2024-05-20   02:10:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Norrländska Mästerskapen 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Heatlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 23, 50m Bröstsim Damer
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:43
Anm tid
Start ca:
1
2
258 3 Hedvig Sollén 2009 IKSU 55.38
11 4 Amanda Ljungdahl 2009 HÄRNÖSAND 52.37
68 5 Molly Nilsson 2007 PITEÅ SIM 55.23
6
7
8
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
175 1 Greta Vaitkeviciute 2009 UMEÅ SS 51.45
136 2 Emelie Wiberg 2008 UMEÅ SS 49.99
153 3 Signe Åström 2009 UMEÅ SS 48.81
171 4 Klara Westman 2007 UMEÅ SS 48.37
256 5 Weronika Maceluch 2007 IKSU 48.59
84 6 Juno Domeij 2008 SOLLEFTEÅ 48.97
41 7 Alice Sjödin 2009 NJURUNDA 50.99
260 8 Elsa Trädgårdh 2008 IKSU 52.09
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:47
146 1 Amanda Kling 2006 UMEÅ SS 47.01
220 2 Jasmine Rydefjord 2007 SK ÄGIR 46.08
257 3 Greta Sullivan 2008 IKSU 46.06
82 4 Tricia Kärrlander 2009 SOLLEFTEÅ 44.70
66 5 Leia Ekberg 2009 PITEÅ SIM 46.01
154 6 Josefin Lundqvist 2007 UMEÅ SS 46.06
148 7 Disa Bengtson 2008 UMEÅ SS 46.39
13 8 Lexie Holmberg 2008 HÄRNÖSAND 47.11
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
111 1 Tova Nilsson Bergström 2009 SUNDSVALL 44.29
157 2 Hedda Viklands 2009 UMEÅ SS 44.03
60 3 Emilia Olsen 2006 NJURUNDA 43.62
142 4 Nathalie Säfsten 2009 UMEÅ SS 43.00
213 5 Signe Westman 2008 Ö-VIKS ASS 43.11
270 6 Adina Persson 2007 BUREÅ SS 43.82
112 7 Tyra Henningsson 2009 SUNDSVALL 44.19
43 8 Ester Magnusdotter 2008 NJURUNDA 44.37
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:50
Anm tid
Start ca:
3 1 Minna Hedlund 2007 HUDIKSVALL 42.89
264 2 Milla Vestberg 2006 HÖGAKUSTEN 42.32
33 3 Tyra Vidman 2009 LULEÅ SS 41.95
156 4 Stina Koskenniemi 2006 UMEÅ SS 41.69
103 5 Maja Henningsson 2008 SUNDSVALL 41.82
227 6 Towa Carlberg 2008 SK ÄGIR 42.04
135 7 Tuva Lindvall 2006 UMEÅ SS 42.34
14 8 Moa Sjödin 2009 HÄRNÖSAND 42.91
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
36 1 Ester Isaksson 2006 LULEÅ SS 40.77
267 2 Hannah Newsham 1979 SUNDSVALL 40.12
10 3 Tindra Hammarström 2005 HÄRNÖSAND 39.93
63 4 Heidi Nilsson 2005 PITEÅ SIM 39.06
81 5 Linnea Engström 2004 SOLLEFTEÅ 39.64
216 6 Arwen Wikström 2006 SK ÄGIR 40.03
108 7 Alva Norgren 2006 SUNDSVALL 40.17
254 8 Ida Hällman 2007 IKSU 40.89
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
34 1 Klara Åström 2006 LULEÅ SS 38.72
226 2 Juni D. Linder 2008 SK ÄGIR 38.17
113 3 Astrid Newsham 2008 SUNDSVALL 37.93
16 4 Linnea Sjöberg 2006 HÄRNÖSAND 37.06
20 5 Ebba Wikström 2006 HÄRNÖSAND 37.12
145 6 Tindra Arvidsson 2007 UMEÅ SS 37.95
271 7 Wilma Wendén 2002 BUREÅ SS 38.55
12 8 Isolde Lönnefors 2009 HÄRNÖSAND 38.75
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:54
19 1 Ronja Widell 2004 HÄRNÖSAND 36.32
53 2 Maja Modin 2008 NJURUNDA 36.26
186 3 Emma Haglund 2003 UMEÅ SS 33.93
27 4 Klara Lindqvist 2005 LULEÅ SS 33.24
265 5 Wilma Henriksson 2001 HÖGAKUSTEN 33.79
30 6 Randi Arnesen 2005 LULEÅ SS 35.11
94 7 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 36.28
240 8 Selma Zachrisson 2003 SK ÄGIR 36.97
2022-05-22 07:47:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner