2023-03-25   08:02:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
18 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 275 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening SWE 53.16 Y
2 366 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap SWE 1:00.14 S
3 33 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:00.21
4 161 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap SWE 1:02.45 S
5 534 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:02.66
6 34 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:03.10 S
7 554 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:03.43
8 616 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:03.69
9 309 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:03.99 S
10 485 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:04.20
11 107 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun SWE 1:04.38
12 209 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap SWE 1:04.91 S
13 695 Aksel Søvik Holden 2008 Bærumsvømmerne NOR 1:05.05 S
14 486 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap SWE 1:05.25
15 495 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:05.27
16 310 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.53
17 319 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.62
18 699 Frederick von Krogh 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:05.69
19 312 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.74
20 564 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir SWE 1:05.91
21 748 Elias Hauge Lien 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:06.32 S
22 147 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun SWE 1:07.45
23 110 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun SWE 1:07.73
24 731 Ask Melgård Skorstad 2008 SK Speed NOR 1:08.24
25 212 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap SWE 1:08.41
26 681 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:08.66
27 179 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 1:08.80
28 664 Kristoffer Dyrvang Haga 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:09.25 S
29 411 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:09.41 S
30 31 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:09.64
31 144 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun SWE 1:10.34
32 711 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:10.68 S
33 706 Bruno Peralta Dreher de
Oliveira
2008 Bærumsvømmerne BRA 1:12.41 S
34 408 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.01 S
35 754 Thomas Trøite 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:13.16 S
36 605 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:13.29
37 796 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:13.78
38 145 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun SWE 1:13.86
39 258 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:14.27 S
40 328 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.39
41 659 Martin Brunborg 2006 Triton Lillestrøm NOR 1:14.56 S
42 542 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:14.90
43 463 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:15.31
44 75 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 1:16.26 S
45 465 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:17.22
46 732 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed NOR 1:17.52 S
47 47 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:18.28
48 81 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:18.74
49 599 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:21.61 S
50 510 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:21.96
51 472 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:21.98
52 157 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE 1:22.38
53 595 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:22.58
54 480 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:23.29
55 82 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun SWE 1:23.40 S
56 253 Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:23.46 S
57 148 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun SWE 1:23.51 S
58 470 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:24.90
59 660 David Kristian Holmberg
Dahle
2010 Triton Lillestrøm NOR 1:27.70 S
60 475 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:27.75
61 494 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap SWE 1:28.51 S
62 541 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:33.66
63 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:34.86 S
64 735 Endre Østby 2010 SK Speed NOR 1:35.91 S
65 728 Lucas Pham 2010 SK Speed NOR 1:37.93 S
66 661 Haakon Stensby Frågåt 2010 Triton Lillestrøm NOR 1:41.93
67 474 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:43.51 S
68 10 Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap SWE 1:46.74 S
69 270 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:50.03 S
70 596 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
71 619 Albert Nordling 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
72 303 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
73 755 Vishnu Sattanathan 2010 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
74 379 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE
75 449 Alexander Wettle 2010 Täby Sim SWE
76 336 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
77 536 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap SWE
78 756 Aksel Viken Refseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
79 83 Noé Wikström Simklubben Neptun
2011 SWE
2022-07-01 13:49:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner