2024-06-19   00:43:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Norrländska Mästerskapen 2022

Below are all entry- and startlists shown by session.

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
1 100m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 90 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 52.67
2 231 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir SWE 53.02
3 180 Magnus Lindström 2004 Umeå Simsällskap SWE 53.78
4 86 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 54.09
5 97 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE 54.66
6 223 Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir SWE 56.32
7 95 Albin Östlund 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE 56.85
8 93 Danny Simaleza 2005 Sundsvalls Simsällskap SWE 57.00
9 96 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap SWE 58.51
10 217 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir SWE 58.63
11 222 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir SWE 58.95
12 138 Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap SWE 58.99
13 6 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap SWE 59.09
14 72 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb SWE 59.57
15 241 Lias Sandström 2007 Simklubben Ägir SWE 59.91
16 98 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:00.25
17 182 Johan Dellbring 2005 Umeå Simsällskap SWE 1:00.48
18 17 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap SWE 1:00.53
19 172 Jakob Nyström 2003 Umeå Simsällskap SWE 1:01.54
20 5 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:02.08
21 214 Felix De Santana 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:02.28
22 255 Adam Lagerqvist 2003 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:02.34
23 31 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap SWE 1:02.61
24 56 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:03.19
25 4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:03.75
26 21 Mattis Andersson 2007 Härnösands Simsällskap SWE 1:05.59
27 61 Mert Güngör 2009 Piteå Sim SWE 1:05.81
28 2 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:06.17
29 37 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:06.23
30 150 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:06.73
31 22 Rasmus Viklander 2007 Härnösands Simsällskap SWE 1:06.84
32 62 Ege Güngör 2009 Piteå Sim SWE 1:06.85
33 263 Rasmus Prinsback 2007 Höga Kustens Simsällskap SWE 1:06.97
34 102 Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:07.04
35 28 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:07.22
36 99 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:07.67
37 71 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb SWE 1:08.03
38 35 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap SWE 1:08.34
39 159 Viggo Wennberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:10.00
40 155 Wilmer Hansson 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:10.45
41 252 Arne Björk 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:12.49
42 275 Robin Westberg 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:12.80
43 32 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:15.50
44 77 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb SWE 1:16.04
45 18 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap SWE 1:17.41
46 15 Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap SWE 1:19.59
47 212 Felix Lundström 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:20.79
48 276 Gunnar Ekström 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:20.99
49 83 Theo Kärrlander 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:21.06
50 158 Milo Lindvall 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:25.08
51 163 Theo Forsberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:25.56
52 46 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:26.00
53 48 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:32.65
54 166 Paulus Ojmaya 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:33.08
55 168 Rasmus Eriksson 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:33.87
56 277 Josef Fahlén 2008 Härnösands Simsällskap SWE 1:33.96 EFT
57 167 Theo Andersson 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:38.29
58 160 Ivan Karlsson 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:40.03
2022-05-20 21:25:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
2 200m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 224 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir SWE 2:10.40
2 253 Bella Prytz 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 2:10.41
3 30 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap SWE 2:12.51
4 188 Elin Malmbeck 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:16.58
5 74 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb SWE 2:17.79
6 16 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap SWE 2:17.94
7 105 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:18.41
8 165 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:21.48
9 135 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:22.43
10 29 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap SWE 2:23.18
11 38 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap SWE 2:24.01
12 76 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb SWE 2:24.10
13 118 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:24.76
14 137 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:26.55
15 242 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir SWE 2:26.86
16 63 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim SWE 2:26.89
17 143 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap SWE 2:26.94
18 170 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap SWE 2:27.94
19 221 Alva Forsberg 2008 Simklubben Ägir SWE 2:28.56
20 36 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap SWE 2:28.77
21 226 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir SWE 2:30.21
22 237 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir SWE 2:32.25
23 103 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:32.30
24 173 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap SWE 2:33.60
25 219 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir SWE 2:33.77
26 65 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim SWE 2:34.91
27 236 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir SWE 2:35.53
28 134 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap SWE 2:37.54
29 100 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:39.78
30 69 Amanda Hedberg 2004 Skellefteå Simklubb SWE 2:40.13
31 262 Sonja Winter 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 2:42.60
32 50 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 2:43.25
33 148 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap SWE 2:43.47
34 144 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:43.65
35 234 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir SWE 2:45.02
36 230 Emilia Eliasson 2008 Simklubben Ägir SWE 2:45.39
37 152 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap SWE 2:46.15
38 64 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim SWE 2:47.23
39 220 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir SWE 2:47.48
40 14 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap SWE 2:48.46
41 227 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir SWE 2:49.25
42 49 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap SWE 2:49.34
43 73 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb SWE 2:53.19
44 258 Hedvig Sollén 2009 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 3:01.16
45 42 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 3:02.62
46 41 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap SWE 3:06.74
47 43 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap SWE 3:07.02
48 82 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 3:08.16
49 11 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap SWE 3:15.84
50 153 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap SWE
51 177 Iris Löfgren 2008 Umeå Simsällskap SWE
52 229 Alma Djusberg 2008 Simklubben Ägir SWE
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
3 50m Bröstsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 89 Marcus Ålenius 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 30.19
2 184 Iyas Kalash 2004 Umeå Simsällskap SWE 30.95
3 268 Isak Olsson 2002 Bureå Simsällskap SWE 31.51
4 87 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 32.11
5 92 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 33.06
6 231 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir SWE 33.20
7 93 Danny Simaleza 2005 Sundsvalls Simsällskap SWE 33.95
8 70 Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb SWE 34.01
9 235 Edvin Johansson 2005 Simklubben Ägir SWE 34.02
10 54 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap SWE 34.24
11 182 Johan Dellbring 2005 Umeå Simsällskap SWE 34.66
12 59 Joppe  Berglin 2006 Njurunda Simsällskap SWE 34.89
13 37 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 35.79
14 263 Rasmus Prinsback 2007 Höga Kustens Simsällskap SWE 36.38
15 228 Zacharias Andersson 2001 Simklubben Ägir SWE 36.49
16 17 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap SWE 37.84
17 62 Ege Güngör 2009 Piteå Sim SWE 39.30
18 22 Rasmus Viklander 2007 Härnösands Simsällskap SWE 39.71
19 104 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 39.83
20 106 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 41.25
21 155 Wilmer Hansson 2006 Umeå Simsällskap SWE 41.42
22 2 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 42.31
23 71 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb SWE 42.41
24 278 Leon Hariri 2008 Umeå Simsällskap SWE 43.91 EFT
25 15 Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap SWE 44.02
26 275 Robin Westberg 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 46.34
27 83 Theo Kärrlander 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 46.65
28 168 Rasmus Eriksson 2009 Umeå Simsällskap SWE 50.34
29 163 Theo Forsberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 50.89
30 212 Felix Lundström 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 52.21
31 166 Paulus Ojmaya 2009 Umeå Simsällskap SWE 52.29
32 48 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 53.13
33 158 Milo Lindvall 2009 Umeå Simsällskap SWE 53.42
34 167 Theo Andersson 2009 Umeå Simsällskap SWE 53.87
35 160 Ivan Karlsson 2009 Umeå Simsällskap SWE 55.63
36 276 Gunnar Ekström 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:02.77
37 88 Movla Gerihanov 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
4 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 27 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap SWE 1:13.45
2 265 Wilma Henriksson 2001 Höga Kustens Simsällskap SWE 1:14.68
3 186 Emma Haglund 2003 Umeå Simsällskap SWE 1:14.84
4 174 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap SWE 1:17.83
5 94 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:17.85
6 53 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:19.20
7 19 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap SWE 1:19.42
8 113 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:19.73
9 16 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap SWE 1:21.11
10 240 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir SWE 1:21.34
11 226 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir SWE 1:21.56
12 20 Ebba Wikström 2006 Härnösands Simsällskap SWE 1:22.31
13 34 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap SWE 1:23.84
14 269 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap SWE 1:25.65
15 147 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:26.04
16 108 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:26.44
17 12 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap SWE 1:27.74
18 63 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim SWE 1:27.85
19 81 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:28.41
20 145 Tindra Arvidsson 2007 Umeå Simsällskap SWE 1:28.99
21 23 Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap SWE 1:29.10
22 162 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:29.89 EFT
23 254 Ida Hällman 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:30.15
24 10 Tindra Hammarström 2005 Härnösands Simsällskap SWE 1:31.06
25 75 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb SWE 1:31.50
26 67 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim SWE 1:34.45
27 33 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap SWE 1:35.07
28 3 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:35.96
29 60 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap SWE 1:36.01
30 264 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap SWE 1:36.32
31 270 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap SWE 1:37.19
32 213 Signe Westman 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:37.39
33 73 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb SWE 1:38.08
34 148 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:40.59
35 43 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:40.61
36 13 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap SWE 1:40.63
37 142 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:40.67
38 111 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:40.77
39 112 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:41.03
40 146 Amanda Kling 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:41.26
41 82 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:41.90
42 157 Hedda Viklands 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:42.02
43 66 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim SWE 1:42.76
44 85 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:44.01
45 234 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir SWE 1:44.75
46 42 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:45.01
47 84 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 1:45.73
48 47 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:46.17
49 136 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:47.95
50 1 Hilma Sahlén 2007 Björna Idrottsförening SWE 1:49.39
51 256 Weronika Maceluch 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:50.18
52 44 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:50.72
53 175 Greta Vaitkeviciute 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:50.87
54 260 Elsa Trädgårdh 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:53.36
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
5 400m Medley Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 179 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap SWE 4:57.30
2 187 Adrian Bengtson 1976 Umeå Simsällskap SWE 5:02.12
3 91 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 5:07.54
4 89 Marcus Ålenius 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 5:13.59
5 222 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir SWE 5:29.70
6 18 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap SWE 7:14.64
7 97 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
6 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 30 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap SWE 1:05.99
2 183 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap SWE 1:07.54
3 216 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir SWE 1:09.02
4 271 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap SWE 1:09.66
5 265 Wilma Henriksson 2001 Höga Kustens Simsällskap SWE 1:10.08
6 253 Bella Prytz 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:11.69
7 164 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap SWE 1:13.36
8 52 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap SWE 1:14.20
9 76 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb SWE 1:15.41
10 225 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir SWE 1:15.86
11 242 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir SWE 1:16.53
12 174 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap SWE 1:16.76
13 236 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir SWE 1:17.12
14 254 Ida Hällman 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:18.00
15 57 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:18.36
16 156 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap SWE 1:18.66
17 45 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:19.00
18 29 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap SWE 1:19.87
19 38 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap SWE 1:20.50
20 239 Meja Boson 2006 Simklubben Ägir SWE 1:22.94
21 177 Iris Löfgren 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:27.05
22 142 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:27.75
23 258 Hedvig Sollén 2009 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:30.00
24 112 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:33.85
25 14 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap SWE 1:33.97
26 171 Klara Westman 2007 Umeå Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
7 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 90 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 59.83
2 87 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:00.80
3 92 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:01.49
4 180 Magnus Lindström 2004 Umeå Simsällskap SWE 1:02.27
5 95 Albin Östlund 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:05.07
6 98 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:09.92
7 241 Lias Sandström 2007 Simklubben Ägir SWE 1:10.64
8 96 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:11.70
9 56 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:12.33
10 5 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:13.15
11 31 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap SWE 1:14.43
12 21 Mattis Andersson 2007 Härnösands Simsällskap SWE 1:17.08
13 6 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:18.11
14 4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:18.69
15 235 Edvin Johansson 2005 Simklubben Ägir SWE 1:18.69
16 61 Mert Güngör 2009 Piteå Sim SWE 1:18.81
17 102 Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:20.42
18 35 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap SWE 1:20.85
19 28 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:21.25
20 2 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 1:22.08
21 150 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap SWE 1:22.81
22 263 Rasmus Prinsback 2007 Höga Kustens Simsällskap SWE 1:28.72
23 159 Viggo Wennberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:29.17
24 18 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap SWE 1:29.25
25 252 Arne Björk 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:30.05
26 77 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb SWE 1:32.76
27 32 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap SWE 1:33.52
28 259 Johan Stoltz 2006 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 1:35.00
29 212 Felix Lundström 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 1:38.28
30 163 Theo Forsberg 2008 Umeå Simsällskap SWE 1:38.96
31 15 Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap SWE 1:39.59
32 46 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:49.86
33 277 Josef Fahlén 2008 Härnösands Simsällskap SWE 1:59.93 EFT
2022-05-20 21:25:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
8 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 94 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 29.46
2 186 Emma Haglund 2003 Umeå Simsällskap SWE 32.79
3 269 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap SWE 32.96
4 137 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap SWE 33.36
5 101 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 33.65
6 236 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir SWE 33.74
7 253 Bella Prytz 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 33.82
8 183 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap SWE 33.98
9 188 Elin Malmbeck 2006 Umeå Simsällskap SWE 34.22
10 149 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap SWE 34.57
11 115 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE 34.62
12 254 Ida Hällman 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 34.84
13 65 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim SWE 34.95
14 16 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap SWE 34.96
15 74 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb SWE 34.98
16 162 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 35.22
17 116 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE 35.30
18 55 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 35.69
19 216 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir SWE 35.85
20 185 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap SWE 36.29
21 107 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap SWE 36.42
22 265 Wilma Henriksson 2001 Höga Kustens Simsällskap SWE 37.45
23 51 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap SWE 37.83
24 81 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 38.47
25 153 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap SWE 38.54
26 34 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap SWE 38.55
27 230 Emilia Eliasson 2008 Simklubben Ägir SWE 38.56
28 139 Alice Holmqvist 2007 Umeå Simsällskap SWE 38.57
29 152 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap SWE 38.79
30 144 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap SWE 39.12
31 119 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE 39.26
32 45 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 39.33
33 225 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir SWE 39.34
34 239 Meja Boson 2006 Simklubben Ägir SWE 39.54
35 103 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap SWE 39.72
36 23 Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap SWE 40.08
37 64 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim SWE 40.30
38 69 Amanda Hedberg 2004 Skellefteå Simklubb SWE 40.55
39 50 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 40.56
40 227 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir SWE 40.68
41 154 Josefin Lundqvist 2007 Umeå Simsällskap SWE 40.73
42 33 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap SWE 40.85
43 75 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb SWE 40.89
44 257 Greta Sullivan 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 40.93
45 262 Sonja Winter 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 40.98
46 13 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap SWE 41.02
47 232 Ingrid Jonsson 2008 Simklubben Ägir SWE 41.23
48 36 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap SWE 41.25
49 135 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap SWE 41.32
50 12 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap SWE 41.67
51 270 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap SWE 41.72
52 100 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 41.78
53 211 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 42.09
54 85 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 42.27
55 256 Weronika Maceluch 2007 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 42.38
56 143 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap SWE 42.75
57 229 Alma Djusberg 2008 Simklubben Ägir SWE 42.90
58 68 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim SWE 43.11
59 111 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE 43.24
60 67 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim SWE 43.28
61 213 Signe Westman 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS SWE 43.52
62 47 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 43.56
63 44 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap SWE 44.74
64 82 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 45.46
65 146 Amanda Kling 2006 Umeå Simsällskap SWE 46.82
66 41 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap SWE 46.90
67 84 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap SWE 48.69
68 260 Elsa Trädgårdh 2008 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 51.03
69 11 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap SWE 51.96
70 175 Greta Vaitkeviciute 2009 Umeå Simsällskap SWE 54.63
71 3 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
9 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 179 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap SWE 17:01.98
2 251 Albert Björk 2006 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 20:00.00
3 151 Axel Lindberg 2006 Umeå Simsällskap SWE 20:27.16
4 97 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
10 4x200m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 129 Sundsvalls Simsällskap 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 8:52.83 S
2 39 Luleå Simsällskap 2005 Luleå Simsällskap SWE 9:01.79 S
3 192 Umeå Simsällskap 2003 Umeå Simsällskap SWE 9:12.59 S
4 244 Simklubben Ägir lag 2 2003 Simklubben Ägir SWE 9:13.11 S
5 193 Umeå Simsällskap lag 2 2003 Umeå Simsällskap SWE 9:26.68 S
6 130 Sundsvalls Simsällskap lag 2 2006 Sundsvalls Simsällskap SWE 9:36.79 S
7 243 Simklubben Ägir 2008 Simklubben Ägir SWE 9:47.76 S
8 273 Njurunda Simsällskap 2006 Njurunda Simsällskap SWE 9:54.19 S
9 194 Umeå Simsällskap lag 3 2001 Umeå Simsällskap SWE 9:54.96 S
10 195 Umeå Simsällskap lag 4 2006 Umeå Simsällskap SWE 10:33.07 S
11 245 Simklubben Ägir lag 3 2004 Simklubben Ägir SWE 11:33.89
2022-05-20 21:25:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
11 200m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 93 Danny Simaleza 2005 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:07.77 Y
2 86 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:40.93
3 251 Albert Björk 2006 Idrottsklubben Studenterna i Umeå SWE 2:43.61
4 98 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap SWE 2:45.62
5 4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap SWE 2:57.20
6 17 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap SWE
7 88 Movla Gerihanov 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE
8 99 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
2022-05-20 21:25:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document