2023-01-28   01:09:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass3

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
15 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 9 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg SWE 30.99 Y
2 265 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening SWE 34.20 Y
3 420 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap SWE 34.58
4 166 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap SWE 35.36 S
5 455 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim SWE 35.71
6 696 Iben Linnea Løvlien Holter 2006 Bærumsvømmerne NOR 36.01
7 685 Iselin Elise Eikenes 2008 Bærumsvømmerne NOR 36.61
8 758 Britt Raudsepp 2007 Audentese Spordiklubi EST 36.64 S
9 615 Malin Ekstrand 2002 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 36.71
10 576 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 36.72
11 371 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 36.73
12 44 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb SWE 36.96
13 617 Madicken Eriksson 2003 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 37.12
14 42 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb SWE 37.14 S
15 572 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir SWE 37.27 S
16 761 Merilin Priivits 2006 Audentese Spordiklubi EST 37.37
17 428 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap SWE 37.49
18 236 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 37.55 S
19 558 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap SWE 37.58
20 562 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap SWE 37.66
21 488 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap SWE 37.67
22 531 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap SWE 37.73
23 8 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap SWE 37.98
24 764 Natali Plovits 2007 Audentese Spordiklubi EST 38.07
25 55 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 38.12 S
26 5 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 38.17 S
27 778 Isabella Andersen 2009 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 38.29 S
28 779 Nadia Dolaciak 2009 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 38.44 S
29 545 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 38.49 S
30 369 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap SWE 38.51
31 57 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 38.70
32 3 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 38.71
33 117 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun SWE 38.76 S
34 687 Silva Engelsen 2006 Bærumsvømmerne NOR 38.77 S
35 603 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 38.78 S
36 473 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap SWE 38.89
37 185 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund SWE 38.92
38 415 vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap SWE 38.93 S
39 716 Tomine Berg-Ilebekk 2008 SK Speed NOR 38.98
40 4 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 39.01
41 519 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE 39.01 S
42 688 Miriam Luise Enger 2009 Bærumsvømmerne NOR 39.11
43 409 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 39.34
44 243 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 39.36
45 715 Sunniva Antonsen 2008 SK Speed NOR 39.46
46 744 Silje Pettersen Olden 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 39.46
47 691 Clea Gnanapragasam 2009 Bærumsvømmerne NOR 39.47
48 467 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap SWE 39.58
49 35 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 39.58 S
50 601 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 39.60 S
51 260 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening SWE 39.64
52 784 Albertine Isabella Stene 2007 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 39.71 S
53 233 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 39.72
54 492 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap SWE 39.73
55 383 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 39.73
56 136 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun SWE 39.76
57 399 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap SWE 40.09 S
58 481 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap SWE 40.11 S
59 37 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 40.25 S
60 697 Linnéa Christiane Johansen
Melø
2008 Bærumsvømmerne NOR 40.29
61 118 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun SWE 40.35
62 491 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 40.41
63 693 Andrea Halvorsen 2009 Bærumsvømmerne NOR 40.47
64 54 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena SWE 40.50
65 213 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap SWE 40.56 S
66 200 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund SWE 40.57
67 476 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap SWE 40.75
68 530 Cornelia Orheden 2008 Väsby Simsällskap SWE 40.76
69 91 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun SWE 40.93
70 284 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening SWE 41.03 S
71 414 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap SWE 41.07 S
72 679 Ingrid Wium Arneson 2008 Bærumsvømmerne NOR 41.08
73 713 Ada Lia Tverberg 2009 Bærumsvømmerne NOR 41.08
74 278 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening SWE 41.19 S
75 72 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap SWE 41.23 S
76 317 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 41.24
77 286 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening SWE 41.25 S
78 323 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 41.33 S
79 444 Maria Bebenek 2010 Täby Sim SWE 41.39 S
80 416 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 41.41 S
81 232 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 41.44
82 159 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun SWE 41.63
83 1 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 41.67 S
84 39 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 41.70 S
85 677 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lillestrøm NOR 41.84 S
86 240 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 41.84
87 326 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 41.85
88 199 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund SWE 41.86
89 511 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 41.87
90 160 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun SWE 41.97 S
91 496 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap SWE 42.22
92 29 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 42.24 S
93 181 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund SWE 42.24
94 565 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir SWE 42.27
95 709 Lykke Leah Hestad Solberg 2009 Bærumsvømmerne NOR 42.30
96 714 Helene Storbråten Volden 2007 Bærumsvømmerne NOR 42.35
97 466 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap SWE 42.39
98 770 Carolin Tammepõld 2011 Audentese Spordiklubi EST 42.42
99 721 Jenny Steinum Fossen 2008 SK Speed NOR 42.52 S
100 356 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 42.57 S
101 669 Eira Melhus-Tangen 2007 Triton Lillestrøm NOR 42.61 S
102 768 Sandra Malm 2010 Audentese Spordiklubi EST 42.73
103 182 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund SWE 42.78 S
104 11 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap SWE 42.84 S
105 672 Arbenita Shala 2009 Triton Lillestrøm NOR 42.85 S
106 90 Märta Fahlén 2011 Simklubben Neptun SWE 42.89 S
107 17 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 43.00 S
108 116 Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun SWE 43.09 S
109 306 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 43.10 S
110 281 Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening SWE 43.13 S
111 673 Silja Thoresen Skinlo 2007 Triton Lillestrøm NOR 43.16 S
112 667 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lillestrøm NOR 43.32 S
113 397 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 43.61
114 112 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun SWE 43.76
115 538 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap SWE 43.77
116 338 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap SWE 43.87
117 725 May Phan Le Nguyen 2006 SK Speed NOR 43.92
118 806 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap SWE 43.97
119 508 Ellen Hultsten 2008 Wisby Simsällskap SWE 43.98
120 723 Embla Sofia Lieungh 2008 SK Speed NOR 43.99 S
121 493 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 44.17
122 70 Maria Avalos 2008 Ludvika Simsällskap SWE 44.18 S
123 393 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap SWE 44.22 S
124 722 Haldis Jensen 2009 SK Speed NOR 44.23 S
125 798 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 44.33
126 359 Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap SWE 44.43
127 290 Elsie Cooper Stockholms Kappsimningsklubb 44.43
2008 SWE
128 547 Agnes Klingh Väsby Simsällskap 44.50
2008 SWE
129 662 Ida Tveiterås Green Triton Lillestrøm 44.57
2009 NOR
130 769 Emma-Laura Rajamägi Audentese Spordiklubi 44.62
2010 EST
131 385 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 44.65
2010 SWE
132 78 Christina Crona Simklubben Neptun 44.81
2010 SWE
133 370 Elin Storell Södertörns Simsällskap 44.94
2008 SWE
134 343 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 45.00
2005 SWE S
135 540 Lina Alfani Väsby Simsällskap 45.30
2011 SWE
136 15 Ester Magnusdotter Njurunda Simsällskap 45.37
2008 SWE
137 655 Eva Chipo Marova Andersen Triton Lillestrøm 45.65
2009 NOR
138 19 Meya Berg Njurunda Simsällskap 45.66
2009 SWE S
139 701 Lina Cecilie Mulford Bærumsvømmerne 45.66
2008 NOR
140 439 Emily Hedlund Täby Sim 45.66
2011 SWE S
141 387 Sara Holen Södertörns Simsällskap 45.87
2008 SWE
142 345 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 45.93
2010 SWE S
143 189 Clara Carlén S 77 Stenungsund 46.24
2009 SWE
144 292 Ida Lövblom Stockholms Kappsimningsklubb 46.34
2010 SWE S
145 629 Tuva Holmer Stockholmspolisens IF Simförening 46.36
2009 SWE S
146 267 Sigrid Wååg Spårvägen Simförening 46.69
2010 SWE S
147 24 Naomi Chijioke Södertörns Simsällskap 46.83
2009 SWE
148 210 Moa Lindblom Sala Simsällskap 46.86
2008 SWE
149 202 Ffion Rhys S 77 Stenungsund 46.86
2009 SWE
150 339 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 46.93
2010 SWE S
151 549 Claire Luo Väsby Simsällskap 46.97
2010 SWE
152 435 Andréa Carlsvärd Tyresö Simsällskap 47.05
2009 SWE
153 84 Elsa Jannergren Simklubben Neptun 47.15
2010 SWE
154 305 Carolina Herlitz Stockholms Kappsimningsklubb 47.19
2010 SWE S
155 215 Julia Hurtig Sala Simsällskap 47.29
2009 SWE S
156 628 Sigrid Mueller Stockholmspolisens IF Simförening 47.33
2011 SWE S
157 585 Lisa Alzén Solna Sundbyberg SS 04 47.36
2009 SWE
158 431 Wilma Johem Tyresö Simsällskap 47.38
2009 SWE S
159 730 Emma Skarde SK Speed 47.56
2010 NOR S
160 682 Aurora Øian Bjørvik Bærumsvømmerne 47.56
2009 NOR
161 105 Cecilia Yang Simklubben Neptun 47.61
2010 SWE
162 630 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 47.61
163 165 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap SWE 47.63 S
164 457 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim SWE 47.74 S
165 59 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap SWE 47.78
166 318 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 47.90 S
167 546 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap SWE 47.97 S
168 671 Hanna Emilie Rygg-Berg 2010 Triton Lillestrøm NOR 48.08 S
169 766 Maria Elizabeth Jefanov 2010 Audentese Spordiklubi EST 48.08
170 665 Iselin Abena Dennis Jøndal 2009 Triton Lillestrøm NOR 48.12 S
171 743 Marie Skuseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 48.16 S
172 624 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 48.32
173 653 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 48.32 S
174 308 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 48.34 S
175 794 Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 48.39
176 287 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening SWE 48.40
177 23 Nova Galliger 2009 Södertörns Simsällskap SWE 48.53
178 490 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap SWE 48.66
179 190 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund SWE 48.72
180 581 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 48.81 S
181 640 Julia Zettergren 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 48.89 S
182 809 Frida Dunkars 2011 Väsby Simsällskap SWE 48.91 S
183 487 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap SWE 48.96
184 537 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap SWE 49.10
185 477 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap SWE 49.19
186 670 Hajana Monsen 2009 Triton Lillestrøm NOR 49.20
187 71 Elvira Östlund 2006 Ludvika Simsällskap SWE 49.21 S
188 803 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim SWE 49.22 S
189 456 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim SWE 49.24 S
190 517 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap SWE 49.43 S
191 254 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening SWE 49.44
192 227 Nelly Hård 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 49.46 S
193 268 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 49.53 S
194 539 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap SWE 49.55
195 344 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap SWE 49.60 S
196 307 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 49.66 S
197 419 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 49.72 S
198 445 Ella Edhäll 2010 Täby Sim SWE 49.90 S
199 570 Felicia Tillander 2011 Simklubben Ägir SWE 49.95 S
200 412 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 49.95 S
201 337 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap SWE 50.05
202 418 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap SWE 50.17 S
203 205 Nike Bubach 2010 S 77 Stenungsund SWE 50.21 S
204 203 Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund SWE 50.38
205 436 Ebba Carlsvärd 2011 Tyresö Simsällskap SWE 50.41 S
206 497 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap SWE 50.53
207 634 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 50.64 S
208 293 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 51.07 S
209 658 Saga Brattbakk 2010 Triton Lillestrøm NOR 51.08
210 26 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap SWE 51.23 S
211 114 Alice Rosenborg 2011 Simklubben Neptun SWE 51.57 S
212 513 Moa Thurgren 2010 Wisby Simsällskap SWE 51.63
213 734 Josefine Maria Vik Williams 2009 SK Speed NOR 51.66 S
214 56 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap SWE 51.84
215 13 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap SWE 51.97
216 719 Tuva Wålen Baardsen 2008 SK Speed NOR 52.18 S
217 720 Sara Skogman Elouazzani 2009 SK Speed NOR 52.23 S
218 92 Saara Järvelin 2012 Simklubben Neptun SWE 52.40 S
219 12 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap SWE 52.60 S
220 552 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE 52.94
221 204 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund SWE 52.98
222 207 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund SWE 53.13
223 120 Sofia Said 2011 Simklubben Neptun SWE 53.24 S
224 656 Patra Ariyawong 2007 Triton Lillestrøm NOR 53.39
225 103 Ingrid Heggland Bylund 2012 Simklubben Neptun SWE 53.79 S
226 621 Kajsa Barkman 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 53.92
227 216 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap SWE 53.99 S
228 384 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 54.42
229 808 Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap SWE 54.87
230 644 Livia Lindhoff 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 55.01
231 450 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim SWE 55.10 S
232 295 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 55.78 S
233 228 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 55.99 S
234 218 My Lindblom 2011 Sala Simsällskap SWE 56.08 S
235 460 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim SWE 56.12 S
236 217 Julia Björner 2011 Sala Simsällskap SWE 56.16 S
237 442 Akina Sehasa Meddegoda
Gedara
2010 Täby Sim SWE 56.46 S
238 381 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 57.27
239 104 Jennifer Stålhammar
Kierkegaard
2013 Simklubben Neptun SWE 57.36 S
240 468 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap SWE 57.43
241 424 Isse Camberving 2008 Tyresö Simsällskap SWE 57.55
242 567 Frida Olofsson 2011 Simklubben Ägir SWE 57.61 S
243 461 Aurora Fan 2012 Täby Sim SWE 57.91 S
244 793 Gloria Karlmark 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 58.58
245 627 Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 59.26 S
246 69 Iris Söderholm 2010 Ludvika Simsällskap SWE 59.48 S
247 16 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:00.18
248 452 Lilly Alsén 2013 Täby Sim SWE 1:00.39 S
249 206 Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:01.39
250 100 Elle Wikström 2014 Simklubben Neptun SWE 1:01.55 S
251 451 Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim SWE 1:03.41 S
252 272 Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:05.85
253 67 Sigrid Strandberg 2013 Ludvika Simsällskap SWE 1:06.16 S
254 14 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:07.28
255 762 Gabriela Kuusk 2009 Audentese Spordiklubi EST 1:39.20
256 296 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
257 626 Riona Ganguly 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
258 208 Alice Agemalm-Westman 2009 Sala Simsällskap SWE
259 219 Julia Danielsson 2011 Sala Simsällskap SWE
260 638 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
261 300 Ellie Andreasson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
262 380 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE
263 198 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund SWE
264 294 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
2022-07-01 13:49:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner