Program för DM-JDM (50m) 2022 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 4/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM-JDM (50m) 2022 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jun 2022 till den 5 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR Junior |
23.31 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Örebro SA |
Jönköping |
2013-07-07 |
|
|
DR Senior |
22.95 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Örebro SA |
Norrköping |
2016-07-09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
HARNÄS SKU |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
GRUMS SS |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
KARLSKO SF |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
HARNÄS SKU |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
ÖSA |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
SÄFFLE SS |
26.79 |
|
S14 |
|
136 |
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
UPSALA S |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
27.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
7 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
HUDIKSVALL |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
HUDIKSVALL |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
26.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
25.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
5 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
25.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
7 |
|
Aston Horn |
2007 |
HARNÄS SKU |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
8 |
|
Hlib Burlaka |
2007 |
GÄVLE SS |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
25.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Axel Witt |
2000 |
ESKILSTUNA |
24.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
FALUN |
24.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
23.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
23.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
VÄSTERÅS |
24.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
7 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
25.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
8 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
25.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-04 09:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|