander 2009 SOLLEFTEÅ 3:40.51
126 3 Olivia Norling 2010 UMEÅ SS 3:35.73
174 4 Max Luthman 2008 UMEÅ SS 3:28.36
67 5 Ester Magnusdotter 2008 NJURUNDA 3:34.55
56 6 Julia Pettersson 2010 LULEÅ SS 3:37.09
275 7 Vera Pettersson 2009 DOROTEA IF 3:43.82
66 8 Ellen Magnusdotter 2009 NJURUNDA 3:46.17
4 9 Hilma Sahlén 2007 BJÖRNA IF 3:57.57
Gren 11, 200m Bröstsim Damer ABCD Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:56
Anm tid
Start ca:
73 0 Wira Andersson 2010 NJURUNDA 3:23.07
90 1 Heidi Nilsson 2005 PITEÅ SIM 3:14.57
35 2 Ester Isaksson 2006 LULEÅ SS 3:08.63
74 3 Maja Modin 2008 NJURUNDA 2:59.07
44 4 Klara Lindqvist 2005 LULEÅ SS 2:41.41
105 5 Astrid Newsham 2008 SUNDSVALL 2:55.64
41 6 Klara Åström 2006 LULEÅ SS 3:04.05
98 7 Stina  Westerlund 2007 SKELLEFTEÅ 3:12.55
21 8 Frida Widell 2007 HÄRNÖSAND 3:14.62
279 9 Milla Vestberg 2006 HÖGAKUSTEN 3:27.28
2022-04-02 10:29:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner