2023-01-30   06:52:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD to Head 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Polisen Head to Head 2022
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 9 okt 2022
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:30
Anm tid
Start ca:
847 1 Melvin Brink 2008 ÄLVSJÖ SF
704 2 Benjamin Henareh 2009 SS04
488 3 Oliver Crawford 2007 TYRESÖ SS 3:20.54 L
717 4 Yngve Järgenstedt 2009 SS04 3:13.42 L
619 5 Erik Sundby 2008 ÅKERSBERGA 3:06.96
291 6 Philip Panagiotidis 2009 SKK 3:09.73
770 7 Frank Floren 2007 SPIF SF 3:13.88
386 8 Viggo Stenbacka 2009 SÖDERTÖRN 3:25.89 L
325 9 Yurii Khomiak 2007 SKK
881 10 Julius Granith 2009 ÅSF
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:35
23 1 Andreas Steijner 1988 SK NEPTUN 3:03.70
667 2 Andreas Kvist 2009 ÖSMO SS 2:58.19 L
144 3 Alexander Yegane 2008 SK NEPTUN 2:57.83
659 4 Robin Andersson 2009 ÖSMO SS 2:56.16
362 5 Sixten Selander 2006 SÖDERTÄLJE 2:49.52 L
554 6 Erik Dalhielm 2009 VÄSBY SS 2:50.07
849 7 Melvin Wennersten 2007 ÄLVSJÖ SF 2:56.75 L
791 8 Rasmus Bäckman 2006 SPIF SF 2:57.95
190 9 Wilgot Wiklund 2007 SKURU IK 3:00.79
319 10 Lucas Bouchet 2009 SKK 3:04.78 L
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
432 1 Julius Dorch Juliusson 2007 SÖDERTÖRN 2:48.15
316 2 Felix Bang 2009 SKK 2:45.72
502 3 Erik Förborgen 2008 TYRESÖ SS 2:43.64
147 4 Leo Junlén 2009 SK NEPTUN 2:41.72
508 5 Svante Schlüter Patriksson 2006 TYRESÖ SS 2:40.12
243 6 Nathanael Alexanderson 2006 SPÅRVÄGEN 2:40.77
904 7 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 AUi 2:42.32 L
905 8 Wille Vantala 2009 AUi 2:45.67 L
229 9 Otto von Arronet 2009 SPÅRVÄGEN 2:47.44 L
728 10 Melker Larsson 2008 SS04 2:49.10
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:42
Anm tid
Start ca:
146 1 Gabriel Ericsson 2009 SK NEPTUN 2:39.62
119 2 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 SK NEPTUN 2:37.92 L
595 3 Erik Svensson 2007 VÄSBY SS 2:35.19
1 4 Bulut Chalashkan 2006 BOTK-RÖNN 2:32.99
682 5 Gustav Aglert 2004 SS04 2:30.96
573 6 Iyas Kalash 2004 VÄSBY SS 2:31.27
320 7 Lucas Goulet 2008 SKK 2:34.48 L
892 8 Romeo Manner 2008 AUi 2:36.60 L
633 9 Olle Hägerman 2006 ÅKERSBERGA 2:39.45
898 10 Oiva Saarinen 2008 AUi 2:39.89 L
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
410 1 Love Sigfelt 2005 SÖDERTÖRN 2:29.72
948 2 Andreas Toft Aase 2008 Lambertset 2:28.07
321 3 Ludvig Axegård 2008 SKK 2:26.41
574 4 Alexander Arnö 2005 VÄSBY SS 2:23.22
911 5 Oliver Lucas Arntzen Arnedal 2007 Lambertset 2:22.41
326 6 Samuel Lönnberg-Flores 2008 SKK 2:22.48
309 7 Alexander Bouchet 2007 SKK 2:24.45
253 8 Hugo Östling 2007 SPÅRVÄGEN 2:27.14
668 9 Jonas Kvist 2006 ÖSMO SS 2:28.55
912 10 Viktor Auno 2007 Lambertset 2:30.77
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
133 1 Kasper Lee 2008 SK NEPTUN 2:21.02
939 2 Alexandros Theodoru 2007 Lambertset 2:17.35
576 3 Ragnar Simonsson 2004 VÄSBY SS 2:14.44
575 4 Carl Göransson 2000 VÄSBY SS 2:07.64
569 5 Melker Rosengren 2003 VÄSBY SS 2:06.60
265 6 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:07.53
267 7 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 2:10.14
685 8 Kalle Voigt 2001 SS04 2:16.90
41 9 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 2:20.43
266 10 Viktor Dahlberg 2005 SPÅRVÄGEN 2:21.20
2022-10-08 08:25:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner