2023-02-05   08:11:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
12 100m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 126 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun SWE 54.43 S
2 32 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 55.34 S
3 430 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap SWE 55.51 S
4 244 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 55.62 Y
5 274 Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening SWE 55.82
6 718 Eilif Bouquet 2006 SK Speed NOR 56.12 S
7 785 Jonas She Cheung 2005 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 56.62 S
8 486 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap SWE 56.80
9 309 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 56.89 S
10 495 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap SWE 57.02
11 790 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club EST 57.33
12 327 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 57.53
13 788 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club EST 57.64
14 107 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun SWE 57.98
15 34 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 58.01 S
16 130 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun SWE 58.07
17 161 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap SWE 58.15 S
18 209 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap SWE 58.22
19 64 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb SWE 58.38
20 348 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap SWE 58.39 S
21 427 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap SWE 58.47
22 616 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 58.63
23 614 Ali Jaafar 1998 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 58.68
24 352 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap SWE 58.69
25 212 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap SWE 58.74 S
26 786 Malaravan Sivanesan 2005 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 58.80
27 375 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap SWE 58.81
28 485 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap SWE 58.95
29 783 Espen Tinius Roli Sørensen 2006 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 59.12 S
30 319 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 59.14 S
31 174 Joppe  Berglin 2006 Njurunda Simsällskap SWE 59.18 S
32 224 Dominic Calgar Lindin 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 59.21
33 61 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb SWE 59.35
34 703 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne NOR 59.45
35 564 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir SWE 59.50
36 802 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun SWE 59.53
37 147 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun SWE 59.59
38 804 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap SWE 59.98
39 148 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun SWE 59.99
40 598 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 59.99
41 751 Ole Skuseth 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:00.03 S
42 167 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:00.11 S
43 111 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun SWE 1:00.24
44 245 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb SWE 1:00.30
45 748 Elias Hauge Lien 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:00.37 S
46 320 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:00.49
47 618 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:00.52
48 574 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:00.54
49 179 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 1:00.56
50 479 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:00.68
51 50 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:00.71
52 504 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap SWE 1:00.80
53 773 Marten Mattias Jõgila 2008 Audentese Spordiklubi EST 1:00.82 S
54 754 Thomas Trøite 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:01.16 S
55 747 Ask Yifei Baldersheim Trondhjems svømme &
livredningsklub
1:01.28
2005 NOR S
56 58 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap SWE 1:01.30 S
57 395 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap SWE 1:01.40
58 322 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:01.74
59 171 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:01.87
60 264 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:01.94
61 145 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun SWE 1:02.26
62 368 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:02.30
63 152 Lucas Netzell 2008 Simklubben Neptun SWE 1:02.30
64 731 Ask Melgård Skorstad 2008 SK Speed NOR 1:02.33
65 367 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:02.45 S
66 65 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb SWE 1:02.51
67 659 Martin Brunborg 2006 Triton Lillestrøm NOR 1:02.53
68 789 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club EST 1:02.66
69 315 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:02.77
70 781 Oskar Skaret Nordli 2007 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 1:02.97
71 411 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.00
72 704 Gabriel Alexandre Nunes de
Oliveira
2008 Bærumsvømmerne NOR 1:03.17
73 811 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:03.17
74 753 Sondre Furmyr Johansen 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:03.29 S
75 462 William Vide Upplands-Bro Simsällskap 1:03.43
2008 SWE S
76 664 Kristoffer Dyrvang Haga Triton Lillestrøm 1:03.61
2008 NOR
77 38 Bulut Chalashkan Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:03.66
2006 SWE
78 609 Justin Åkesson Stockholmspolisens IF Simförening 1:03.70
2006 SWE S
79 408 Christopher Brown Södertörns Simsällskap 1:03.72
2006 SWE S
80 342 Sixten Selander Södertälje Simsällskap 1:03.80
2006 SWE S
81 158 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:03.88
82 706 Bruno Peralta Dreher de
Oliveira
2008 Bærumsvømmerne BRA 1:04.18
83 597 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.37 S
84 261 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening SWE 1:04.49 S
85 262 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening SWE 1:04.55
86 151 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun SWE 1:04.56
87 605 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.62
88 600 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.62
89 377 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:04.68
90 599 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.78 S
91 7 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:04.79
92 465 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:04.81
93 66 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:04.83
94 75 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 1:05.06
95 596 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:05.38
96 699 Frederick von Krogh 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:05.41
97 463 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:05.49
98 782 Tobias Wilhelmsen Sund 2007 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 1:05.53 S
99 676 Vincent Vu 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:05.54 S
100 528 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:05.55 S
101 247 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:05.61 S
102 510 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:05.64
103 772 Andreas Hälvin 2008 Audentese Spordiklubi EST 1:05.69
104 175 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:06.35 S
105 81 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:06.37 S
106 82 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun SWE 1:06.67 S
107 771 Tristan Scott Hansalu 2009 Audentese Spordiklubi EST 1:06.79
108 595 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:06.86 S
109 122 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun SWE 1:07.12
110 464 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:07.22
111 663 Nilavan Gregory 2006 Triton Lillestrøm NOR 1:07.25
112 417 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.30 S
113 516 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:07.36
114 536 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:07.53
115 796 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:07.54
116 433 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:07.70
117 489 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:07.91
118 592 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:08.19
119 480 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:08.35
120 109 Liam Lesko 2006 Simklubben Neptun SWE 1:08.89
121 258 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:09.50
122 550 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:09.53
123 675 Magnus Arvid Sturm 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:09.57 S
124 543 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:09.69
125 732 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed NOR 1:09.71 S
126 316 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.87
127 115 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun SWE 1:09.93
128 542 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:10.03
129 241 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.11
130 472 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:10.15
131 729 Oliver Rinden-Johansen 2009 SK Speed NOR 1:10.34 S
132 529 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:10.53
133 657 Daniel August Runge Borgås 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:10.60
134 726 Timo Andersen Nordli 2008 SK Speed NOR 1:11.06 S
135 686 Alessio Engelsen 2009 Bærumsvømmerne NOR 1:11.47
136 660 David Kristian Holmberg
Dahle
2010 Triton Lillestrøm NOR 1:11.70
137 541 Elton Rosén Väsby Simsällskap 1:11.70
2010 SWE
138 379 Dennis Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 1:11.79
2010 SWE S
139 674 Wilhelm Hestad Skinnar Triton Lillestrøm 1:12.17
2009 NOR S
140 717 Max Johannes Bernes SK Speed 1:12.57
2005 NOR
141 391 Viggo Hanikat Södertörns Simsällskap 1:13.03
2009 SWE
142 738 Balder Baarholm Trondhjems svømme &
livredningsklub
1:13.03
2010 NOR S
143 484 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:13.17
144 242 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:13.38
145 590 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:13.71
146 76 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun SWE 1:13.94
147 797 Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening SWE 1:13.99
148 475 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:14.11
149 591 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:14.26
150 10 Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap SWE 1:14.35 S
151 441 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim SWE 1:14.46
152 222 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:14.47
153 494 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap SWE 1:14.54
154 253 Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:14.56 S
155 553 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:14.78
156 73 Aron Söderholm 2007 Ludvika Simsällskap SWE 1:14.89 S
157 191 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:15.05
158 83 Noé Wikström 2011 Simklubben Neptun SWE 1:15.14 S
159 470 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:15.49
160 192 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:15.83
161 197 Arvid Fossum 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:16.22 S
162 631 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:16.33
163 255 Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:16.34 S
164 62 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:16.68
165 270 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:17.05 S
166 398 David Negut 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.50
167 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:17.70
168 728 Lucas Pham 2010 SK Speed NOR 1:18.37 S
169 195 Elliot Eliassen 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:18.76
170 774 Kaur Keba 2009 Audentese Spordiklubi EST 1:20.76
171 21 Jakub Eliasz 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:20.78
172 459 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim SWE 1:20.79 S
173 654 Oskar Christoffer Andegren 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:20.97
174 101 Alexander Brocke 2011 Simklubben Neptun SWE 1:21.15 S
175 449 Alexander Wettle 2010 Täby Sim SWE 1:21.19 S
176 269 Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening SWE 1:21.49 S
177 661 Haakon Stensby Frågåt 2010 Triton Lillestrøm NOR 1:21.95
178 735 Endre Østby 2010 SK Speed NOR 1:22.00 S
179 74 Dante Sandström 2010 Simklubben Neptun SWE 1:22.09 S
180 396 Axel Reuithe 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.10 S
181 298 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:22.11 S
182 68 Erik Lindberg 2009 Ludvika Simsällskap SWE 1:22.40 S
183 53 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena SWE 1:22.44 S
184 22 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.60
185 625 Otto Theisz 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:22.75
186 454 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim SWE 1:22.92 S
187 291 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:23.14 S
188 775 Raimo Paurson 2010 Audentese Spordiklubi EST 1:23.26
189 518 Maximilian Enström 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:23.31 S
190 86 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun SWE 1:23.35
191 474 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:23.50
192 88 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun SWE 1:23.75
193 193 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:23.77
194 405 Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.19 S
195 400 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.35 S
196 18 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:24.98
197 579 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:24.99 S
198 733 Mads Sørensen 2009 SK Speed NOR 1:25.14 S
199 623 Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:25.24
200 642 Tor Zettergren 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:25.27
201 279 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:25.84
202 77 Harry Bergnehr 2011 Simklubben Neptun SWE 1:25.87 S
203 99 Casper Ramm-Ericson 2012 Simklubben Neptun SWE 1:26.40
204 252 Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:27.56 S
205 303 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:27.58
206 522 Lucas Sundkvist 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:27.74 S
207 52 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena SWE 1:28.35 S
208 121 Casper Granbom-Rejving 2010 Simklubben Neptun SWE 1:28.44 S
209 20 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:28.55
210 392 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.57
211 194 Noah Engerberg 2011 S 77 Stenungsund SWE 1:29.00
212 652 Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:31.42 S
213 196 Jay Johansson Mohlin 2011 S 77 Stenungsund SWE 1:31.47
214 619 Albert Nordling 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:31.78
215 523 Vincent Martin 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:32.07 S
216 432 Vicente Lucero 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:32.92 S
217 94 Arman Rana 2012 Simklubben Neptun SWE 1:33.34 S
218 521 Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:33.43 S
219 651 Jonas Granstedt 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:33.69
220 810 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:33.82 S
221 650 Jonah Toorell 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:34.55 S
222 334 Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:36.11 S
223 573 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:38.81
224 301 Jonathan Sundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:40.94 S
225 97 Liam Sterby 2011 Simklubben Neptun SWE
226 443 Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim SWE
227 214 Anton Birelius 2010 Sala Simsällskap SWE
228 448 Yuxi Zhu 2012 Täby Sim SWE
229 755 Vishnu Sattanathan 2010 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
230 756 Aksel Viken Refseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
231 390 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap SWE
232 648 Floyd Karlmark 2012 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
233 525 Aaron Remigio Kaqui 2008 Väsby Simsällskap SWE
234 336 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
235 795 David Walker 2009 Spårvägen Simförening SWE
236 330 Torsten Ruder 2012 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
237 646 Vincent Ghorbani 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
238 248 Love Öberg Hermansen 2009 Spårvägen Simförening SWE
2022-07-01 13:49:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner