2022-12-07   23:19:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for XIX Gant Turku Junior Games

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Osallistujaluettelo
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
10 100m Vapaauinti P13, P12, P11
Sponsor: Korjauspartnerit
P11
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 180 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb FIN 1:14.05
2 204 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb FIN 1:22.84
3 95 Akseli Tauluvuori 2011 Rauman Uimaseura FIN 1:28.97
4 330 Jack Jensén 2011 Uimaseura Kaarina FIN 1:31.48
5 307 Yicheng August Li 2012 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:33.30
6 202 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb FIN 1:36.65
7 296 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:42.63
8 335 Jackson Erfe 2012 Uimaseura Kaarina FIN 1:49.94
9 80 Thomas Kortelainen 2011 Raision Urheilijat FIN 1:51.97
10 332 Jan-Oskar Rantanen 2012 Uimaseura Kaarina FIN 1:59.26
11 130 Konsta Antikainen 2011 Salon Uimarit FIN 2:07.66
12 99 Reeti Ruohomäki 2012 Rauman Uimaseura FIN
13 336 Lukas Salonius 2013 Uimaseura Kaarina FIN
P12
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 269 Eetu Ääri 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:11.34
2 284 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:12.04
3 288 Lauri Seppälä 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:15.76
4 290 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:17.02
5 69 Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat FIN 1:19.54
6 115 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit FIN 1:19.98
7 70 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat FIN 1:23.35
8 240 Johannes Heinonen 2010 Nokian Pyry FIN 1:23.48
9 124 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit FIN 1:25.60
10 71 Veikka Suvitie 2010 Raision Urheilijat FIN 1:27.74
11 355 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura FIN 1:28.57
12 18 Arttu Kankaanpää 2010 Porin Uimaseura FIN 1:28.90
13 305 Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:29.47
14 128 Santtu Lähdeniitty 2010 Salon Uimarit FIN 1:30.17
15 112 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit FIN 1:30.91
16 98 Dobromir Peykov 2010 Rauman Uimaseura FIN 1:35.60
17 315 Verneri Skog 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:36.22
18 225 Eelis Kaila 2010 Åbo Simklubb FIN 1:41.14
19 211 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb FIN 1:45.99
20 79 Kirill Gorokhov 2010 Raision Urheilijat FIN 1:52.76
21 318 Ilmari Laaksonen 2010 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:00.14
22 212 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb FIN
23 333 Wilhelm Bergius 2010 Uimaseura Kaarina FIN
24 136 Sander Erik Vaga 2010 Salon Uimarit FIN
P13
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 343 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi FIN 1:09.53
2 32 Viljami Rautiainen 2009 Porin Uimaseura FIN 1:14.96
3 191 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb FIN 1:16.31
4 160 Niilo Lehtinen 2009 Åbo Simklubb FIN 1:16.78
5 170 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb FIN 1:17.53
6 123 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit FIN 1:18.04
7 327 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina FIN 1:20.03
8 184 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb FIN 1:20.37
9 131 Samu Veikkola 2009 Salon Uimarit FIN 1:22.37
10 87 Eeli Mikkonen 2009 Rauman Uimaseura FIN 1:23.37
11 219 Niklas Komi 2009 Åbo Simklubb FIN 1:31.88
12 177 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb FIN 1:32.55
13 362 Henry Pettinen 2009 Loimaan Uimaseura FIN 1:33.52
14 67 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat FIN 1:34.73
07-05-2022 09.02.21 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner