2022-09-25   07:38:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Umestänket

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag förmiddag kl 10.00

Document
Startlista
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
6 100m Ryggsim Damer ABCDE
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 178 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap SWE 1:04.73
2 286 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap SWE 1:14.95 EFT
3 84 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap SWE 1:15.05
4 11 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap SWE 1:16.41
5 150 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap SWE 1:16.56
6 Umeå Simsällskap 1:19.23
187 Agnes Löfgren 2005 SWE
7 Sollefteå Allmänna Simsällskap 1:21.71
101 Linnea Engström 2004 SWE
8 Härnösands Simsällskap
22 Rafaella Björklund 2005 SWE
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 96 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb SWE 1:11.16
2 183 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:12.67
3 141 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap SWE 1:14.39
4 106 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:14.47
5 113 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:15.44
6 78 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:21.34
7 181 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:21.45
8 140 Alice Holmqvist 2007 Umeå Simsällskap SWE 1:22.62
9 148 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:23.41
10 79 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:24.30
11 104 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:30.85
12 214 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:31.06
13 110 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:31.08
14 227 Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning SWE 1:33.28
15 Piteå Sim 1:39.12
88 Molly Nilsson 2007 SWE
16 Örnsköldsviks Allmänna SS
212 Estelle Koitrand-Engblom 2007 SWE
17 Luleå Simsällskap
53 Agnes Axheim 2007 SWE
13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 89 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim SWE 1:15.70
2 290 Elsa Larsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:15.74 EFT
3 80 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:19.09
4 7 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap SWE 1:23.96
5 87 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim SWE 1:24.79
6 182 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:26.26
7 19 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap SWE 1:27.72
8 52 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:29.59
9 230 Sonja Winter 2008 IKSU Simning SWE 1:29.89
10 217 Frida Lauri 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:30.03
11 180 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:34.22
12 206 Signe Westman 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:34.23
13 100 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:38.14
14 66 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:40.66
15 Njurunda Simsällskap 1:45.86
64 Alice Ernerfeldt 2008 SWE
16 Härnösands Simsällskap 1:50.57
25 Amanda Ljungdahl 2009 SWE
17 Njurunda Simsällskap 1:50.71
67 Ester Magnusdotter 2008 SWE
18 IKSU Simning
262 Elsa Trädgårdh 2008 SWE
19 Luleå Simsällskap
46 Moa Magnor 2008 SWE
20 IKSU Simning
225 Magda Ekholm 2009 SWE
21 Örnsköldsviks Allmänna SS
204 Tilde Borg 2009 SWE
11-12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 8 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap SWE 1:25.52
2 102 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:27.61
3 56 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap SWE 1:45.99
4 61 Astrid Isaksson 2010 Luleå Simsällskap SWE 1:46.87
5 289 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap SWE 1:52.93 EFT
6 49 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap SWE 2:18.14
7 155 Mika Björk 2010 Umeå Simsällskap SWE
8 202 Lily Lundwall 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE
9 201 Tove Näslin 2010 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE
10 272 Lou Kristoffersson 2011 Dorotea IF SWE
11 205 Ida Burland 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE
12 IKSU Simning
223 Maya Portin 2011 SWE
10 och yngre
# ID Namn Born Klubb Nat Anm tid Status
No participants
2022-04-02 07:32:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner