Ohjelma DM och St Erikssimmet
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
124 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
520 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
23.08 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
97 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
531 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.29 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
314 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
160 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
SWE |
23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
236 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
535 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.10 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
11 |
234 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
49 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
120 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
163 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
245 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
174 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
25.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
182 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
32 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
278 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
231 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
318 |
|
Victor Wågström |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
116 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
295 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
224 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
145 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
243 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
290 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
80 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
153 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
292 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
251 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
235 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
287 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
284 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
138 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-07 11:50:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|