2022-12-10   05:57:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Rönneracet 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag start 09.00

Document
Heatlista
Rönneracet 2022
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 sep 2022 till den 4 sep 2022
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer
Försök 1 (8)
Sponsor: Däckperfekt
Rönne 17  26.98 Ida Liljeqvist 1999 Ängelholms Simsällskap ( Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
Rönne 15 30.16 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
Rönne 13 30.16 Lina  Rosvall Ängelhjolms SS (SWE) 2011-09-10
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:13
1
2
175 3 Tyra Bengtsson 11 ÄNGELHOLM
176 4 Stella Lundström 11 ÄNGELHOLM
170 5 Stina Renström 12 ÄNGELHOLM
110 6 Isa Ströby-Stepan 10 KLIPPAN
7
8
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 2 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:15
172 1 Ella Stenmark 11 ÄNGELHOLM 52.20
120 2 Lisa Johansson 14 LJUNGBY SS 46.14
161 3 Natalie Rahmberg 15 ÄNGELHOLM 46.00
133 4 Sofia Månsson 10 S 71 44.01 L
95 5 Ellinora Lidborn 13 HÖGANÄS SS 45.24 L
35 6 Elsa Magnander 12 HS 46.13 L
96 7 Esther Eriksson 10 HÖGANÄS SS 51.62
184 8 Lykke Lundström 9 ÄNGELHOLM
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 3 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:16
152 1 Ella Petersen 14 ÄNGELHOLM 43.17
97 2 Hanna Hansson 12 HÖGANÄS SS 42.81 L
34 3 Ellen Pråme 12 HS 41.67
136 4 Hedda Bergendorff 13 SK STIMMET 41.00 L
99 5 Julia Andersson 15 KK KARPEN 41.13
71 6 Astrid Malmberg 13 HS 41.90 L
180 7 Frida Nilson 13 ÄNGELHOLM 43.16
167 8 Linnea Söderstedt 12 ÄNGELHOLM 43.84
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 4 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
11:18
Anm tid
Start ca:
30 1 Astrid Fältman 12 HS 40.12
117 2 Thilde Löfgren 12 KLIPPAN 39.79 L
29 3 Felicia Nocko Saldes 12 HS 39.13 L
157 4 Gabriella Ljungdahl 14 ÄNGELHOLM 38.40
37 5 Laura Kjaer Andersson 12 HS 38.41 L
63 6 Daniella Nilsson 13 HS 39.55 L
189 7 Lily Eklund 14 ÄNGELHOLM 40.11
165 8 Elsa Olsson 13 ÄNGELHOLM 40.39 L
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 5 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:19
72 1 Agnes Nordanstig 13 HS 38.05 L
123 2 Nike Grans 13 LJUNGBY SS 37.40 L
60 3 Ellinor Nilsson 13 HS 37.17 L
104 4 Billie Åstrand 13 KLIPPAN 36.91 L
132 5 Anja Månsson 12 S 71 37.02
201 6 Maja Hallberg 16 RINGSJÖ SK 37.26 L
119 7 Vilma Ilyes 14 LJUNGBY SS 37.71
202 8 Elise Henriksson 13 RINGSJÖ SK 38.08 L
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 6 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
147 1 Klara Harrysson 18 ÄNGELHOLM 35.18 L
26 2 Sanna Bankert 14 HS 33.75 L
111 3 Tyra Hjorth 17 KLIPPAN 32.53
42 4 Tyra Littorin 18 HS 30.24 L
130 5 Freja Malmgren 15 S 71 31.10 L
135 6 Alice Öberg 17 SK STIMMET 32.99 L
156 7 Estelle Johansson 12 ÄNGELHOLM 34.88
31 8 Nefeli Maria Blithikiotis 11 HS 36.42
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 7 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:22
61 1 Kajsa Berg 13 HS 35.17 L
154 2 Elly Vendel 12 ÄNGELHOLM 33.28 L
6 3 Alice Christensen 14 HS 31.17 L
46 4 Sabina Alman 19 HS 30.22
41 5 Nina Podric 18 HS 30.48 L
203 6 Isabella Hua 15 RINGSJÖ SK 32.94
50 7 Laura Bartolek 12 HS 34.81
122 8 Vera Larsson-Refónd 16 LJUNGBY SS 36.26
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Försök 8 (8)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
11:23
Anm tid
Start ca:
75 1 Adéle Plosjö 14 HS 35.11 L
116 2 Patricia Pitula 14 KLIPPAN 33.07 L
149 3 Tilda Stenmark 15 ÄNGELHOLM 31.15 L
25 4 Angelina Agrell 19 HS 28.79 L
108 5 Lovisa Sjöholm 16 KLIPPAN 30.26 L
181 6 Felicia Zander 18 ÄNGELHOLM 32.69
38 7 Saga Jaxmar 12 HS 33.77
138 8 Signe Nilsson 14 SK STIMMET 35.47 L
2022-09-03 08:40:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner