2023-01-28   00:55:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass3

Document
Heatlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar
Final 1 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:45
Anm tid
Start ca:
0
1
336 2 Theo Linnér 2009 SUNDSVALL
756 3 Aksel Viken Refseth 2009 Trondhjems SLK S
390 4 Thor Lieu 2011 SÖDERTÖRN
301 5 Jonathan Sundqvist 2009 SKK
755 6 Vishnu Sattanathan 2010 Trondhjems SLK S
7
8
9
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 2 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:46
651 0 Jonas Granstedt 2011 SPIF SF
21 1 Jakub Eliasz 2008 SÖDERTÖRN
648 2 Floyd Karlmark 2012 SPIF SF 1:04.32 S
448 3 Yuxi Zhu 2012 TÄBY SIM 1:02.95 S
579 4 Eddie Johansson 2011 SS04 58.03 S
810 5 Hugo Ek 2010 VÄSBY SS 59.72 S
331 6 Artemij Fissoun 2012 SKK 1:03.17 S
525 7 Aaron Remigio Kaqui 2008 VÄSBY SS
591 8 Nicola Ponzio 2008 SS04
536 9 Axel Svahn 2010 VÄSBY SS
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 3 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:48
332 0 Viktor Widestedt 2013 SKK 57.09 S
20 1 Rasmus Olsson 2009 NJURUNDA 55.42
18 2 Loke Karlsson 2009 NJURUNDA 55.10 S
661 3 Haakon Stensby Frågåt 2010 Triton Lil 54.64 S
214 4 Anton Birelius 2010 SALA SS 53.60 S
646 5 Vincent Ghorbani 2008 SPIF SF 54.16
623 6 Lowe Kopparberg 2011 SPIF SF 54.87
521 7 Oliver Svedin 2010 VÄSBY SS 55.10 S
652 8 Viktor Ignjatovic 2010 SPIF SF 56.11 S
650 9 Jonah Toorell 2010 SPIF SF 57.83 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 4 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:50
Anm tid
Start ca:
449 0 Alexander Wettle 2010 TÄBY SIM 52.57 S
193 1 Filip Granlund 2010 S 77 52.14
298 2 Christian Nilsson 2009 SKK 52.00
99 3 Casper Ramm-Ericson 2012 SK NEPTUN 51.62 S
329 4 Julian Flores 2012 SKK 51.53 S
97 5 Liam Sterby 2011 SK NEPTUN 51.54 S
191 6 Elliot Back 2009 S 77 51.93
518 7 Maximilian Enström 2010 WISBY SS 52.05 S
195 8 Elliot Eliassen 2009 S 77 52.38 S
303 9 Adam Bonderud 2009 SKK 52.86
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 5 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:52
52 0 Jino Atiwit Osman 2010 SK ENA 51.23 S
334 1 Ludvig Näsström 2011 SKK 50.63 S
196 2 Jay Johansson Mohlin 2011 S 77 50.29
270 3 Gustaf Lundgren 2010 SPÅRVÄGEN 50.15 S
405 4 Elias Tsampazis 2011 SÖDERTÖRN 49.33 S
279 5 Oscar Adamsson 2009 SPÅRVÄGEN 49.58
631 6 Eric Svensson 2008 SPIF SF 50.22
192 7 Sandor Brink 2010 S 77 50.51
728 8 Lucas Pham 2010 SK Speed 50.85 S
459 9 Bamse Karjanmaa 2010 TÄBY SIM 51.29 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 6 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:53
22 0 Mikael Filinau 2009 SÖDERTÖRN 49.28
252 1 Linus Salminen 2010 SPÅRVÄGEN 48.41
619 2 Albert Nordling 2007 SPIF SF 48.28
642 3 Tor Zettergren 2009 SPIF SF 48.12
633 4 Frank Floren 2007 SPIF SF 47.48
86 5 Julijus Bliumkinas 2009 SK NEPTUN 47.64
269 6 Gabriel Lundgren 2011 SPÅRVÄGEN 48.14 S
735 7 Endre Østby 2010 SK Speed 48.32 S
738 8 Balder Baarholm 2010 Trondhjems SLK 48.50 S
87 9 August Malinoowsky 2009 SK NEPTUN 49.32
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 7 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:55
654 0 Oskar Christoffer Andegren 2008 Triton Lil 47.41
529 1 Noah Björkhed 2007 VÄSBY SS 47.04 S
475 2 Vincent Eriksson 2007 UPSALA S 46.93
454 3 Cian Lilliesköld 2010 TÄBY SIM 46.61 S
729 4 Oliver Rinden-Johansen 2009 SK Speed 46.31 S
470 5 August Vogt 2010 UPSALA S 46.36
432 6 Vicente Lucero 2009 TYRESÖ SS 46.81
666 7 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lil 46.98
253 8 Rastin Mortezaei Semnani 2010 SPÅRVÄGEN 47.05 S
194 9 Noah Engerberg 2011 S 77 47.48
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 8 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:56
484 0 Valter Kåver 2009 UPSALA S 45.74
53 1 Mohammed Oulaywan 2009 SK ENA 45.58 S
774 2 Kaur Keba 2009 AUD 45.32
10 3 Phoenix Stenling 2010 NJURUNDA 44.61 S
68 4 Erik Lindberg 2009 LUDVIKA SS 44.34 S
675 5 Magnus Arvid Sturm 2007 Triton Lil 44.47
73 6 Aron Söderholm 2007 LUDVIKA SS 45.15 S
101 7 Alexander Brocke 2011 SK NEPTUN 45.38 S
717 8 Max Johannes Bernes 2005 SK Speed 45.65 SB14
660 9 David Kristian Holmberg Dahle 2010 Triton Lil 46.09 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 9 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:58
197 0 Arvid Fossum 2009 S 77 44.20 S
637 1 Oliwer Tin Lundblad 2007 SPIF SF 43.98 S
489 2 Seved Rönnholm 2007 UPSALA S 43.70
83 3 Noé Wikström 2011 SK NEPTUN 43.24 S
663 4 Nilavan Gregory 2006 Triton Lil 43.04 S
82 5 Anton Chubakov 2010 SK NEPTUN 43.06 S
543 6 Erik Dalhielm 2009 VÄSBY SS 43.64
686 7 Alessio Engelsen 2009 Bærum 43.95
726 8 Timo Andersen Nordli 2008 SK Speed 44.06 S
733 9 Mads Sørensen 2009 SK Speed 44.28 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 10 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:59
553 0 Adam Hniopek 2009 VÄSBY SS 42.50
115 1 Melvin Zetterlund 2009 SK NEPTUN 42.33
379 2 Dennis Pavlovic Cano 2010 SÖDERTÖRN 42.15 S
814 3 Christian Ghose 2007 TYRESÖ SS 41.62
595 4 Gustaf Färnqvist 2007 SS04 41.42 S
541 5 Elton Rosén 2010 VÄSBY SS 41.46
732 6 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed 41.69 S
636 7 Mete Ahmet Arslan 2007 SPIF SF 42.26
122 8 Andreas Steijner 1988 SK NEPTUN 42.38
316 9 Felix Bang 2009 SKK 42.63
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 11 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:01
327 0 Samuel Lönnberg-Flores 2008 SKK 41.08 S
474 1 Felix Eriksson 2010 UPSALA S 40.63
505 2 Hilmer Bergman 2007 WISBY SS 40.18 S
175 3 Viking Månsson 2008 NJURUNDA 39.88 S
391 4 Viggo Hanikat 2009 SÖDERTÖRN 39.60
692 5 Aksel Halvorsen 2009 Bærum 39.88
109 6 Liam Lesko 2006 SK NEPTUN 39.91
674 7 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lil 40.48 S
596 8 Viggo Johansson 2008 SS04 40.70
606 9 Arvid  Elfwing 2006 SPIF SF 41.23 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 12 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:02
462 0 William Vide 2008 UPPLANDS-B 39.37 S
676 1 Vincent Vu 2007 Triton Lil 39.25
50 2 Pontus Asp Almström 2008 SK ENA 39.03
417 3 Eric Söderlund 2010 SÖDERTÖRN 38.97 S
7 4 Axel Haglund 2007 BORLÄNGE 38.09
528 5 Oliver Martin 2008 VÄSBY SS 38.56 S
258 6 Nathanael Alexanderson 2006 SPÅRVÄGEN 39.01
408 7 Christopher Brown 2006 SÖDERTÖRN 39.15
703 8 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærum 39.25
550 9 Erik Andrén 2009 VÄSBY SS 39.43
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 13 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:04
657 0 Daniel August Runge Borgås 2008 Triton Lil 37.70
157 1 Einar Welander 2008 SK NEPTUN 37.33
704 2 Gabriel Alexandre Nunes de Olivei 2008 Bærum 36.74
81 3 Gabriel Ericsson 2009 SK NEPTUN 36.34
789 4 Rasmus Välk 2007 Orca 36.02
46 5 Ian Kim 2008 DANDERYD 36.20
209 6 Max Antonsson 2004 SALA SS 36.46
590 7 Isak Sjöblom 2008 SS04 36.96
532 8 Anders Watanabe 2008 VÄSBY SS 37.37
241 9 Anton Rejnwahl 2008 SKURU IK 37.78
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 14 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:05
Anm tid
Start ca:
465 0 Lukas Jonsgården 2008 UPSALA S 35.72
38 1 Bulut Chalashkan 2006 BOTK-RÖNN 34.97 S
367 2 Emil Johanson 2005 SÖDERTÖRN 34.91
783 3 Espen Tinius Roli Sørensen 2006 LRK 34.54 S
32 4 Linus Thörn 2002 SS04 34.12
107 5 Alexander Olausson 2004 SK NEPTUN 34.35
372 6 Julius Dorch Juliusson 2007 SÖDERTÖRN 34.79
751 7 Ole Skuseth 2006 Trondhjems SLK 34.93 S
785 8 Jonas She Cheung 2005 LRK 35.39 S
781 9 Oskar Skaret Nordli 2007 LRK 35.75 S
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 15 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:06
423 0 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 TYRESÖ SS 34.01 S
27 1 Lars Hennert 1961 SS04 33.96
58 2 Casper Larsson 2006 GRUMS SS 33.77
167 3 Joel Täljsten 2007 NJURUNDA 33.72
598 4 Gabriel Romero 2006 SPIF SF 33.63
127 5 Aksel Hillerström Vagli 2006 SK NEPTUN 33.68
65 6 Oscar Andersson 2007 LIDINGÖ SK 33.75
771 7 Tristan Scott Hansalu 2009 AUD 33.87
174 8 Joppe  Berglin 2006 NJURUNDA 33.98 S
130 9 Christos Theodosiadis 2006 SK NEPTUN 34.06
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Final 16 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:08
718 0 Eilif Bouquet 2006 SK Speed 33.17 S
504 1 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 32.53
40 2 Jonathan Olsson Stridh 2006 BOTK-RÖNN 31.95
375 3 Malcolm Honkanen 2005 SÖDERTÖRN 29.59 Y
257 4 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 28.60 Y
25 5 Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN 29.47 Y
366 6 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 31.51
799 7 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 32.24
782 8 Tobias Wilhelmsen Sund 2007 LRK 33.02 S
357 9 Alexis Camacho 2001 SÖDERTÖRN 33.43
2022-07-02 14:37:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner