2022-12-10   07:26:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Rönneracet 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag start 09.00

Document
Heatlista
Rönneracet 2022
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 sep 2022 till den 4 sep 2022
Gren 7, 50m Frisim Damer
Försök 1 (10)
Sponsor: Däckperfekt
Rönne 17  26.41 Ida Liljeqvist 1999 Ängelholms Simsällskap ( Vattnets Hus (SWE) 2019-08-24
Rönne 15 27.59 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap (SWE) Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
Rönne 13 27.66 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap ( Vattnets Hus (SWE) 2021-09-04
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
1
95 2 Ellinora Lidborn 13 HÖGANÄS SS
52 3 Milia Todorovic 12 HS
228 4 Alicia Andersson-Focklin 11 ÄNGELHOLM
183 5 Elise Lindblom 12 ÄNGELHOLM
184 6 Lykke Lundström 9 ÄNGELHOLM
223 7 Linnea Hallberg 11 ÄNGELHOLM
8
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 2 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
217 1 Astrid Andersson 11 ÄNGELHOLM
177 2 Alice Petersen 10 ÄNGELHOLM 48.55
227 3 Elenor Thomasson 16 HS 47.54 L K2
175 4 Tyra Bengtsson 11 ÄNGELHOLM 46.69
211 5 Vendela Åkerman 10 RINGSJÖ SK 47.22 L
106 6 Ella Gustafsson 9 KLIPPAN 48.23 L
143 7 Cajsa Hökerberg 27 ÄNGELHOLM 49.67 K1
229 8 Ellen Andersson 11 ÄNGELHOLM
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 3 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
210 1 Hanna Sköld 12 RINGSJÖ SK 43.83
101 2 Nemie Löfberg 12 KK KARPEN 42.98
176 3 Stella Lundström 11 ÄNGELHOLM 41.90 L
164 4 Elsa Andersson 12 ÄNGELHOLM 39.53 L
133 5 Sofia Månsson 10 S 71 40.06 L
124 6 Darina Jakobsons 9 S 71 42.14 L
173 7 Loviz Lindblom 13 ÄNGELHOLM 43.58
96 8 Esther Eriksson 10 HÖGANÄS SS 45.98
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 4 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
09:42
Anm tid
Start ca:
142 1 Ida Andersson Wulf 24 VELLINGE-N 39.24 L S7 - A, 12
110 2 Isa Ströby-Stepan 10 KLIPPAN 39.03
120 3 Lisa Johansson 14 LJUNGBY SS 38.55
79 4 Tina Kooregani Ahmad 14 HS 37.91 L
161 5 Natalie Rahmberg 15 ÄNGELHOLM 38.33
170 6 Stina Renström 12 ÄNGELHOLM 38.74
167 7 Linnea Söderstedt 12 ÄNGELHOLM 39.04
97 8 Hanna Hansson 12 HÖGANÄS SS 39.35
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 5 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
174 1 Marta Kalina 11 ÄNGELHOLM 37.57
191 2 Hilma Olsson 13 ÄNGELHOLM 36.76
152 3 Ella Petersen 14 ÄNGELHOLM 36.68 L
56 4 Felicia Skogholm Pihl 12 HS 36.16 L
172 5 Ella Stenmark 11 ÄNGELHOLM 36.54
107 6 Inez Pirvu Ottosson 11 KLIPPAN 36.72 L
71 7 Astrid Malmberg 13 HS 36.93 L
180 8 Frida Nilson 13 ÄNGELHOLM 37.88 L
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 6 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
99 1 Julia Andersson 15 KK KARPEN 35.92
117 2 Thilde Löfgren 12 KLIPPAN 34.49 L
165 3 Elsa Olsson 13 ÄNGELHOLM 34.17 L
189 4 Lily Eklund 14 ÄNGELHOLM 34.11
58 5 Elin Haugen 13 HS 34.11 L
121 6 Saga Blomberg 16 LJUNGBY SS 34.37
67 7 Felicia Jönsson 13 HS 34.78 L
70 8 Edith Arnell 13 HS 35.99
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 7 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
119 1 Vilma Ilyes 14 LJUNGBY SS 33.80 L
2
225 3 Isabelle Svensson 13 HÖGANÄS SS 32.96
157 4 Gabriella Ljungdahl 14 ÄNGELHOLM 32.88 L
159 5 Julia Nyberg 12 ÄNGELHOLM 32.96
72 6 Agnes Nordanstig 13 HS 33.42 L
104 7 Billie Åstrand 13 KLIPPAN 33.56 L
36 8 Märta Edelhamre 12 HS 33.86 L
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 8 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
09:48
Anm tid
Start ca:
109 1 Emma Ströby-Stepan 12 KLIPPAN 31.67
181 2 Felicia Zander 18 ÄNGELHOLM 30.82 L
40 3 Ebba Jälminger 20 HS 29.07 L
25 4 Angelina Agrell 19 HS 27.69 L
111 5 Tyra Hjorth 17 KLIPPAN 28.40
38 6 Saga Jaxmar 12 HS 30.47
138 7 Signe Nilsson 14 SK STIMMET 31.51 L
60 8 Ellinor Nilsson 13 HS 32.76 L
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 9 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
1 L
150 2 Vera Harrysson 15 ÄNGELHOLM 30.53
130 3 Freja Malmgren 15 S 71 29.04 L
49 4 Vega Vollmer 17 HS 27.69 L
22 5 Wilma Hultberg Kullberg 15 HS 28.21
113 6 Marta Wisniewska 12 KLIPPAN 30.10
128 7 Maja Palmqvist 15 S 71 31.22 L
201 8 Maja Hallberg 16 RINGSJÖ SK 32.36 L
Gren 7, 50m Frisim Damer Försök 10 (10)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
156 1 Estelle Johansson 12 ÄNGELHOLM 31.52 L
186 2 Ella Persson 18 ÄNGELHOLM 30.52
108 3 Lovisa Sjöholm 16 KLIPPAN 28.52 L
149 4 Tilda Stenmark 15 ÄNGELHOLM 27.62 L
41 5 Nina Podric 18 HS 28.07
154 6 Elly Vendel 12 ÄNGELHOLM 29.86 L
116 7 Patricia Pitula 14 KLIPPAN 31.09 L
135 8 Alice Öberg 17 SK STIMMET 31.80 L
2022-09-03 08:40:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner