Startliste for Fyn Rundt 4
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg Svømme og Badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 30. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
TOMMERUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
|
Casper Clausen |
2007 |
TOMMERUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Oskar Nissen |
2011 |
RINGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
STO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
William Mortensen |
2010 |
RINGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
NYBORG |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
4 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
TOMMERUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
NYBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
RINGE |
1:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
NYBORG |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Neset Demiral |
2009 |
FREM |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
GUDME |
1:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
GUDME |
1:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Noah Bay Rasmussen |
2009 |
RINGE |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Noah Andersen |
2009 |
NYBORG |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
NYBORG |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
NYBORG |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
STO |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Noah Bruhn |
2009 |
GUDME |
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
NYBORG |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
STO |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
RINGE |
1:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
NYBORG |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
4 |
|
Kevin Cao |
2010 |
FREM |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
STO |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
STO |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
RINGE |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
SVENDBORG |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
RINGE |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Marcus Berg |
2007 |
SVENDBORG |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
NYBORG |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
RINGE |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 09:37.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|