2022-12-03   09:42:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD to Head 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
1 200m Medley Damer ABC
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 22 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun SWE 2:17.90
2 33 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun SWE 2:24.29
3 262 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 2:24.53
4 891 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:24.75 L
5 305 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:28.28
6 299 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:28.33 L
7 788 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 2:29.08
8 26 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun SWE 2:29.39
9 105 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun SWE 2:31.50
10 108 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun SWE 2:32.23
11 306 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:32.37
12 887 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:33.37 L
13 886 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:33.60 L
14 359 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 2:34.26
15 327 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:34.69
16 361 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap SWE 2:35.01
17 112 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun SWE 2:35.12
18 902 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:35.31
19 123 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 2:36.65 L
20 889 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:36.76 L
21 653 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap SWE 2:38.25
22 696 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:38.28
23 861 Fanny Ek 1999 Ålands Simförening FIN 2:38.59
24 693 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:38.75
25 263 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening SWE 2:38.79
26 315 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:40.17
27 901 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:41.45 L
28 903 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:41.71
29 888 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:42.44 L
30 591 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 2:42.88
31 774 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 2:42.95
32 894 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:43.22
33 866 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening FIN 2:43.35
34 893 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:43.51 L
35 771 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 2:43.53 L
36 456 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 2:44.25
37 322 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:44.73
38 670 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap SWE 2:44.94
39 602 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap SWE 2:46.27
40 761 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 2:46.54
41 638 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 2:46.57
42 314 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:46.77
43 129 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun SWE 2:46.77
44 255 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening SWE 2:47.69
45 909 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:49.43 L
46 438 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 2:49.88 L
47 639 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap SWE 2:50.97
48 313 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:51.25 L
49 132 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun SWE 2:51.61
50 323 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:51.65
51 742 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:52.95
52 755 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb SWE 2:53.46 L
53 589 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 2:54.75
54 732 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:57.50
55 723 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:57.88
56 367 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap SWE 2:59.02
57 242 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 3:04.12 L
58 641 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap SWE 3:06.83 L
59 281 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:08.22 L
60 663 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap SWE 3:08.43 L
61 507 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap SWE 3:08.89
62 370 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 3:09.34 L
63 143 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun SWE 3:09.48
64 516 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap SWE 3:09.58 L
65 705 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:12.78 L
66 198 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 3:12.93 L
67 673 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap SWE 3:14.17
68 220 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening SWE 3:16.22 L
69 245 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening SWE 3:18.93
70 710 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:22.39 L
71 850 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening SWE 3:24.59
72 288 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:26.96 L
73 366 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap SWE 3:28.69
74 297 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:31.75 L
75 371 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap SWE 3:35.52 L
76 713 Signe Selmered 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:38.31
77 287 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
2022-10-09 13:08:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
2 200m Medley Herrar ABC
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 569 Melker Rosengren 2003 Väsby Simsällskap SWE 2:06.60
2 265 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening SWE 2:07.53
3 575 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap SWE 2:07.64
4 267 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening SWE 2:10.14
5 576 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap SWE 2:14.44
6 685 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:16.90
7 939 Alexandros Theodoru 2007 Lambertseter SK NOR 2:17.35
8 41 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun SWE 2:20.43
9 133 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun SWE 2:21.02
10 266 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 2:21.20
11 911 Oliver Lucas Arntzen Arnedal 2007 Lambertseter SK NOR 2:22.41
12 326 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:22.48
13 574 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap SWE 2:23.22
14 309 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:24.45
15 321 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:26.41
16 253 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening SWE 2:27.14
17 948 Andreas Toft Aase 2008 Lambertseter SK NOR 2:28.07
18 668 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap SWE 2:28.55
19 410 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap SWE 2:29.72
20 912 Viktor Auno 2007 Lambertseter SK NOR 2:30.77
21 682 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:30.96
22 573 Iyas Kalash 2004 Väsby Simsällskap SWE 2:31.27
23 1 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 2:32.99
24 320 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:34.48 L
25 595 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap SWE 2:35.19
26 892 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:36.60 L
27 119 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun SWE 2:37.92 L
28 633 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 2:39.45
29 146 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun SWE 2:39.62
30 898 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:39.89 L
31 508 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap SWE 2:40.12
32 243 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening SWE 2:40.77
33 147 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 2:41.72
34 904 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:42.32 L
35 502 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 2:43.64
36 905 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:45.67 L
37 316 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:45.72
38 229 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening SWE 2:47.44 L
39 432 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap SWE 2:48.15
40 728 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:49.10
41 362 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap SWE 2:49.52 L
42 554 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap SWE 2:50.07
43 659 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 2:56.16
44 849 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening SWE 2:56.75 L
45 144 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun SWE 2:57.83
46 791 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 2:57.95
47 667 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap SWE 2:58.19 L
48 190 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 3:00.79
49 23 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun SWE 3:03.70
50 319 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:04.78 L
51 619 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap SWE 3:06.96
52 291 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:09.73
53 717 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:13.42 L
54 770 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 3:13.88
55 488 Oliver Crawford 2007 Tyresö Simsällskap SWE 3:20.54 L
56 386 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 3:25.89 L
57 704 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
58 325 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
59 847 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening SWE
60 881 Julius Granith 2009 Ålands Simförening FIN
2022-10-09 13:08:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
3 100m Fjärilsim Damer ABC
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 42 Josefin Lindkvist 1993 Simklubben Neptun SWE 59.58
2 352 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap SWE 1:00.99
3 24 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun SWE 1:01.34
4 691 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:02.59
5 891 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:02.85 L
6 700 Tova Magnusson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:03.14
7 885 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:04.92 L
8 596 Nina Pavlovic Cano 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:05.50
9 110 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun SWE 1:05.74
10 306 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.81
11 788 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:05.92
12 303 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:06.35
13 887 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:07.08 L
14 690 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:07.53
15 890 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:07.83 L
16 530 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap SWE 1:08.27
17 694 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:08.35
18 681 Else Jomaa 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:08.43 L
19 524 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap SWE 1:08.70
20 608 Maxine Egner 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:08.86 L
21 305 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:08.88
22 578 Anna Öberg 2006 Väsby Simsällskap SWE 1:08.95 L
23 79 Elin Grähs 2004 Simklubben Neptun SWE 1:09.00
24 107 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun SWE 1:09.13
25 901 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:09.18 L
26 585 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:09.39
27 454 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb SWE 1:09.48
28 270 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:09.77
29 889 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:10.05 L
30 113 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun SWE 1:10.05 L
31 906 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:10.50
32 719 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:10.57
33 888 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:11.23 L
34 893 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:11.48 L
35 127 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun SWE 1:11.83 L
36 759 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:12.27
37 758 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:12.73
38 896 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:13.31 L
39 925 Sara Mathiesen Laskemoen 2007 Lambertseter SK NOR 1:13.80
40 722 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:14.33
41 462 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:14.42
42 111 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun SWE 1:14.47 L
43 122 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 1:14.90
44 909 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:14.95 L
45 433 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.14 L
46 924 Neela Elyssé Lidström
Ladegård
2008 Lambertseter SK NOR 1:15.31
47 126 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:15.31 L
48 131 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 1:16.38
49 923 Helena Kummen 2009 Lambertseter SK NOR 1:17.33 L
50 603 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:17.71
51 945 Nora Lehnert Ødemark 2007 Lambertseter SK NOR 1:17.76
52 551 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:18.27 L
53 594 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:18.35
54 457 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:19.12 L
55 933 Malena Liavaag Orieta 2008 Lambertseter SK NOR 1:19.18
56 636 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 1:19.30
57 922 Lerke Govasmark Jeremiassen 2008 Lambertseter SK NOR 1:19.69
58 142 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:20.02 L
59 771 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:20.15 L
60 318 Klara Uddeholt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:21.24
61 2 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:22.45
62 913 Signe Bakken Berget 2008 Lambertseter SK NOR 1:27.24
63 934 Agnes Polenta 2009 Lambertseter SK NOR 1:28.01 L
64 848 Sofie Helgstrand Älvsjö AIK Simförening 1:28.93
2006 SWE L
65 191 Ellen Ekengren Skuru Idrottsklubb 1:29.32
2008 SWE L
66 189 Tea Orneman Skuru Idrottsklubb 1:29.58
2008 SWE L
67 895 Miisa Järvinen Aurajoen Uinti Ry 1:29.66
2007 FIN L
68 946 Moa Østby Lambertseter SK 1:29.93
2008 NOR
69 920 Hilma Kristina Hesterskog Lambertseter SK 1:30.90
2008 NOR
70 926 Elise Yuk Lin Lui Lambertseter SK 1:32.43
2009 NOR
71 220 Elma Butti Spårvägen Simförening 1:32.87
2009 SWE
72 929 Pia Mørk Lambertseter SK 1:33.13
2007 NOR
73 641 Olivia Blom Åkersberga Simsällskap 1:33.79
2008 SWE L
74 752 Disa Hagstad Västberg Hellas Simklubb 1:33.94
2008 SWE
75 874 Selma Nordberg Ålands Simförening 1:34.54
2009 FIN
76 868 Amelia Fricker Ålands Simförening 1:37.83
2007 FIN L
77 937 Stella Rønnestad-Klepp Lambertseter SK 1:40.11
2009 NOR
78 245 Varnika Handa Spårvägen Simförening 1:42.58
2009 SWE
79 936 Mia Johanne Ruland Lambertseter SK 1:43.76
2008 NOR
80 244 Astrid Hietala Spårvägen Simförening 1:47.89
2009 SWE L
81 139 Fanny Lidegran Simklubben Neptun
2008 SWE
82 723 Martha Hammes Solna Sundbyberg SS 04
2008 SWE
83 873 Stella Lindbäck Ålands Simförening
2009 FIN
84 522 Alizia Ålund Tyresö Simsällskap
2009 SWE
85 141 Lovis Carltoft Simklubben Neptun
2008 SWE
2022-10-09 13:08:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
4 100m Fjärilsim Herrar ABC
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 783 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 52.94
2 265 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening SWE 56.75
3 267 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening SWE 56.83
4 21 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun SWE 57.00
5 27 Dennis Partanen 2003 Simklubben Neptun SWE 57.27 L
6 789 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 57.88
7 268 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening SWE 58.23
8 260 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening SWE 58.33 L
9 699 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 58.75
10 38 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun SWE 58.94
11 32 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun SWE 59.74
12 407 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap SWE 59.87
13 414 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap SWE 1:00.14
14 31 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun SWE 1:00.58
15 20 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:00.63
16 114 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun SWE 1:00.66
17 940 Andreas Theodoru 2007 Lambertseter SK NOR 1:00.82
18 606 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:01.14
19 326 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:01.36
20 409 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:01.38 L
21 573 Iyas Kalash 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:01.74 L
22 269 David Kaspervik 2003 Spårvägen Simförening SWE 1:01.75
23 36 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun SWE 1:01.86
24 919 Andrew Halas 2003 Lambertseter SK NOR 1:02.07
25 911 Oliver Lucas Arntzen Arnedal 2007 Lambertseter SK NOR 1:02.33
26 80 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun SWE 1:02.58
27 688 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:02.84 L
28 3 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:03.10
29 941 Benjamin Toth 2007 Lambertseter SK NOR 1:03.19
30 363 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:03.46
31 253 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening SWE 1:03.82 L
32 609 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap SWE 1:03.95
33 529 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:04.02
34 790 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.17 L
35 135 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.19 L
36 302 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.72
37 19 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:06.36
38 118 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun SWE 1:07.43
39 157 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb SWE 1:08.22
40 354 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap SWE 1:09.11 L
41 417 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:09.41
42 320 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:10.24 L
43 508 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap SWE 1:10.24
44 203 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.42 L
45 904 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:10.46 L
46 549 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:11.91 L
47 757 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:12.18 L
48 900 Roope Piironen 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:12.97
49 588 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:13.28
50 931 Sander Nordsveen 2008 Lambertseter SK NOR 1:14.02 L
51 311 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.39 L
52 932 Anders Falnes Olsen 2007 Lambertseter SK NOR 1:15.38 L
53 899 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:16.34 L
54 724 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:16.49 L
55 918 Benjamin Hadian-Gundersen 2008 Lambertseter SK NOR 1:16.49
56 138 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:16.50 L
57 898 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:17.12 L
58 927 Storm Næss Marthinsen 2008 Lambertseter SK NOR 1:17.24
59 727 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:18.67
60 9 Simon Blom 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:18.73
61 916 Lage Wetlesen Eide 2009 Lambertseter SK NOR 1:19.40
62 137 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun SWE 1:20.85 L
63 145 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE 1:20.90 L
64 733 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:21.47 L
65 767 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:21.61
66 607 Leo Jönsson 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:21.68
67 633 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:21.87
68 432 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.30
69 914 Brage Lundeker Bjørnstad 2008 Lambertseter SK NOR 1:22.53
70 748 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb SWE 1:23.33 L
71 728 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:23.60 L
72 905 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:24.44 L
73 720 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:25.32 L
74 930 Kosta Nenadic 2008 Lambertseter SK NOR 1:29.64
75 729 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:30.95 L
76 646 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 1:36.64 L
77 319 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
78 796 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
79 428 Mitat Delen 2007 Södertörns Simsällskap SWE
80 136 Lucas Netzell 2008 Simklubben Neptun SWE
81 687 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE RES
82 325 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE RES
83 427 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap SWE RES
84 726 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE RES
85 769 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE RES
2022-10-09 13:08:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
5 50m Ryggsim Damer ABC
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 679 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 27.52
2 109 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun SWE 29.91
3 691 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 29.99
4 511 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap SWE 30.54
5 610 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap SWE 30.85
6 360 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap SWE 30.92
7 680 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 30.96
8 700 Tova Magnusson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 31.56
9 303 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 31.56
10 884 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry FIN 31.60 L
11 33 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun SWE 31.68
12 359 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 32.00
13 785 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 32.08
14 888 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 32.15 L
15 413 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap SWE 32.32
16 300 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 32.53 L
17 433 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap SWE 32.66
18 453 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap SWE 32.74 L
19 315 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 33.05
20 104 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun SWE 33.13
21 525 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap SWE 33.15
22 591 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 33.22
23 429 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap SWE 33.49
24 594 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 33.64
25 124 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun SWE 33.87
26 774 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 33.89 L
27 944 Live Wallman 2006 Lambertseter SK NOR 33.90
28 917 Celina Lyamouri Flesche 2008 Lambertseter SK NOR 33.94
29 411 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap SWE 33.95
30 915 Vilma Ringnes Bortne 2007 Lambertseter SK NOR 34.01
31 719 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.03
32 262 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 34.21
33 695 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.38
34 926 Elise Yuk Lin Lui 2009 Lambertseter SK NOR 34.40
35 322 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 34.46
36 652 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap SWE 34.49
37 945 Nora Lehnert Ødemark 2007 Lambertseter SK NOR 34.49
38 456 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 34.61
39 649 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap SWE 34.68
40 162 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb SWE 34.70
41 867 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening FIN 34.96
42 416 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 35.04
43 670 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap SWE 35.05
44 356 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 35.64
45 314 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 35.73
46 141 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 36.20
47 250 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening SWE 36.33
48 312 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 36.41 L
49 662 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap SWE 36.41
50 638 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 36.49
51 263 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening SWE 36.50 L
52 317 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 36.69
53 516 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap SWE 36.84
54 462 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb SWE 37.29
55 313 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 37.31
56 254 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening SWE 37.38
57 742 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 37.58
58 458 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb SWE 37.81
59 242 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 38.01 L
60 370 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 38.18
61 143 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun SWE 38.21
62 366 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap SWE 38.36
63 496 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap SWE 38.65
64 599 Ester Fritzson 2008 Väsby Simsällskap SWE 38.80 L
65 201 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 38.93
66 705 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 39.03
67 666 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 39.14
68 640 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 39.20
69 507 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap SWE 39.29
70 323 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 39.35
71 446 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 39.42
72 645 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 39.59
73 750 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb SWE 39.75
74 251 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening SWE 39.79
75 745 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 39.84
76 245 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening SWE 40.11
77 589 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 40.21 L
78 297 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 40.43 L
79 736 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 40.70
80 775 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 40.90 L
81 286 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 41.55 L
82 856 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening SWE 41.69
83 584 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap SWE 41.77 L
84 534 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap SWE 41.84
85 673 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap SWE 41.91
86 278 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 42.10 L
87 752 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb SWE 42.28
88 859 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening SWE 42.34
89 247 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening SWE 42.44
90 713 Signe Selmered 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 42.45 L
91 801 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 43.00
92 711 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 43.15
93 288 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 43.20 L
94 287 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 43.35